Risoul razem z sąsiednim kurortem Vars tworzą domenę narciarską La Foret Blanche („Biały Las”). Te dwa kurorty to dwa różne oblicza Alp, które połączone ze sobą dają nam jeden z bardziej kompletnych młodzieżowych kurortów w Europie.

Jeśli interesuje Cię wypoczynek w bardziej intensywnym wydaniu, to Risoul jest jak najbardziej dla Ciebie. Resort oferuje doznania związane z architekturą, freeridem, nocną jazdą i życiem nocnym, a sąsiednie Vars, co sezon przygotowuje dla swoich gości jeden z najlepszych snowparków w Alpach. Transfer przez szczyt „Razi” zajmuje ok. 40 minut, a cała domena oferuje nam razem 185 km tras, siedem snowparków i mnóstwo bardzo różnorodnego terenu do freerideu.

Samo Risoul to kurort, w którym impreza zaczyna się od Apres Ski w południe, a kończy albo właściwie przygasa na parę godzin dopiero o 4 w nocy. Charakterystyczny dla wioski jest jej podział. W górnej części znajdziesz spokojniejszą część apartamentową, a niżej główną ulicę, której typowa alpejska architektura zachęca do spacerowania i odkrywania lokalnych ciekawostek. Poruszając się po labiryntach wąskich uliczek warto odwiedzić lokalne bary, restauracje i sklepiki. Wszystkie te elementy tworzą atmosferę nigdy niekończących się wakacji, których nie da się zapomnieć.

Z racji na położenie Risoul, na skraju pasma górskiego Alp, do regionu dociera nadmorskie powietrze. Sprzyjający mikroklimat sprawia, że rośnie tutaj o wiele więcej drzew, a my możemy cieszyć się niesamowitymi widokami i nie tylko… Jest to mekka freeriderów, specjalizujących się w zjazdach pomiędzy drzewami. Drzewa rozstawione są tam w idealnej odległości, ponieważ odstępy między nimi pozwalają, aby docierał tam każdy opad, jednocześnie nie przeszkadając w swobodnym manewrowaniu pomiędzy nimi. Natomiast powyżej linii lasu znajdują się ogromne, otwarte przestrzenie i śnieżne polanki do dyspozycji wszystkich chętnych na białe szaleństwo. Warto też dodać, że większość stoków w Risoul, to stoki północne, dzięki czemu pokrywa śnieżna utrzymuje się tam dłużej niż w innych alpejskich kurortach. Do tego Risoul punktuje przejrzystością, dającą łatwość w nawigowaniu, wynikającą z tego, że zawsze dzień na stoku rozpoczyna się z jednego miejsca startowego, w którym rano łapie się pierwsze krzesełko dnia.

Dane regionu

Trasy

razem w obszarze La Foret Blanche: 116 tras (185 km)

zielone i niebieskie: 105 km
czerwone: 70 km
czarne: 10 km

Wyciągi

razem w obszarze La Foret Blanche: 51 wyciągów

gondole: 2
krzesła: 18
orczyki: 27

Snowpark

Snowpark w Risoul, to komplementarna część kompleksu snowparków w sąsiednim Vars, gdzie znajdują się wszystkie poręcze i kickera, za to w samym Risoul, w bardzo dogodnej lokalizacji, bo pod samymi rezydencjami znajduje się nocny snowpark, który otwarty jest codziennie od 17 do 23. Cały jego teren jest oświetlony. Snowpark jest płatny 12e/godzina. Obok niego znajduje się poduszka do skoków Air Bag. W górnej części stacji, gdy warunki śniegowe na to pozwalają budowany jest Half Pipe.

Przedszkole narciarskie

ESF Ecole de ski Francise

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: 10 czarnych tras, trasy „Les Vautours” i „l’Epervier” będące wyzywaniem nawet dla ekspertów, Half Pipe, freeride pośród drzew, tzw. „tree runs”

Dla średnio zaawansowanych: trasy „Pinautiaux Supérieure”, „Pinautiaux Inférieure”, „Platte de la Nonne”

Dla początkujących: specjalna strefa do przeprowadzania pierwszych lekcji, przystosowana dla początkujących 6 osobowa kanapa z zielonymi trasami prowadzącymi na sam dół

Położenie

650 – 2750 m. n.p.m.

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Castor & Pollux***

Rezydencja Castor & Pollux*** to dwa bliźniacze, komfortowe budynki położone w bezpośrednim sąsiedztwie stoków ośrodka narciarskiego jakim jest Risoul. Każdy z bliźniaków oferuje zakwaterowanie w kilku rodzajach apartamentów. Apartamenty są wprawdzie niewielkie, ale nie powinno to zrazić nikogo kto szuka integracji - jak na prawdziwego studenta z akademika przystało!
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu