W młodzieżowym języku nazywane po prostu „Les M.”, Les Menuires leży na wysokości 1850 m i jest częścią ekskluzywnej i największej na świecie domeny narciarskiej Les Trois Vallees („Trzy Doliny”). W ramach karnetu „Trzy Doliny” dostępne jest 200 wyciągów, 600 km tras i ciągłe połączenia między Les Menuires, a Saint Martin de Belleville, Val Thorens, Méribel, La Tania i Courchevel. Samo Les Menuires cechuje się przede wszystkim bardzo przyjazną atmosferą, raczej niską zabudową, brakiem reklam i innych kojarzonych z nowoczesnością elementów infrastruktury. Większość apartamentów znajduje się zaraz przy stoku. Na miejscu dostępne są atrakcje, jak: jazda rowerem górskim po śniegu, jazda na skuterze śnieżnym po specjalnie do tego przygotowanym torze, wizyta w centrum sportowym (squash, badminton, tenis stołowy, siatkówka, piłka nożna, koszykówka), strefa SPA, basen, sauny, FUN PARK z trampolinami, dmuchanymi zamkami, baseny i centrum bicia rekordów prędkości MINI KL.

„Les M.” jest również świetnym miejscem na poza stokowe eskapady. Po udanym dniu na górze poszukiwacze wrażeń spotykają się w „Leeberty” i w „Piano Bar”, żeby celebrować życie aż do wczesnych, porannych godzin. Znowu dla tych, dla których podróże, to też wrażenia związane z poznawaniem innych kultur ciekawym miejscem jest stara wioseczka St Martin. Jeśli widziałeś kartkę pocztową z tego region, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że było to właśnie St Martin. Niesamowite potrawy oferuje tam restauracja „La Buitte”, która uhonorowana została trzema gwiazdami Michelin.

Les Menuires objęte jest też gwarancją jazdy od początku grudnia, a dla tych, którzy znajdą się tam zaraz po świeżym opadzie resort przygotował specjalną strefę freerideu „Secteur de la Masse”.

Dane regionu

Trasy

razem w obszarze Trzech Dolin: 321 tras (600 km)

zielone: 51
niebieskie: 132
czerwone: 106
czarne: 32

razem w Les Menuires: 87 tras (160 km)

zielone: 6
niebieskie: 43
czerwone: 24
czarne: 8

Wyciągi

razem w obszarze Trzech Dolin: 169 wyciągów

gondole: 40
krzesła: 62
orczyki: 47
taśm do nauki: 20

razem w Les Menuires: 50 wyciągów

gondole: 13
krzesła: 18
orczyki : 19

Snowpark

BK Park w Les Menuires nastawiony jest przede wszystkim na dobrą zabawę. Dwa tory do boarder cross’u ( level easy i hard), jib-line’y, rollery i kickery wyshapowane tak, aby były dostępne nawet dla tych, którzy dopiero niedawno złapali podstawy jazdy na nartach i desce.  Poza tym warto wspomnieć, że w obrębie Trzech Dolin znajdują się również: DC AREA 43 W Meribel ( oficjalny Snowpark i górska kwatera firmy DC ), Plattières Park w Meribel ( kicker line dla zaawansowanych ), BK-Park w Les Menuires ( dwa tory do Boardercross’u ), Family Park w Courchevel ( moduły do nauki hamowania, kontroli prędkości, pokonywania muld ), Wood Park w Courchevel ( naturalne wykonane z drewna przeszkody)

Przedszkole narciarskie

French Ski School: PIOU-PIOU Kindergarten Club
ESF Ecole du Ski Francais

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: tereny freeridowe „Point de la Masse” i „Vallon du Lou lub Les Yvoses”, czarne stoki „Rocher Noir” i „Dame Blanche”

Dla średnio zaawansowanych: wyznaczona przez kurort „Strefa Freerideu” , strefa umiarkowanych, długich i szerokich stoków na szczytach Col de la Chambre i 3 Marches, niebieska nartostrada „Mont de la Chambre”

Dla początkujących: strefy przeznaczone do nauki z wyciągami taśmowymi, które otoczone są tunelem, co pozwala na naukę w każdych warunkach pogodowych, zielone trasy zaprojektowane specjalnie dla początkujących, trasa „La Violette”- jeśli ją przejedziesz, to jesteś w już w stanie jeździć po niebieskich trasach, „Walibi Gliss” czyli interaktywne centrum nauki jazdy z możliwością tworzenia własnej muzyki w czasie jazdy, mnóstwem tuneli i mini-slalomów

Położenie

1450 – 2850 m n.p.m.

Mapa tras

Mapa tras