Miejscowość uszyta na miarę pod zajawkowych ludzi! Śnieg pada tu często, słońce świeci niemal 300 dni w roku, a palców u ręki nie starcza, by policzyć snowparki. Razem z pobliską miejscowością Risoul tworzą ośrodek narciarski La Forêt Blanche, który zachęca liczbą i różnorodnością tras oraz bogactwem zimowych atrakcji.

Vars położne jest w tzw. Alpach Nadmorskich. Składa się z 4 wiosek: Saint Marcellin, Sainte Marie, Sainte Catherine i Les Claux, z których każda tworzy swój unikatowy klimat z niepowtarzalną, tradycyjną atmosferą. Można w nich odnaleźć pozostałości dawnych wiosek góralskich, stykające się z nowoczesnością. Ośrodek uznawany jest za jeden z pewniejszych śniegowo regionów we Francji, a komfort jazdy zabezpiecza także ultranowoczesny system naśnieżania.

Resort ten, to prawdziwa mekka dla lubiących ekstremalne przeżycia. Poza trasą do szybkiej jazdy, znajdziecie tu aż 8 wyjątkowych snowparków – 6 w Vars, a 2 w sąsiednim Risoul. Choć noszą wspólną nazwę “Vars Park”, każdy z nich proponuje zupełnie inny rodzaj przeszkód i atrakcji: do slopestyle’u, czy bordercrossu, dla dziewczyn, dla dzieci, dla początkujących i dla zaawansowanych. Vars Park w sezonie 2017 to: Totem Park, Ecrin Park, Escondus Park, Girly Park, Cool Zone, Kid Park i Video Zone, czyli praktycznie wszystko, co jest ciekawe i możliwe, jeśli chodzi o design snowparków. Znowu „Surfland” w Risoul to jeden z największych snowparków w Europie, w którym trenowali między innymi zawodnicy przed zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Turynie w 2006 roku. Możecie, a nawet powinniście spróbować tu swoich sił na 150 metrowym halfpipe. Naprawdę jest w czym wybierać.

Fani freeride’u także się nie zawiodą. Właśnie w Vars odbywa się Freeride World Qualifier do renomowanego Freeride World Tour, a mapa lokalnych szlaków dostępna jest u naszego rezydenta, już na miejscu. Ciekawostką dla nas jest również jedna z tras, która nazywa się nie inaczej,  jak „Zakopane” – na cześć górali, którzy byli budowniczymi resortu. Atmosferę na miejscu uświetniają lokalni shaperzy, którzy są zawsze pomocni i zarażają wszystkich swoją zajawką.

Będąc w Vars na pewno poczujesz, że czerpiesz z życia na sto procent, jednocześnie zanadto nie uszczuplając zawartości swojego portfela.

Dane regionu

Trasy

razem w obszarze Vars – Risoul: 116 tras (185 km)

zielone i niebieskie: 105 km
czerwone: 70 km
czarne: 10 km

Wyciągi

razem w obszarze Vars – Risoul: 51 wyciągów

gondole: 2
krzesła: 18
orczyki: 27

Snowpark

Vars Park, to dwa parki w Risoul i 7 parków w samym Vars, czyli: Totem park ( naturalne przeszkody z drewna i kamieni ), Ecrin Park (park skoczni), Escondus Park ( Street zone, czyli park kreatywnych przeszkód jibbowych), Girly Park (dużo różowych, szerokich boksów), Cool Zone (chatka shaperów ze zmieniającymi się co tydzień, nowymi przeszkodami ), Kid Park (idealne miejsce do nauki podstaw freestyle’u), Video zone (pełna dowolność we własnym aranżowaniu przeszkód).

Przedszkole narciarskie

ESF Ecole de ski Francaise

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: „Totem” Snowpark, „Ecrin” Snowpark, „Escondus” Snowpark, trasy dedykowane do bicia rekordów prędkości, teren na którym rozgrywa się Freeride World Tour

Dla średnio zaawansowanych: „Girly” Snowpark, strefa relaxu „Cool Zone”, najdłuższa trasa o długości 8km

Dla początkujących: szerokie i płaskie stoki przy samym kurorcie, dużo zielonych tras

Położenie

1650 – 2750 m.n.pm

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

L'Ecrin des Neiges***

L'Ecrin Des Neiges*** to rezydencja, usytuowana w górnej części Vars. Została zbudowana w tradycyjnym, alpejskim stylu z kamienno-drewnianą fasadą. Rezydencja znajduje się w pobliżu wyciągu krzesełkowego Sibières. Od stoków i najbliższego mini centrum handlowego Point Show dzieli ją 250 metrów. Apartamenty urządzone w typowym francuskim standardzie.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu

Les Chalets des Rennes****

Les Chalets des Rennes**** to prestiżowa rezydencja położona w górnej części ośrodka narciarskiego Vars. Składa się z kilku urokliwych, drewnianych „chalets” zaprojektowanych tak, aby doskonale komponowały się z górskim otoczeniem. Rezydencja położona jest w pobliżu wyciągu krzesełkowego Fontbonne, zaś do trasy narciarskiej Zakopane oraz od pobliskich sklepów, barów i restauracji jest około 200 metrów. Do samego centrum dzielnicy Vars Les Claux jest około 15 minut spacerem. Wnętrze apartamentów to połączenie górskiego stylu z nowoczesnym designem. Apartamenty są urządzone tak, aby zagwarantować maksymalny komfort pobytu.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu