Valmeinier, to nie tylko widok zapierający dech w piersiach. Ponad 30 wyciągów tworzy nieskomplikowaną i wygodną sieć połączeń między dwiema miejscowościami. Trzy doliny między trzema szczytami: Gros Crey, Crey du Quart i La Setaz oferują stoki od łatwych, po bardzo ambitne i zapewniają ciepłe przyjęcie zarówno, zaawansowanym riderom, jak i debiutantom.

Valmenier to wysoko położony resort, który łączy w sobie tereny do jazdy dla początkujących fanów białego szaleństwa i zaawansowane tereny dla fanów  freestyle’u i freeride’u.  Co czwarta trasa w resorcie  to trasa zielona, czyli najłatwiejsza, a dodatkowe atrakcje pozwalają nauczyć się m.in., jak hamować, kontrolować drogę i prędkość sprzętu. Do słynnych ze swojego umiarkowanego nachylenia tras należą trasa Selles licząca 12 km, Lutins o długości 3,2 km, oraz Grand Panorama. Z drugiej strony, dwie FISowskie trasy, park szkoleń lawinowych AVRApark, Speed racing zone, jeden z pięciu największych francuskich snowparków i klasyczny freeride na „Selles” zapewnią wrażenia tym, którzy ich aktywnie poszukują.

Dodatkowe atrakcje to m.in.: lodowisko na wolnym powietrzu, tor saneczkowy, centrum spa, ściana wspinaczkowa, zimowe trasy piesze, narty nocą i zjazdy z pochodniami, możliwość uprawiania narciarstwa biegowego nocą, skutery śnieżne, paragliding i aż 3 kina.

Obszar narciarski Valmeinier, to miejsce, w którym odnajdzie się każdy, a mnogość atrakcji i niewygórowane, jak na Alpy ceny sprawiają, że kurort ten ma coraz to większą liczbę fanów.

Trasy

razem: 83 (150 km)

zielone: 21
niebieskie: 25
czerwone: 31
czarne: 6

Wyciągi

ilość wyciągów: 34

gondola: 2
krzesła: 18
orczyki: 14

Snowpark

Położony na terenie Valoire „du Lac de la Vieille“, w którym resort przygotował trzy strefy- Easy ( idealny do nauki podstaw freestyleu), Medium ( do rekreacyjnego użytku, tzw. „idealny kompromis” między dobrą zabawą, a zachowaniem bezpieczeństwa ) i Expert (tor Slopestyle, line Big Air, tor z samymi poręczami i Half Pipe o długości 120m). Kurort przygotował tam również strefę relaksu dla tych, którzy zapragną zrobić sobię przerwę w jeździe. Oferuje ona, min.: BBQ, ławki, muzykę i zestaw narzędzi do serwisu sprzętu. Drugi Snowpark, „Galibier Thabor Snowpark” zlokalizowany w jest w samym Valmeinier. To miejsce zaprojektowane dla tych, którzy chcą przejść na poziom Pro. Half Pipe, Ski-Cross, dużo kickerów XL i poręczy sprawia, że każda chwila spędzona na w tym miejscu jest przeżyta na 100%. Snowpark shapeowany jest codziennie. Płatny 16e/dzień.

Przedszkole narciarskie

Galipette

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: Snowpark w Galibier Thabor, czarna trasa „Grandes Drozes”, mnóstwo mało uczęszczanego i ciekawego terenu do freerideu

Dla średnio zaawansowanych: Snowpark “du Lac de la Vieille”, „Genepi” trasa o długości 12km

Dla początkujących: 46 zielonych i niebieskich tras, dedykowane do nauki wyciągi taśmowe

Położenie

1 500 – 2 600 m.n.p.m

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie