KITESURFING NA SOTAVENTO

Optymalne warunki geograficzne umożliwiają północno-wschodnim wiatrom maksymalnie przyspieszyć między dwoma grzbietami gór. Ponad to, powietrze na wyspie, nagrzane przez słońce wznosi się do góry, a trochę chłodniejszy pasat musi przedostać się pod warstwę ciepłego powietrza i następuje jego sprężenie. Wiatr dociera do morza następuje jego rozprężenie i ponowne przyspieszenie. Ten podwójny efekt dyszy gwarantuje, że na Sotavento wieje znacznie silniejszy wiatr niż w pozostałej części wyspy.

Średnia temperatura w okresie stycznia to 20 stopni do około 28 stopni w sierpniu. Temperatura w nocy, w okresie zimowym nie spada poniżej 16 stopni. Roczne opady deszczu na Fuerteventurze to około 147 mm rocznie z bardzo małą częstotliwością. Temperatura wody waha się pomiędzy 19 stopni w okresie zimowym do 23 stopni w okresie letnim, w związku, z czym grube-długie pianki śmiało można zostawić w domu.

SOTAVENTO W PIGUŁCE

– Bajeczny, zależny od pływów obszar o długości ponad 4 kilometrów i szerokości ponad 200 metrów

– Wygodny transport na Lagunę – Shuttle

– Optymalne warunki dla wszystkich poziomów zaawansowania

– Podczas odpływów, niezapomnianych wrażeń dostarczy żeglarstwo plażowe – już od 8 węzłów

OCEAN

Dla osób pływających mamy drugą miejscówkę do pływania – ocean. To tutaj właśnie można zobaczyć w akcji na wodzie najlepszych zawodników PWA, podczas corocznej edycji World Cup. W zależności od pory dnia i poziomu morza (pływy na wybrzeżu znacznie przekraczają 2 m) sprzęt trzeba donieść do wody ok. 150 m lub też można wystartować tuż przed bazą.

LAGUNA

lagunenzeiten_plSTATYSTYKI WIATROWE

Zrzut ekranu 2019-04-05 o 12.58.20

Zakwaterowanie

Melia Fuerteventura ****

Bajkowa plaża przy hotelu jest słynna wśród miłośników sportów wodnych na całym świecie. Panują tu unikalne warunki do uprawiania windsurfingu oraz kitesurfingu, dlatego właśnie tutaj organizowane są mistrzostwa świata w tych dyscyplinach. Cudownie miękki, złocisty piasek wręcz zaprasza do opalania, a łagodnie schodząca do morza plaża zachęca do długich spacerów. Hotel otoczony błękitem nieba i morza jest idealnym miejscem dla poszukujących spokoju i relaksu w bardzo dobrych warunkach, gwarantowanych przez renomowaną sieć Meliá.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu