Chamrousse to miejscowość, którą oczarowuje. Świerki pokryte śniegiem, zapierające dech w piersiach widoki na rozległe pasma górskie... Niewielka gmina, która powstała na potrzeby zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1968 roku, oszałamia różnorodnością tras oraz licznymi atrakcjami poza stokowymi. Tu zdecydowanie trzeba być.

Cały obszar Chamrousse to trzy miejscowości położone na różnych wysokościach: 1650, 1700 i 1750 m.n.p.m. Razem tworzą uzupełniający się kompleks, odpowiedni dla narciarzy, snowboardzistów, a także amatorów biegówek.

Na miejscu czeka na Was prawie 100km tras, snowpark oraz trasa biegowa mierząca 55km. Zaliczany do pierwszej dziesiątki snowparków we francuskich Alpach, położony w sercu resortu na wysokości 1900 m n.p.m, „Sunset Park” to freestyle’owy raj. Na miejscu znajdziecie między innymi 2 tory do boardercrossu i skicrossu, a w części freestylowej bardziej niż na spektakularnie wielkie kickery (budowane tylko na zawody) shaperzy stawiają na dostępne dla każdego, sprawdzone, klasyczne formy terenowe, jak rollery, quatery i rozmaite kreatywne przeszkody, które wyjątkowo rozmieszczone są pośród drzew, co nadaje tej miejscówce niepowtarzalnego klimatu.

Chamrousse to także skarbnica rozrywek. Spragnieni wrażeń mogą wziąć udział w kursie nurkowania pod lodem, spróbować swoich sił podczas jazdy rowerem po śniegu czy samochodem po lodzie.

Warto zaznaczyć, że miejscowość została wyróżniona odznaczeniem „Les p ́tits montagnards“ jako ośrodek sportów zimowych szczególnie przyjazny rodzinom. Tory saneczkowe, lodowisko, czy centrum fitness, to tylko niektóre atrakcje, z których można korzystać całą rodzinną ferajną.

Tym, którzy lubią zakręcić nóżką, szczególnie polecamy klub K-­DOX ze wspaniałą atmosferą , przemiłą obsługą i wysokiej klasy podejściem do sztuki barmańskiej.

Dodatkowym atutem jest bliskość lotniska w Grenoble, czyli: jesz śniadanie w Polsce, a obiad już w samym Chamrousse.

Chamrousse to super jakość w wyjątkowo przystępnej cenie.

Dane regionu

Trasy

razem: 42 (100 km)

zielone: 8 (16 km)
niebieskie: 14 (28 km)
czerwone: 15 (29 km)
czarne: 5 (16 km)

Wyciągi

ilość wyciągów: 18

gondola: 1
krzesła: 7
orczyki: 10

Snowpark

„Sunset Park” przypomina ogromny, częściowo schowany w lesie tor do boardercrossu, który został wzbogacony o elementy klasycznego snowparku, z naciskiem na dostępne dla każdego, sprawdzone, klasyczne formy terenowe, jak rollery, quatery i rozmaite kreatywne przeszkody. W strefie przeznaczonej dla dzieci skorzystać można z: mini boardercrossu, slalomu równoległego, pomiaru prędkości, strefy pierwszych kroków i family parku.

Przedszkole narciarskie

ESF Ecole du Ski Français

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: niesamowite tereny freeride, warsztaty z bezpieczeństwa off-piste

Dla średnio zaawansowanych: Snowpark „Sunset Park”, kurs nurkowania pod lodem, nocny zjazd z „the Crête”, „Arva Park”, czyli miejsce do treningu „Avalanche Safety”

Dla początkujących: trasy szkoleniowe zlokalizowane przy rezydencjach, najnowocześniejszy wyciąg do nauki „Magic Carpet” pozwalającym na naukę w każdych warunkach pogodowych

Położenie

1450 – 2250 m.n.p.m

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Le Domaine de l'Arselle***

Le Domaine de l'Arselle to popularny kompleks apartamentów położony w zachodniej części Alp, w olśniewającej scenerii pachnących lasów iglastych i spektakularnych górskich szczytów. Ten urokliwy obiekt składa się z kilku jednakowych budynków, których niewątpliwą zaletą jest ich położenie - zaledwie 50-200 metrów od stoku i wyciągów. Apartamenty wyróżniają przestronne balkony, z których możecie podziwiać imponujący widok na masyw górski Taillefer. W podstawowej cenie wyjazdu zawarte jest zakwaterowanie w living roomie.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu