Zimowy raj w zasięgu ręki. 6 połączonych regionów narciarskich, 310 km zróżnicowanych tras. Les Sybelles to prawdziwe “value for money”.

6 kurortów, 310 km tras i 72 wyciągi . Mimo niesamowitych parametrów tamtejszej infrastruktury Les Sybelles nie udaje giga kurortu- jest to miejsce w którym pośród pięknych tradycyjnych Alpejskich wiosek można złapać prawdziwy luz. W skład połączonej domeny narciarskiej wchodzą: Le Corbier, St Jean d’Arves, St Sorlin d’Arves, Les Bottières, St Colomban des Villards, Fontcouverte-la-Toussuire i Les Albiez, a cały teren położony jest bardzo blisko włoskiej granicy. Na urok tego miejsca składa się parę czynników. Po pierwsze, to, że każda z wiosek proponuje coś innego i wyraźnie odróżnia się od pozostałych. Dwie wioski- Le Corbier i La Toussuire składają się z nowoczesnych apartamentowców, a pozostałe cztery to typowa Alpejska architektura, czyli drewno, kamień, wąskie uliczki, ogródki i nisko-profilowy styl zabudowy.

Po drugie, na miejscu do dyspozycji odwiedzających są liczne knajpki, a ceny są tu średnio 20% niższe niż w reszcie Alpejskich kurortów. W regionie tym istnieją instytucje zrzeszające producentów sera i wędlin, które mają za cel kontrolę jego jakości i podtrzymanie ekskluzywnego statusu lokalnyh produktów. Poza tym fakt istnienia Muzeum Sera składają się na to, że Les Sybelles ma do zaoferowania niesamowicie szeroką i wysublimowaną paletę lokalnych specjalności kulinarnych, których można spróbować w lokalnych przybytkach.

Po trzecie, co ciekawe i charakterystyczne dla kurortu, to, że trasy wszystkich kurortów połączone są jedną ski-stradą, co sprawia, że miejsce zakwaterowania staje się drugorzędnym czynnikiem. Przerwy w jeździe uświetniają widoki na pobliskie szczyty: Aiguilles d’Arves, Etendard glacier, Ecrins, Meije, Chaine de Belledone, Combe de Savoie i Mont Blanc.

Dane regionu

Trasy

razem: 321 tras (310 km)

zielone: 21
niebieskie: 6
czerwone: 34
czarne: 9

Wyciągi

razem: 68

krzesła: 27
orczyki : 41
taśmy dla dzieci: 4

Snowpark

Snowpark w Les Sybelles znajduje się w St Sorlin d’Arves. Podzielony jest on na trzy części, gdzie każda z nich dostosowana jest do stopnia zaawansowania jeżdżących. W najłatwiejszej znajdują się: 3 butter boksy, 3 zwykłe boksy, 3 łamane boksy i 3 poręcze. Średni park, to 4 stoły piknikowe, 1 boks, 1 C-boks, 1 S-boks, 1 podwójny boks, 1 step up, 1 piramida, 1 custom JIB i 1 Hip. Duży park, to: 2 stoły, 2 stoły w wersji PRO, 1 poręcz dubeltówka, A-frame i 9 metrowy gap, na końcu którego infrastruktura parku łączy się z położonym równolegle torem do boardercrossu, z 14 zakrętami rozłożonymi na długości 1,5km.

Przedszkole narciarskie

ESF Les Sybelles

Resort oferuje

Dla zaawansowanych:

trasa „Augert” o długości 1,5km i różnicy poziomów 585m, „Ramuz” mocno spadzista i pełna muld, czarne trasy „The high stoops” i „Partridge”, Centrum lawinowe ARVAPark, Expert line na snowparku

 

Dla średnio zaawansowanych:

czerwona trasa  „The Curiaz”, 35 niebieskich tras, 77% tras to trasy dla niebieskie i czerwone

 

Dla początkujących:

wydzielona, składająca się z 7 wyciągów, strefa dedykowana  dla uczących się w St Sorlin d’Arves

Położenie

1 100 – 2 620 m n. p. m.

Mapa tras

Zakwaterowanie

Les Fermes de St Sorlin***

Rezydencja Les Fermes de St Sorlin leży przy samych stokach St Sorlin d’Arves. W pobliżu znajdziesz wszystko czego do szczęścia potrzeba – restauracje, supermarket, kilka małych sklepów i barów, a zaledwie 10-cio minutowy spacer lub klika minut darmowym skibusem dzieli Cię od centrum resortu.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu