KITESURFING NA SOTAVENTO

Dobra pogoda na Fuerteventurze sprzyja przez cały rok, a Wyspy Kanaryjskie są powszechnie znane, jako „wyspy wiecznej wiosny”. Gorące masy powietrza znad pobliskiej Sahary są skutecznie opychane przez nieustające pasaty. Dzięki czemu średnia temperatura w okresie stycznia to 20 stopni do około 28 stopni w sierpniu. Temperatura w nocy, w okresie zimowym nie spada poniżej 16 stopni. Roczne opady deszczu na Fuerteventurze to około 147 mm rocznie z bardzo małą częstotliwością. Temperatura wody waha się pomiędzy 19 stopni w okresie zimowym do 23 stopni w okresie letnim, w związku, z czym grube-długie pianki śmiało można zostawić w domu.

Warunki na spocie

Optymalne warunki geograficzne umożliwiają północno-wschodnim wiatrom maksymalnie przyspieszyć między dwoma grzbietami gór. Ponad to, powietrze na wyspie, nagrzane przez słońce wznosi się do góry, a trochę chłodniejszy pasat musi przedostać się pod warstwę ciepłego powietrza i następuje jego sprężenie. Wiatr dociera do morza następuje jego rozprężenie i ponowne przyspieszenie. Ten podwójny efekt dyszy gwarantuje, że na Sotavento wieje znacznie silniejszy wiatr niż w pozostałej części wyspy.

Sotavento w pigułce

  • Bajeczny, zależny od pływów obszar o długości ponad 4 kilometrów i szerokości ponad 200 metrów
  • Wygodny transport na Lagunę – Shuttle
  • Optymalne warunki dla wszystkich poziomów zaawansowania
  • Podczas odpływów, niezapomnianych wrażeń dostarczy żeglarstwo plażowe – już od 8 węzłów

Ocean

Dla osób pływających mamy drugą miejscówkę do pływania – ocean. To tutaj właśnie można zobaczyć w akcji na wodzie najlepszych zawodników PWA, podczas corocznej edycji World Cup. W zależności od pory dnia i poziomu morza (pływy na wybrzeżu znacznie przekraczają 2 m) sprzęt trzeba donieść do wody ok. 150 m lub też można wystartować tuż przed bazą.

 

Kontakt-Fuerteventura

img-4805747d685d4bfdf93a9b052980fc9c

10576196576_4a4778a11e_b

513solbeachhousefuerteventura-beach