Chamonix. Tego miejsca nie trzeba nikomu przedstawiać. To legenda i magnes przyciągający ludzi gór z całego świata. Od zwolenników rekreacyjnej jazdy, narciarskich amatorów po szukających wolności i adrenaliny alpinistów i freeriderów. My odkrywamy je na nowo i to w opcji UNLIMITED! Dosłownie!
Do Waszej dyspozycji oddajemy...998 km (!!!) spektakularnych tras w 3 krajach, 247 wyciągów, do tego dorzucamy niekończące się tereny freeridowe. Chcesz więcej? Dobrze się składa, bo w ciągu tego tygodnia umożliwimy Ci eksplorowanie majestatycznego masywu pod opieką Pawła Kunachowicza – międzynarodowego przewodnika wysokogórskiego IVBV/IFMGA.
Jedno jest pewne: ten sezon będzie przełomowy! Przeżyj z nami przygodę życia!

Długo pracowaliśmy nad ofertą, która pogodzi niewiarygodnie ważne dla nas elementy. Legendarne miejsce, gdzie historia unosi się w powietrzu, wysokie góry, niosące upragnione uczucie wolności, ogrom różnorodnych tras, gdzie każdy, bez znaczenia na stopień zaawansowania będzie mógł rozwijać swoje umiejętności. Chamonix okazało się strzałem w 10! Oczarowało nas już wiele lat  temu swoim klimatem i energią, dlatego w tym sezonie chcemy eksplorować je wspólnie z Wami. A potencjał będzie ogromny, bo w Wasze ręce oddajemy słynny na całym świecie skipass MONT BLANC UNLIMITED! Sama nazwa nie jest przypadkowa, bo jeździe faktycznie nie będzie końca! W ramach karnetu będziecie mogli odwiedzić 3 kraje…o tak! Szykuje się prawdziwie alpejskie ski safari! Francja, Włochy, Szwajcaria, prawie 1000 km tras i nieskończona ilość terenów freeride’owych. To zdecydowanie propozycja dla tych, którzy nieustannie czują górski niedosyt. W odróżnieniu od większości francuskich resortów, w Chamonix, miasteczku położonym na wys. 1035 m n.p.m., czuć prawdziwie alpejską energię. Pomimo, tego, że przy głównym deptaku znajdziemy niekończącą się ilość restauracji, barów, kawiarenek, przeplatanych sklepami najlepszych na świecie producentów sprzętu górskiego, wszystko stanowi spójną całość. Bez zbędnej komercji. Tu po prostu oddycha się górami. Tu zaczyna się prawdziwa przygoda.

Backcountry Chamonix to wyjazd, którego nazwa nie jest przypadkowa! To mocno kwalifikowany projekt w nowej kategorii ZERO GRAVITY ADVENTURE! Nieustannie od 13 lat, słuchamy Was, obserwujemy i staramy się dorównać kroku. Widzimy jak zmieniacie się Wy i Wasze potrzeby. Podziwiamy i szanujemy chęć nieustannego rozwoju oraz narastającą odwagę. Potrzebę próbowania nowych rzeczy, eksplorowania nieznanych terenów, doświadczenia i przekraczania własnych granic. Chcemy stworzyć dla Was BEZPIECZNĄ przestrzeń wyjazdową, która umożliwi poznanie gór z innej niż dotychczas strony. Bardziej wymagającej, ale ogromnie satysfakcjonującej. Dlatego, jeżeli jazda po wyznaczonych trasach nie przynosi Wam tyle szczęścia, co wcześniej, czas rozpocząć nowy etap w relacji góry – Wy.

Backcountry Chamonix y to tydzień, podczas którego dajemy możliwość skorzystania ze szkoleń prowadzonych przez najlepszych i najbardziej doświadczonych. Pod kierownictwem znanego Międzynarodowego Przewodnika Wysokogórskiego IVBV / IFMGA –  Pawła Kunachowicza przeprowadzimy cykl wykładów przygotowujących do nowych, alpejskich aktywności.  Dodatkowo, zainteresowani będą mogli skorzystać z całodniowego guidingu z elementami szkolenia FR, prowadzonych przez Pawła Kunachowicza oraz innych kursów uczących podstawowych umiejętności związanych np. z oceną ryzyka w górach,  m.in lawinowych (szczegóły wkrótce).

Przykładowy EVENT PLAN.

Zakwaterowanie

Isatis ****

Wnętrza rezydencji Isatis **** tworzą drewno, kamień, ciepłe odcienie szarości oraz brązów. Wszystko jest tak skomponowane, że całość tworzy nowoczesny, ale kameralny look. Ogromną zaletą są duże okna oraz balkony w apartamentach, które pozwalają cieszyć się pięknymi widokami. W każdym apartamencie znajduje się w pełni wyposażony aneks kuchenny (płyta indukcyjna, mikrofalówka/piekarnik, zmywarka do naczyń, czajnik), łazienka, TV, WiFi. Do dyspozycji gości pozostaje podgrzewany basen zewnętrzny oraz wewnętrzny, a także centrum fitness. W cenie podstawowej wyjazdu jest zakwaterowanie w living roomie w apartamencie 4-osobowym.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu

Region

Chamonix - Mont Blanc

Przeczytaj więcej o regionie

Transport

Dojazd własny

SUGEROWANA TRASA:
Sugerujemy trasę przez Łódź, Wrocław, Drezno, Norymbergę, Karlsruhe, Bazyleę, Berno i dalej w kierunku Włoch. Odległość z Warszawy wynosi 1615 km, a podróż samochodem trwa ok 17 – 18 h.


REZYDENCJA ISATIS

CHECK IN:
KIEDY? Sobota, 23.03.2019 od godziny 17:00
GDZIE? Recepcja rezydencji. Rezydent Zero Gravity będzie czekał na Was w miejscu Check in’u w godzinach 17:00 – 19:00

ADRES REZYDENCJI:
Residence Prestige Odalys Isatis 
25 Chemin de Saint Roch Les Tines
74400 Chamonix

NUMER DO REZYDENTA ZERO GRAVITY: zostanie podany w mailingu przedwyjazdowym na około 10 dni przed rozpoczęciem wyjazdu

PARKING: Istnieje możliwość zaparkowania na krytym parkingu. Dostępne bezpłatnie jedno miejsce parkingowe na apartament. 

CHECK OUT:
KIEDY? Sobota, 30.03.2019 do godziny 10:00 (dokładną godzinę wykwaterowania przekażą piloci Zero Gravity w trakcie wyjazdu).

Przeczytaj więcej o transporcie

Szkolenie

Zero Gravity zapewnia najwyższe i najnowocześniejsze standardy szkoleń. Z nami możesz być pewien, że osiągniesz swój cel.  Podczas wyjazdu zapraszamy na:
– Backcountry guiding – 370 PLN/osobę/dzień (min 4 osoby). Zapisy na miejscu 570 PLN/os.

Zachęcamy do wykupienia szkolenia przed wyjazdem. Jeżeli zdecydujesz się na szkolenie dopiero na miejscu to w grupie na Twoim poziomie zaawansowania może zabraknąć miejsc lub grupa ta nie utworzy się. W przypadku dołączenia do grupy w trakcie wyjazdu, cena szkolenia wzrasta o 200 PLN.

NOWOŚĆ! BACKCOUNTRY GUIDING prowadzony przez Pawła Kunachowicza!

Więcej informacji o Pawle Kunachowiczu:

Przeczytaj więcej o szkoleniu

Cena

CENA PODSTAWOWA ZAWIERA:

 • zakwaterowanie w rezydencji Isatis**** w living roomie w apartamencie 4-osobowym,
 • 6 dniowy skipass,
 • obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne – KL (10 000 EUR)/NNW (2 500 EUR)/BP (200 EUR) ze zwyżką za amatorskie uprawianie sportów zimowych w okresie obowiązywania skipassu (6 dni),
 • podatek zapewniający obsługę Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego – 10 PLN/os,
 • opiekę rezydenta,
 • bezpłatne wejście na basen i siłownię,
 • pościel i ręczniki,
 • bezpłatny podziemny parking (1 miejsce na apartament),
 • WiFi na terenie rezydencji.

1) Na cenę imprezy wyrażoną w PLN składa się suma kwot w złotówkach oraz w walucie zagranicznej (EUR lub CHF). Część w walucie zagranicznej przeliczana jest raz dziennie na złotówki wg kursu średniego NBP. Pakiet w walucie zagranicznej po przeliczeniu wg aktualnego kursu w zakresie zmian +/– 10 PLN nie generuje zmiany ceny imprezy.
2) Zero Gravity zastrzega sobie możliwość zmiany ceny w opublikowanych ofertach w zależności od dostępności miejsc w danej taryfie.

CENA PODSTAWOWA NIE ZAWIERA:

 • dojazdu autokarem, przelotu samolotem, transferu na trasie lotnisko – resort – lotnisko,
 • wyżywienia,
 • dopłaty do zakwaterowania w sypialni w apartamencie 4-osobowym – 100 PLN/os,
 • kaucji zwrotnej za apartament – 500 EUR (płatność gotówką lub kartą kredytową, poza American Express),
 • taksy klimatycznej (w tym opłaty recyklingowej) –  około 20 EUR/tydz./os. – opłata obowiązkowa (opłata za taksę może ulec zmianie),
 • obligatoryjnej opłaty za ski card – od 3 EUR/os (opłata może ulec zmianie),
 • zabiegów  Spa & Wellness,
 • opłaty za końcowe sprzątanie apartamentu (w tym końcowego sprzątnięcia aneksu kuchennego) – dd 70 EUR/ap.
 • dodatkowej wymiany pościeli i ręczników,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 170 PLN/os.

CENA OPCJONALNIE:

UBEZPIECZENIE:

 • ubezpieczenie SKI/SNB:
  – wariant COMFORT (60 PLN)
  – wariant SUPERIOR (120 PLN)
  – wariant DELUXE (160 PLN)
  – wariant DELUXE SWR (190 PLN)
  – wariant DELUXE SE (240 PLN)
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji  – 170 PLN/os (wykupienie możliwe wyłącznie podczas generowania umowy na wyjazd).

SZKOLENIE (stoki polecane osobom o minimum średnim poziomie zaawansowania w jeździe):

 • backcountry guiding – 370 PLN/osobę/dzień (min 4 osoby).

OPCJE DO ZAKWATEROWANIA:

 • dopłata do zakwaterowania w sypialni w apartamencie 4-osobowym – 100 PLN/os,
 • wolne łóżko – 940 PLN/łóżko,
 • końcowe sprzątanie apartamentu (wymagane jest sprzątnięcie aneksu kuchennego) – od 70 EUR/apartament (cena może ulec zmianie),
 • pralnia – zgodnie z cennikiem rezydencji,
 • zabiegi w strefie Spa & Wellness – zgodnie z cennikiem rezydencji,
 • wyżywienie w postaci śniadań – 13 EUR/osoba dorosła/dzień, 8 EUR/dziecko 4-13 lat (wymagana przedpłata, opłata może ulec zmianie, prosimy o zgłoszenia mailowe na info@zerogravity.pl do 23.02.2019 roku, wymagana przedpłata)

INNE:

 • opłata za pobyt psa w rezydencji  – 50 EUR/zwierzę/tydzień (Maksymalnie 1 zwierzę na apartament. W przypadku zabrania psa na wyjazd trzeba liczyć się z koniecznością wykupienia całego apartamentu. W przypadku braku dostępnych całych apartamentów zabranie zwierzęcia nie będzie możliwe; opcja na potwierdzenie).

Ubezpieczenie

Każdy uczestnik wyjazdu jest obligatoryjnie ubezpieczany w TU AXA w wariancie, który zawiera zwyżkę za amatorskie uprawianie sportów zimowych na okres ważności skipassu (6 dni). Ubezpieczenie obowiązuje w trakcie pobytu poza granicami RP na wyjeździe i obejmuje:

KL z assistance: 10 000 EUR
NNW (bez tabeli skręcenia i zwichnięcia): 2 000 EUR
BAGAŻ PODRÓŻNY: 200 EUR
KOSZTY RATOWNICTWA: 5 000 EUR

Pamiętaj! Za naszym pośrednictwem możesz też wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. Opcja ta jest dostępna tylko podczas robienia umowy w systemie rezerwacyjnym. Sprawdź dostępne opcje TUTAJ. 

Przed wyjazdem w najbliższym oddziale NFZ warto również wyrobić kartę EKUZ – EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO. Z doświadczenia wiemy, że placówki medyczne działają zdecydowanie sprawniej jeśli pacjent ma ze sobą kartę EKUZ.

Przeczytaj więcej o ubezpieczeniach