Czołówka austriackich resortów, duma Styrii! Ten niepozorny, niewysoki region, będący niegdyś osadą górniczą, jest dziś organizatorem najważniejszych imprez narciarskich i snowboardowych, odbywających się w ramach Pucharu Świata. Kto by pomyślał ?! “American Dream” regionu Schladming trwa po dziś dzień...

Zlokalizowane w centrum największego austriackiego kompleksu SKIAMADE, Schladming Dachstein przez wiele lat pozostawało w cieniu topowych miejscówek, takich jak Ischgl czy Solden. Światową sławę zyskało dzięki organizacji prestiżowych zawodów Pucharu Świata, dzięki którym region niesamowicie się rozwinął. Powstała nowoczesna baza noclegowa, solidnie zmodernizowano infrastrukturę na stokach.

Sercem regionu są cztery słynne góry Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen oraz Reiteralm. Imponujący lodowiec ­ Dachstein umożliwia jazdę na nartach i piesze wędrówki przez 365 dni w roku. MUST BE regionu to taras widokowy “Dachstein Sky Walk.

Schladming­Dachstein popularnie nazywany jest “narciarską huśtawką”, łączy w sobie szczyty Hauser­Kaibling, 4­Berge-Skischaukel Schladming, Planai – Hochwurzen i Reiteralm.

Narciarze średnio i bardzo zaawansowani najlepiej odnajdą się na stokach Planai. To tutaj znajduje się legendarny zjazd FIS o długości 5 kilometrów. Tu także odbywają się mistrzostwa świata mężczyzn w slalomie nocnym, które co roku przyciągają ponad 40 000 widzów.

Hochwurzen oferuje szerokie i długie zjazdy. Początkujacy, rodziny z dziećmi, a także wyborowi riderzy znajdą tutaj stok dla siebie. Amatorzy sanek na pewno docenią 7 km trasę saneczkarską czynną nawet po zachodzie słońca.

Amatorów carvingu przyciąga Reiteralm, a szczyt Gasselhöhe “porwie” wielbicieli jazdy w głębokim śniegu. Hasło przewodnie lodowca Dachstein, to „Róbcie co chcecie!“ . I jest w czym wybierać! Tylko tutaj możliwa jest jazda na nartach i snowboardzie, biegi długodystansowe na wysokości 3000metrów, wycieczki narciarskie (w tym eldorado ­Österreichs National Skitour), wspinaczka, wędrówki po górach, a nawet latanie na paralotni…

Praktycznie w każdej miejscowości regionu znajdują się liczne bary, puby, restauracje, a wieczorne atrakcje zapewnią lokalne kluby i dyskoteki.

Schladming jest szczególnie chętnie odwiedzany przez Polaków ze względu na niedaleką odległość. Wystarczy niecałe 10 godzin aby z centralnej Polski dostać się do tej białej krainy i przenieść w całkowicie inny świat. Nie ma drugiego, równie kompleksowego i rozwiniętego SKI regionu położonego tak blisko Polski.

Dane regionu

Trasy

razem: 268 km

niebieskie: 72 km
czerwone: 176 km
czarne: 19 km

Wyciągi

razem: 113

gondole: 20
krzesła: 38
orczyki : 51
taśma: 4

Snowpark

TAK

Przedszkole narciarskie

TAK

Resort oferuje

Największy teren narciarski w Austrii. Najlepsza infrastruktura i tereny do freerideu

Położenie

680 – 2045m n.p.m.

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie