Załóż słuchawki, puść Mozarta i przetestuj swoją kreatywność na białym płótnie śniegu! Puy Saint Vincent to niewielki ośrodek narciarski, który oferuje ogromnie przyjemne doznania dla fanów off piste. Nazywany 'chronionym od wiatru' ze względu na otaczające go wysokie szczyty górskie oraz wyjątkową jakość śniegu.

Puy Saint Vincent składa się z trzech wiosek położonych na słonecznym wzgórzu, na wysokości około 1400 m n.p.m.- Le Puy, Les Alberts i Le Prés. Dzięki takiemu usytuowaniu można podziwiać przepiękny widok na Dolinę Vallouise. W Les Prés znajduje się większość sklepów oraz wyciąg do kompleksu narciarskiego. Les Alberts to centrum resortu, gdzie znajduje się ratusz, poczta oraz centrum turystyczne. Le Puy stanowi natomiast najstarszą część Puy Saint Vincent 1400, gdzie znajdziecie historyczne budowle.

Natomiast Puy Saint Vincent 1800 to ośrodek narciarski połączony z możliwością podziwiania uroków tradycyjnej alpejskiej wsi. Na miejscu czekają na Was takie atrakcje, takie jak: Snake Gliss, czyli jazda na połączonych ze sobą sankach, przejażdżka skuterem śnieżnym lub psim zaprzęgiem, a także wędrówka w rakietach śnieżnych podczas, której można podziwiać piękne krajobrazy Puy Saint Vincent. Trzeba dodać, że miejscowość znajduje się w przepięknej części Parku Narodowego Ecrins. Dla tych najbardziej spragnionych rozrywki, resort przygotował namiot imprezowy w Puy Saint Vincent 1700.

Trasy

razem: 46 tras (109 km)

Puy Saint Vincent, to 32 trasy (75 km)
niebieskie: 28 km
czerwone: 34 km
czarne: 13 km

Pelvoux- Vallouise, to 14 tras (34 km)
niebieskie: 18 km
czerwone: 10 km
czarne: 6 km

Wyciągi

razem wyciągów: 21

Puy Saint Vincent: 13
krzesła: 8
orczyki: 13

Pelvoux- Vallouise: 8
krzesła: 1
orczyki: 7

Snowpark

TAK
tor do boardercrossu

Przedszkole narciarskie

Les Marmottons w Station 1400, Les P’tits Loups w Station 1600.
Ośrodek posiada znak jakości Les P’tits Montagnards.

Resort oferuje

mnóstwo mało uczęszczanych terenów dla miłośników freeride’u

Położenie

Puy Saint Vincent: 1400 – 2750 m.n.p.m
Pelvoux-Vallouise: 1250 – 2300 m.n.p.m

Mapa tras

Zakwaterowanie

Chalets de Puy St Vincent ***

Jeśli marzy Ci się szalony, imprezowy sylwester w Alpach, wygodny apartament z kominkiem i kameralna domena narciarska z jednym z najbezpieczniejszych terenów do jazdy freeridowej, a dodatkowo przystępna cena – to ta oferta jest właśnie dla Ciebie! Chalets de Puy St Vincent *** to urocza rezydencja położona w Puy Saint Vincent na wysokości 1700 m n.p.m. składająca się z siedmiu wolnostojących chaletów z ciemnego drewna, których wnętrza kryją wygodne apartamenty. Rezydencja znajduję się dwa kroki od namiotu imprezowego SKiBIZA, 100 m od stoku oraz około 650 m od centrum stacji. Podstawowa cena wyjazdu zawiera zakwaterowanie w living roomie, w rezydencji Les Gentianes ***.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu

Les Gentianes***

Marzy Ci się wyjazd, gdzie jednocześnie możesz delektować się górskimi widoki i szaleć podczas wieczornych imprez? Jeśli tak to miejsce dla Ciebie. Basen w rezydencji, górskie szczyty, imprezowy namiot i nakręceni, pozytywni młodzi ludzie - to właśnie wyjazd do Puy Saint Vincent. Les Gentianes*** to malowniczo położona rezydencja w Puy Sint Vincent na wysokości 1800 m n.p.m. w regionie Alp Wysokich. Rezydencja składająca się z czterech małych budynków zbudowanych z drewna oraz kamienia, doskonale komponując się się w pobliskie otoczenie. W jednym z budynków rezydencji znajduje się sauna i kryty basen z podgrzewaną wodą. Rezydencja znajduję się 800 m od centrum stacji oraz 100 m od stoku. Podstawowa cena wyjazdu zawiera zakwaterowanie w living roomie.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu