Alpe Cimbra to 104 km perfekcyjnie przygotowanych tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Region daje możliwość nauki od zera w bezpiecznym otoczeniu, jednocześnie nie zamykając drzwi przed bardzo zaawansowanymi Riderami. Na tutejszych czarnych trasach trenują światowej sławy sportowcy.
Dodajmy do tego widoki zapierające dech w piersiach, zamarznięte jeziora i włoskie słońce, czy jeszcze czegoś nam brakuje? Dla snowboardzistów przygotowano snowpark, dla saneczkarzy tor saneczkowy. Nie możemy również nie wspomnieć o czekających na Was 80 kilometrach karuzeli Skitour dei Forti, na której znajdziecie wiele śladów umocnień z czasów I Wojny Światowej.
Folgaria to miasteczko pozwalające na ciekawe spędzanie czasu po śnieżnych szaleństwach. Liczne restauracje, bary, obiekty sportowe, sklepy na pewno urozmaicą Wam pobyt

Dane regionu

Trasy

razem w obszarze Folgaria: 104 km
niebieskie: 27 tras łatwych
czerwone: 23 tras średnich
czarne: 2 trasy trudne

 

Wyciągi

razem w obszarze Folgaria: 28
krzesła: 18
orczyki: 10

 

Snowpark

W obszarze resortu Folgaria dostępne są:
Mammuth Box 9 metrów
Wave Box 6 metrów
Kinky Box na drewnianych tronkach o długości 8 metrów
Wood Box na drewnianych tronkach o długości 4 metrów
Box Kids o długości 4 metrów
Wall o długości 5 metrów
3 tarasy z kicker o różnych wymiarach od 2 do 8 metrów

 

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: trasa Agonistica, trasa Salizzona, Trasa Avez del Prinze, snowpark.
Dla średniozaawansowanych: czerwone trasy ze zróżnicowanym krajobrazem, od przebiegających tras po środku lasu, po nasłonecznione, przestronne stoki.
Dla początkujących: szerokie, skąpane w słońcu niebieskie trasy, bezpieczne wyciągi.

Położenie

1200 – 1823 m.n.p.m

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

LUNA BIANCA***

Eleganckie, komfortowe i przestronne pokoje, strefa SPA & Wellness oraz wyśmienita kuchnia to najlepsze atuty Luna Bianca! Do tego rewelacyjne połączenie ze stokami Folgarii, rodzinna atmosfera i włoski klimat dopełnią wszystkiego co powinno być esencją wypoczynku w górach! W podstawowej cenie wyjazdu jest zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym (z możliwością dostawek).
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu