Kurort Montafon został wybrany przez Nike na swoją wizytówkę. Jest to alpejska, malownicza dolina położona w pobliżu szwajcarskiej granicy, otoczona przez wysokie szczyty gór, z których najwyższy jest Piz Buin sięgający 3312 m n.p.m.

Region narciarski Montafon dzieli się na dwie części – Montafon Górny i Dolny. Na miejscu znajdziesz 6 terenów narciarskich: Kristberg, Gargellner Bergbahnen, Golm, Silveretta Montafon i Bielerhöhe. Każdy z nich ma w sobie coś wyjątkowego, oferując różnorodność tras i atrakcji.

To zdecydowanie resort dla wszystkich. Zarówno początkujący narciarze, jak i Ci najbardziej wymagający znajdą dla siebie idealne miejsce do jazdy. To także wspaniałe miejsce na rodzinny wyjazd. Jak też przystało na topowy Austriacki resort Montafon posiada wzorowy system codziennego przygotowywania tras narciarskich i rozbudowaną sieć wyciągów. Na terenie całego regionu obowiązuje jeden Ski Pass, co ułatwia przemieszczanie się po całym obszarze.

Ten austriacki resort słynie z największego snowparku w Austrii „Funpark’u”. Położony jest na wysokości 1423 – 2300 m n.p.m.  i zawiera naturalnie ukształtowaną rynnę Half Pipe. Do tego znajduje się tam wiele tras freeride’owych, szczególnie popularny jest rejon narciarski Golm.

Po stoku zaś Montafon oferuje bogatą ofertę kulinarną i rozrywkową. Znajduje się tam mnóstwo barów i pubów. Szczególnie słynącym regionem z zaplecza kulinarnego jest Silveretta. Dodatkowo wieczorami polecamy skorzystać ze zjazdu oświetlonym torem na sankach, lub nocnej jazdy z pochodniami.

Dane regionu

Trasy

razem: 233km

zielone i niebieskie: 110 km
czerwone: 79 km
czarne: 45 km

Wyciągi

ilość wyciągów: 63

gondole: 15
krzesła: 25
orczyki: 20
taśmy dla dzieci: 3

Snowpark

Snowpark jest codziennie shapeowany. Do dyspozycji jeżdżących są halfpipe, 2 duże kickery, 3 średnie kickery, 6 małych kickerów, 3 rollery, 2 walle, 12 raili, 20 boksów i 10 kreatywnych przeszkód jibbowych. Po jeździe lub podczas przerwy można spotkać współtowarzyszy pasji w specjalnie do tego stworzonej strefie chilloutu.

Przedszkole narciarskie

„Kinderland”, „Hugo’s Colourful Mountain World” i „Golmi kindergarten for not-yet-skiers”

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: wiele tras freerideowych dostępnych w ramach „Freeride Center”, Halfpipe, Strefa edukacji lawinowej, Freeride z lokalnym przewodnikiem „Ski safari”

Dla średnio zaawansowanych: main line na Snowparku, w okolicy dedykowane miejsca dla miłośników Split-boardingu i ski touru „Partenen”, w kurorcie przeważają czerwone i niebieskie trasy

Dla początkujących: Snowpark dla początkujących, 40% tras w kurorcie, to trasy szerokie i o umiarkowanym nachyleniu stoku

Położenie

650 – 2430 m n.p.m.

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Aparthotel Gastauer****

Aparthotel Gastauer**** usytuowany w sercu unikalnej doliny Montafon, w samym centrum miejscowości Sankt Gallenkirch. Najbliższe kolejki linowe oddalone są jedynie o 500 metrów. Na miejscu czeka na Ciebie basen z podgrzewaną wodą, kabina na podczerwień, a także restauracja, w której serwowane są dania kuchni austriackiej i śródziemnomorskiej. Jadąc do Montafon będziesz miał możliwość zakwaterowania w luksusowych i nowoczesnych apartamentach, gustownie urządzonych w alpejskim stylu. W podstawowej cenie wyjazdu zawarte jest zakwaterowanie w living roomie.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu