Zima w Japonii, tak jak w Europie rozpoczyna się grudniu i trwa aż do marca, a na Hokkaido nawet dłużej. W tym okresie występują spore opady deszczu i śniegu. Zimne i wilgotne powietrze odpowiedzialne za tak intensywne opady nadciąga do Japonii znad Syberii. Zostaje zatrzymane przez masywy górskie, gdzie zamienia się w ogromne ilości dobrego śniegu, zamieniając stoki w królestwo dla narciarzy. Kurort przyjmuje regularne dostawy ponad 9 metrów puchu w sezonie. Średnia temperatura w styczniu i lutym w narciarskich kurortach wynosi ok. -5 stopni Celsjusza. Dzięki takim warunkom puch pozostaje w idealnej konsystencji, nie jest ani zbyt zmrożony, ani zbyt wilgotny.

Samo Furano to 974 metry przewyższenia, 11 wyciągów, i co najważniejsze – ogrom możliwości jazdy backcountry, dzięki pełnej znajomości terenu przez naszego przewodnika! Infrastruktura resortu jest świetnie rozwinięta, ale w przeciwieństwie do miejsc takich jak Niseko, Furano nie jest opanowane przez turystykę masową. Nie doświadczysz tutaj takich tłumów narciarzy głodnych puchu jak w Niseko i okolicach. Jednocześnie bez problemu dogadasz się po angielsku, a zjesz najlepsze japońskie dania, czy spędzisz wieczór w lokalnym barze.

To fantastyczny wybór dla wszystkich głodnych najlepszego japońskiego puchu!

Dane regionu

Trasy

Backcountry: niezliczone możliwości

niebieskie: 15 km
czerwone: 13 km
czarne: 2 km

Wyciągi

11 wyciągów

Resort oferuje

Wiele możliwości freerideowych dla średniozaawansowanych i zaawansowanych miłośników jazdy poza trasami, gotowych na podbijanie resortu nie tylko w okolicach wyciągów, ale również przy użyciu sprzętu ski-tourowego i splitboardowego.

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Natulux Hotel

Natulux nie bez powodu jest zdobywcą Certificate of Excellence by TripAdvisor. Ten nowoczesny hotel gwarantuje komfortowy pobyt w centrum Furano podczas Twojej freerideowej przygody życia.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu