Buongiorno! Na jednym tygodniu nie kończymy!
W ubiegłym sezonie Alagna okazała się najbardziej rozchwytywanym kierunkiem, dlatego w tym roku, stworzyliśmy dla Was kolejny, marcowy termin, tak aby jeszcze więcej z Was mogło na własne oczy poznać prawdziwy freeride'owy raj! Poranna kawa z widokiem na najpotężniejszy masyw górski w Alpach, marcowe słońce, nieskończona ilość białego puchu, zróżnicowane trasy, włoskie specjały... Chyba nie musimy Was dalej przekonywać! Jednak to nie koniec! Podczas tego tygodnia proponujemy Wam coś znaczenie więcej - guiding ze znanym Międzynarodowym Przewodnikiem Wysokogórskim IVBV/IFMGA Pawłem Kunachowiczem. To jak? Kto ma odwagę spełnić marzenie?

Backcountry & Heli Academy to wyjazd, którego nazwa nie jest przypadkowa! To mocno kwalifikowany projekt w nowej kategorii ZERO GRAVITY ADVENTURE! Nieustannie od 13 lat, słuchamy Was, obserwujemy i staramy się dorównać kroku. Widzimy jak zmieniacie się Wy i Wasze potrzeby. Podziwiamy i szanujemy chęć nieustannego rozwoju oraz narastającą odwagę. Potrzebę próbowania nowych rzeczy, eksplorowania nieznanych terenów, doświadczenia i przekraczania własnych granic. Chcemy stworzyć dla Was BEZPIECZNĄ przestrzeń wyjazdową, która umożliwi poznanie gór z innej niż dotychczas strony. Bardziej wymagającej, ale ogromnie satysfakcjonującej. Dlatego, jeżeli jazda po wyznaczonych trasach nie przynosi Wam tyle szczęścia, co wcześniej, czas rozpocząć nowy etap w relacji góry – Wy.

Backcountry & Heli Academy to tydzień, podczas którego dajemy możliwość skorzystania ze szkoleń prowadzonych przez najlepszych i najbardziej doświadczonych. Pod kierownictwem znanego Międzynarodowego Przewodnika Wysokogórskiego IVBV / IFMGA –  Pawła Kunachowicza  przeprowadzimy cykl wykładów przygotowujących do nowych, alpejskich aktywności.  Dodatkowo, zainteresowani będą mogli skorzystać z całodniowego guidingu (1-6 dni), prowadzonego przez Pawła Kunachowicza oraz innych kursów uczących podstawowych umiejętności związanych np. z oceną ryzyka w górach,  m.in lawinowych (szczegóły wkrótce).  Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was (dla chętnych uczestników) specjalną ofertę heliboardingową z przewodnikami z Alagna Ski Guides! A uwierzcie, że nie ma lepszego miejsca w Europie do przeżycia tego nieprawdopodobnego spotkania z naturą, po prostu pure powder!

IVBV

Perfekcyjna kombinacja Alagny – freeride’owego raju, Pawła Kunachowicza (na codzień – członka Team’u Chamonix Vertical i Hokkaido Powder Guides,  członka zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich, przewodnika Międzynarodowej Federacji Związków Przewodnickich IFMGA, ultramaratończyka), włoskiego słońca i niezwykle komfortowej rezydencji pozwoliła nam stworzyć wyjazd idealny, zarówno dla tych, którzy szukają rekreacyjnej jazdy i popołudniowej sjesty skąpanej we włoskim słońcu, jak i tych, którzy potrzebują mocniejszych, kontrolowanych wrażeń w asyście najlepszych.

PSPW

UWAGA! Wyjazd dedykowany jest średnio zaawansowanym narciarzom/snowboardzistom, jak i zaawansowanym. Szukającym szerokich, niewymagających tras oraz takim, których dopiero satysfakcjonują te z oznaczeniem czerwonym i czarnym Alagna to miejsce, w którym każdy znajdzie przestrzeń dla siebie. Szkolenia zarówno techniczne, jak i guidingi to opcja fakultatywna (istnieje możliwość wykupienia  1 – 6 dni guidingu). Na całodniowy guiding z przewodnikiem przyjmujemy osoby, które spełniają odpowiednie warunki kondycyjne i techniczne. Backcountry guiding skierowany są zarówno do osób zaczynających swoją przygodę, jak i tych, którzy mają już za sobą pierwsze mniej lub bardziej zaawansowane toury.

Przykładowy EVENT PLAN

Zakwaterowanie

Alagna Experience Resort ****

Aparthotel Alagna Experience Resort **** jest najlepszym miejscem na spędzenie zimowych wakacji na świeżym powietrzu, w pięknym otoczeniu i komfortowych warunkach. Położony na terenie Parku Narodowego Alta Valsesia ośrodek narciarski wznosi się na wysokości 1200 metrów w samym sercu miejscowości Alagna. Rezydencja dysponuje 49 apartamentami wyposażonymi we wszystko co potrzebne do komfortowego i pełnego wypoczynku. W cenie podstawowej jest zakwaterowanie w living roomie w apartamencie 6-osobowym.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu

Region

Alagna - Monte Rosa

Alagna to mekka freeride'u! Dostępne obszary do jazdy w puchu należą do najdłuższych i najbardziej ekscytujących w całych Alpach. Nie oznacza to jednak, że resort skupiony jest wyłącznie na miłośnikach jazdy poza trasami. Wręcz przeciwnie! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, ponieważ na riderów trzymających się wyznaczonych tras, czeka aż 180 km białego szaleństwa!
Przeczytaj więcej o regionie

Transport

Dojazd własny Autokar Samolot

SUGEROWANA TRASA:
Sugerujemy trasę przez Łódź, Wrocław, Drezno, Norymbergę i dalej w kierunku Włoch przez Liechtenstein (Vaduz) i Szwajcarię (Chur, Lugano). Odległość z Warszawy wynosi 1618 km, a podróż samochodem trwa ok 17 – 18h.


ALAGNA FREERIDE ALP RESORT

CHECK IN:
KIEDY? Sobota, 16.03.2019 od godziny 16:00
GDZIE? Recepcja rezydencji. Rezydent Zero Gravity będzie czekał na Was w miejscu Check in’u w godzinach 17:00 – 19:00

ADRES REZYDENCJI:
Alagna Experience Resort 
Via Martiri della liberta 1, 
13021 Alagna Valesia, Włochy

NUMER DO REZYDENTA ZERO GRAVITY: zostanie podany w mailingu przedwyjazdowym na około 10 dni przed rozpoczęciem wyjazdu

PARKING: parkowanie na bezpłatnym parkingu przy rezydencji. 

CHECK OUT:
KIEDY? Sobota, 23.03.2019 do godziny 10:00 (dokładną godzinę wykwaterowania przekażą piloci Zero Gravity w trakcie wyjazdu).

Zastanawiasz się nad wyborem dojazdu autokarem? Tylko u nas standard Royal Class dostajesz bez dodatkowych opłat! W tym sezonie do Włoch jedziemy nowoczesnym autokarem ASTRONEF z 2016 roku. Więcej informacji znajdziesz w zakładce TRANSPORT na naszej stronie.

ZBIÓRKA W WARSZAWIE 

PIĄTEK, 15.03.2019  godzina 14:00

ODJAZD AUTOKARU: 14:30

Miejsce zbiórki: parking płatny na pl. Defilad nad stacją metra Centrum, vis a vis Galerii Centrum (pomiędzy PKIN, a ul. Marszałkowską).
Organizator oświadcza, że 15 minutowe spóźnienie na odjazd autokaru spowoduje zwolnienie organizatora z obowiązku zabrania danej osoby na wyjazd. Organizator zastrzega sobie prawo do zorganizowania „antenki” tj. dojazdu innym środkiem komunikacji do trasy przejazdu głównego autokaru.

NUMER DO PILOTA: zostanie podany w mailingu przedwyjazdowym

STACJE POŚREDNIE:
Na trasie przejazdu autokaru wyznaczyliśmy 2 punkty, skąd zabieramy uczestników:
– Stryków – stacja BP Sosnowiec-Pieńki 18 A,
– Poznań – 
stacja BP „GRUNWALD”, ulica Głogowska,

Bądźcie gotowi w miejscu zbiórki co najmniej 30 min wcześniej! Pilot autokaru będzie się z Wami kontaktował na około 1 h przed przyjazdem! Organizator zastrzega sobie prawo do zorganizowania „antenki” tj. dojazdu innym środkiem komunikacji do trasy przejazdu głównego autokaru.
Organizator oświadcza, że 15 minutowe spóźnienie na odjazd autokaru spowoduje zwolnienie organizatora z obowiązku zabrania danej osoby na wyjazd.


LIMIT BAGAŻU:
Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i przepisy drogowe przewoźnik wprowadza bezwzględną kontrolę wagi bagażu. W trakcie zbiórki każdego uczestnika zostanie zważony. 

Limit rzeczy do zabrania na jedną osobę:
– 1 torba podróżna lub plecak (bez stelaża zewnętrznego)
– 1 komplet snowboardowy lub narciarski (deska lub SKI + buty) koniecznie zapakowane w pokrowce
1 bagaż podręczny (do środka autokaru)

Limit wagowy wynosi 30 kg i obejmuje bagaż główny oraz sprzęt snowboardowy lub narciarski. Dodatkowo możesz mieć ze sobą jedną sztukę małego bagażu podręcznego o wymiarach pozwalających na swobodne umieszczenie go pod siedzeniem lub na półce znajdującej się nad siedzeniem pasażera. Rozmiary bagażu podręcznego nie powinny utrudniać swobody podróży pozostałym pasażerom i nie mogą zagradzać przejścia w autokarze. W przypadku przekroczenia limitu nadmiar bagażu zostanie zdeponowany u organizatora na czas pobytu. W przypadku zapakowania rzeczy dwóch osób w jedną torbę, jej masa nie może przekroczyć 30 kg. Niestety w dniu wyjazdu, nie ma możliwości powiększenia limitu jakąkolwiek dopłatą za nadbagaż. Jeśli boisz się, że przekroczysz limit możesz wykupić opcję „Przewóz dodatkowego bagażu i bagażu sportowego” lub „Przewóz dodatkowego bagażu lub sprzętu sportowego”. Cenę opcji dodatkowych znajdziesz przy opisie wyjazdu w zakładce CENA OPCJONALNIE.

Również z powodów załadunkowych prosimy o zapakowanie rzeczy na wyjazd w miękkie torby, a nie w walizki. Prosimy o zabieranie kasków luzem do autokaru i umieszczanie ich na półkach nad głowami (kaski zapakowane do pokrowców przewoźnik sam będzie umieszczał w środku autokaru).

Przypominamy, że uczestnik wyjazdu odpowiada za swój bagaż główny w tym za sprzęt narciarski lub snowboardowy do chwili zapakowania go do autokaru (włożenie przez kierowców do luków bagażowych) jak również od chwili wyjęcia go z luków bagażowych przez kierowców lub obsługę wyjazdu.


POWRÓT AUTOKARU:

SOBOTA, 23.03.2019
od 08.00 – wykwaterowanie z rezydencji
ok. 09:00 – zbiórka w miejscu przyjazdu autokaru
ok. 09:30 – odjazd autokaru
ok. 12:00 – przyjazd do Warszawy (niedziela, 24.03.2019)

Podane godziny są jedynie orientacyjne, dokładny rozkład zostanie przekazany przez pilotów Zero Gravity podczas wyjazdu.

Miejsce zbiórki – Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie w hali odlotów.

NUMER DO PILOTA/REZYDENTA oraz MIEJSCE ZBIÓRKI NA LOTNISKU – zostaną podane w mailingu przedwyjazdowym.

WYLOT z Warszawy do Turynu – Sobota, 16.03.2019
Zbiórka: 7:30
Wylot z Warszawy: 9:30
Przylot do Turynu: 11:50

TRANSFER z lotniska do ALAGNY
Odjazd z lotniska w Turynie: około 12:20 (godzina może ulec zmianie)
Przyjazd do Alagny: około 15:30

WYLOT z Turynu do Warszawy  – Sobota, 23.03.2019
Wylot z Turynu: 12:50
Przylot do Warszawy: 15:20

TRANSFER z Alagny na lotnisko
Odjazd z Alagny na lotnisko: około 8:00 (godzina może ulec zmianie)
Przyjazd na lotnisko w Turynie: około 10:00


INFORMACJE O LIMICIE BAGAŻU W LINIACH LOTNICZYCH LOT

Limit bagażowy, zawarty cenie przelotu, przypadający na pasażera:

Bagaż rejestrowany/os.: 1 szt., do 23 kg, do 158 cm (suma wymiarów dł. x szer. x wys.),
Bagaż podręczny/os.: 1 szt., do 8 kg, do 118 cm (55 x 40 x 23 cm),
Jedna sztuka sprzętu sportowego (narty lub snowboard).

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce CENA ZAWIERA / NIE ZAWIERA /OPCJONALNIE.

Informujemy iż godziny zbiórek, wylotów oraz transferów są orientacyjne i zostaną potwierdzone w mailingu przedwyjazdowym.

Przeczytaj więcej o transporcie

Atrakcje

Buon apetito La festa italiana Freeride movie night Testy kamer GoPro
Każdy z nas uwielbia podróże. Przede wszystkim te kulinarne! Poznawanie lokalnych smaków to jedna z przyjemniejszych dróg eksplorowania regionów. Tym razem zabierzemy Was w podróż po smakach Italii! 
Po intensywnym dniu na stoku nie ma nic lepszego niż wspólny wieczór z ludźmi dzielącymi tą samą pasję. Tym bardziej tu - w Alagna - bo wszyscy wiemy jak celebruje się we włoskim stylu! Lokalny bar należący do naszego hotelu zachwyci Was swoim niepowtarzalnym klimatem!
Sprawdźmy jak robią to najlepsi i poczujmy smak prawdziwej adrenaliny. Jesteście na to gotowi? Pozostając w ekstremalnym klimacie ZERO GRAVITY ADVENTURE zapraszamy na projekcję TOP'owych filmów freeride'owych wybranych przez Team ZERO GRAVITY RIDERS!
Chcesz uwiecznić najlepsze momenty wyjazdu, ale nie masz do tego odpowiedniego sprzętu? Od tego jesteśmy my! Podczas wyjazdu oddajemy w Wasze ręce najnowsze kamery GoPro HERO 7 BLACK! Wypożyczajcie, testujcie, nagrywajcie, montujcie. Zachowujcie ekstremalne wspomnienia!
Przeczytaj więcej o atrakcjach

Szkolenie

Zero Gravity zapewnia najwyższe i najnowocześniejsze standardy szkoleń. Z nami możesz być pewien, że osiągniesz swój cel.  Nie ważne czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, czy chcesz podszkolić umiejętności techniczne lub freestyle’owe.

Podczas wyjazdu zapraszamy na:

– Szkolenie techniczne grupowe SKI/SNB (6 dni x 2 h, grupa min 3 max 8 os) – 500 PLN/os. Zapisy na miejscu – 700 PLN/os,
– Szkolenie techniczne indywidualne SKI/SNB (1 h/1 os) – 150 PLN/os. Zapisy na miejscu 200 PLN/os,
– Szkolenie techniczne indywidualne SKI/SNB (1 h/2 os) – 200 PLN/2 os. Zapisy na miejscu 300 PLN/2 os,
– Szkolenie dla młodzieży 10 – 15 lat – BOMBRIDERS SKI / SNB (grupa min 3 max 6 os) – 600 PLN/os. Zapisy na miejscu – 800 PLN/os,
– Backcountry guiding – 370 PLN/osobę/dzień (min 4 osoby). Zapisy na miejscu 570 PLN/os.

Zachęcamy do wykupienia szkolenia przed wyjazdem. Jeżeli zdecydujesz się na szkolenie dopiero na miejscu to w grupie na Twoim poziomie zaawansowania może zabraknąć miejsc lub grupa ta nie utworzy się. W przypadku dołączenia do grupy w trakcie wyjazdu, cena szkolenia wzrasta o 200 PLN.

NOWOŚĆ! BACKCOUNTRY GUIDING prowadzony przez Pawła Kunachowicza!

Więcej informacji o Pawle Kunachowiczu:

Dodatkowo, korzystając z pobytu w freeride’owym raju, dajemy Wam możliwość sporego zastrzyku adrenaliny, czyli heliboarding’u organizowanego przez przewodników z Alagna Ski Guides.

Przeczytaj więcej o szkoleniu

Cena

CENA PODSTAWOWA ZAWIERA:

 • zakwaterowanie w rezydencji Alagna Experience Resort**** w living roomie w apartamencie 6-osobowym,
 • 6 dniowy skipass,
 • obowiązkowe ubezpieczenie turystyczne – KL (10 000 EUR)/NNW (2 000 EUR)/BP (200 EUR) ze zwyżką za amatorskie uprawianie sportów zimowych w okresie obowiązywania skipassu (6 dni),
 • podatek zapewniający obsługę Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego – 10 PLN/os,
 • opiekę rezydenta,
 • WiFi w częściach wspólnych rezydencji,
 • pościel i ręczniki (wymiana dodatkowo płatna),
 • wstęp na basen i strefy SPA (sauna fińska, łaźnia turecka, jacuzzi; pozostałe zabiegi płatne dodatkowo) – tylko dla osób pełnoletnich,
 • imprezy klubowe, animacje i konkursy,
 • końcowe sprzątanie apartamentu (wymagane jest sprzątnięcie aneksu kuchennego i umycie naczyń),
 • zewnętrzny parking przy rezydencji,
 • bezpłatne atrakcje wyjazdu wynikające z programu.

1) Na cenę imprezy wyrażoną w PLN składa się suma kwot w złotówkach oraz w walucie zagranicznej (EUR lub CHF). Część w walucie zagranicznej przeliczana jest raz dziennie na złotówki wg kursu średniego NBP. Pakiet w walucie zagranicznej po przeliczeniu wg aktualnego kursu w zakresie zmian +/– 10 PLN nie generuje zmiany ceny imprezy.
2) Zero Gravity zastrzega sobie możliwość zmiany ceny w opublikowanych ofertach w zależności od dostępności miejsc w danej taryfie.

CENA PODSTAWOWA NIE ZAWIERA:

 • dojazdu autokarem, przelotu samolotem, transferu na trasie lotnisko – resort – lotnisko,
 • wyżywienia,
 • dopłaty do zakwaterowania w sypialni w apartamencie 6-osobowym – 100 PLN/os,
 • dopłaty do zakwaterowania w living roomie w apartamencie 4-osobowym – 120 PLN/os,
 • dopłaty do zakwaterowania w sypialni w apartamencie 4-osobowym – 220 PLN/os,
 • kaucji zwrotnej za apartament – 150 EUR (płatność tylko gotówką na miejscu; w przypadku nie posprzątania aneksu kuchennego rezydencja potrąci 50 EUR z kaucji),
 • taksy klimatycznej –  około 14 EUR/tydz./os. – opłata obowiązkowa (opłata za taksę może ulec zmianie),
 • kaucji za skipass – 5 EUR/skipass (opłata dotyczy również dzieci do 2 roku życia),
 • taksy za użytkowanie skipassu – 6 EUR/osobę (opłata dotyczy również dzieci do 2 roku życia),
 • dodatkowych zabiegów Spa & Wellness,
 • dodatkowego sprzątania apartamentu i końcowego sprzątania aneksu kuchennego,
 • dodatkowej wymiany pościeli i ręczników,
 • wypożyczenia sprzętu sportowego,
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 170 PLN/os,
 • dodatkowo płatnych atrakcji wyjazdu wynikających z programu.

CENA OPCJONALNIE:

UBEZPIECZENIE:

 • ubezpieczenie SKI/SNB:
  – wariant COMFORT (60 PLN)
  – wariant SUPERIOR (120 PLN)
  – wariant DELUXE (160 PLN)
  – wariant DELUXE SWR (190 PLN)
  – wariant DELUXE SE (240 PLN)
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji  – 170 PLN/os (wykupienie możliwe wyłącznie podczas generowania umowy na wyjazd).

SZKOLENIE (stoki polecane osobom o minimum średnim poziomie zaawansowania w jeździe):

 • szkolenie techniczne grupowe SKI/SNB (6 dni x 2 h, grupa min 3 max 8 os) – 500 PLN/os,
 • szkolenie techniczne indywidualne SKI/SNB (1 h/1os) – 150 PLN/os,
 • szkolenie techniczne indywidualne SKI/SNB (1 h/2os) – 200 PLN/2 os,
 • szkolenie dla młodzieży 10-15 lat – BOMBRIDERS SKI / SNB (grupa min 3 max 6 os) – 600 PLN/os,
 • backcountry guiding – 370 PLN/osobę/dzień (min 4 osoby).

OPCJE DO ZAKWATEROWANIA:

 • dopłata do zakwaterowania w sypialni w apartamencie 6-osobowym – 100 PLN/os,
 • dopłata do zakwaterowania w living roomie w apartamencie 4-osobowym – 120 PLN/os,
 • dopłata do zakwaterowania w sypialni w apartamencie 4-osobowym – 220 PLN/os,
 • wolne łóżko – 1100 PLN,
 • łóżeczko dla dziecka do 2 roku życia – 10 EUR/dzień (na potwierdzenie, płatne na miejscu),
 • dodatkowe sprzątanie apartamentu – od 20 EUR/usługę,
 • wymiana pościeli i/lub ręczników – od 6 EUR do 20 EUR,
 • zestaw kąpielowy na basen (szlafrok, klapki) – kaucja 50 EUR/osobę/1 zestaw na osobę na pobyt (os. pow. 18 roku życia),
 • zabiegi w strefie Spa & Wellness – zgodnie z cennikiem rezydencji,
 • wyżywienie w postaci śniadań – 15 EUR/osobę/dzień (opłata może ulec zmianie, prosimy o zgłoszenia mailowe na info@zerogravity.pl do 10.02.2019 roku, wymagana przedpłata),
 • wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji (bez napoi do obiadu) – 40 EUR/osobę/dzień (opłata może ulec zmianie, prosimy o zgłoszenia mailowe na info@zerogravity.pl do 10.02.2019 roku, wymagana przedpłata).

OPCJE DO TRANSPORTU:

 • dojazd autokarem o standardzie Royal Class oraz przewóz bagażu i sprzętu SKI/SNB – 400 PLN/os
 • podwójne miejsce w autokarze Royal Class – 300 PLN/miejsce (pod warunkiem wykupienia dojazdu autokarem),
 • przewóz dodatkowego bagażu głównego i sprzętu SKI/SNB (max. 30 kg, ilość ograniczona) – 300 PLN,
 • przewóz dodatkowego bagażu głównego LUB sprzętu SKI/SNB (max. 15 kg, ilość ograniczona) –  200 PLN,
 • przelot samolotem na trasie Warszawa – Turyn – Warszawa oraz transfer na trasie lotnisko – resort – lotnisko – 1490 PLN/os,
 • transfer na trasie lotnisko – resort – lotnisko – 490 PLN/os (min. 10 os).

INNE:

 • opcja bez skipassu -790 PLN,
 • opłata za pobyt psa w rezydencji  – 10 EUR/zwierzę/dzień (opcja na potwierdzenie; maksymalnie 1 zwierzę na apartament. W przypadku zabrania psa na wyjazd trzeba liczyć się z koniecznością wykupienia całego apartamentu. W przypadku braku dostępnych całych apartamentów zabranie zwierzęcia nie będzie możliwe).

Ubezpieczenie

Każdy uczestnik wyjazdu jest obligatoryjnie ubezpieczany w TU AXA w wariancie, który zawiera zwyżkę za amatorskie uprawianie sportów zimowych na okres ważności skipassu (6 dni). Ubezpieczenie obowiązuje w trakcie pobytu poza granicami RP na wyjeździe i obejmuje:

KL z assistance: 10 000 EUR
NNW (bez tabeli skręcenia i zwichnięcia): 2 000 EUR
BAGAŻ PODRÓŻNY: 200 EUR
KOSZTY RATOWNICTWA: 5 000 EUR

Pamiętaj! Za naszym pośrednictwem możesz też wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. Opcja ta jest dostępna tylko podczas robienia umowy w systemie rezerwacyjnym. Sprawdź dostępne opcje TUTAJ. 

Przed wyjazdem w najbliższym oddziale NFZ warto również wyrobić kartę EKUZ – EUROPEJSKĄ KARTĘ UBEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO. Z doświadczenia wiemy, że placówki medyczne działają zdecydowanie sprawniej jeśli pacjent ma ze sobą kartę EKUZ.

Przeczytaj więcej o ubezpieczeniach