Montgenèvre, wchodzi w skład domeny narciarskiej „Via Lattea”, w której odbywały się Igrzyska Olimpijskie w 2006 oraz która z 400 kilometrami tras i 100 wyciągami jest jednym z najważniejszych obszarów narciarskich w Europie.

Sama wioska oferuje nam ciekawy blend nowoczesnych budynków ze stylowymi, klasycznymi zabudowaniami właściwymi dla francuskich, alpejskich resortów. Kulturowo bardzo wyróżnia ją to, że leży na styku dwóch kultur- włoskiej i francuskiej. Dzięki czemu na tle innych topowych alpejskich resortów jest tam stosunkowo niedrogo. Różnice w cenach jedzenia i picia mogą sięgać 25%.

Resort charakteryzuje się mnóstwem tras dla początkujących i średnio zaawansowanych. Znajdziesz tu długie i szerokie trasy, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce aby rozpocząć przygodę z białym szaleństwem.  Ale i zaawansowani będą mieli co robić. Montgenèvre  to nieograniczone możliwości freeride`u, które najlepiej odkrywać z lokalnymi przewodnikami. Położenie miejscówki pozwala na całodniową wycieczkę, w trakcie której zwiedzisz 5 kurortów w 2 krajach i to bez używania samochodu! Znowu jeśli interesują Cię bardziej ekstremalne doznania, to Montgenevre jest idealnym miejscem na Heli Trip.

Dla spragnionych przeżyć na i poza stokiem czeka prawdziwe, słynne europejskie Apres Ski w „La Graal”, a po zamknięciu wyciągów na swój gorący parkiet zaprosi Cię lokal „Le Tourmente” .

Montgenevre to miejsce, które zapewnia pełnię alpejskich przeżyć i parę dodatkowych atrakcji, zarazem oszczędzając niepotrzebnych wydatków!

Poniżej filmik prezentujący możliwości Freeride/Heli regionu:

Dane regionu

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Le Hameau des Airelles****

Le Hameau des Airelles **** to typowa alpejska rezydencja, która w swoich wnętrzach kryje przytulne i przestrzenne apartamenty. W każdym znajdziesz taras lub balkon, z których rozpościera się widok na pobliskie szczyty. Do Twojej dyspozycji oddany jest basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą. Co może być lepszego niż odpoczynek w wodzie z widokiem na góry?
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu