Sycylia często kojarzona jest z małymi miasteczkami, cytrusami, winem i pysznym jedzeniem. I wszystko się zgadza! Ale nie każdy wie, że na tej pięknej wyspie znajduje się jeden z najlepszych w Europie spotów kitesurfingowych! Zapraszamy Was na Sycylię, magiczne miejsce z rozległą laguną, płytką wodą i mirror flatem. W połączeniu z równym, termicznym wiatrem, to wymarzone miejsce dla kitesurferów na każdym poziomie zaawansowania! Pływać będziemy bez pianek, a czerwiec to zdecydowanie jeden z lepszych okresów na tym spocie.


Sycylia jest największą wyspą na morzu śródziemnym. Słynie z różnorodnych krajobrazów, bogatej kultury i wiecznego słońca. To, czego możecie się po niej spodziewać, to mocna kawa, świeże owoce, pyszne jedzenie i unikalny lokalny folklor. Dodatkowo jest Mekką kitesurferów z całego świata! Odwiedzają ją także znami riderzy światowej klasy tj. Aaron Hadlow czy Nick Jacobsen. Pośród gór i małych wysepek na za zachodnim wybrzeżu wyspy rozprzestrzenia się płytka, rozległa laguna. Dzięki wysokim temperaturom przez większość sezonu można pływać bez pianki, a warunki wiatrowe są tam dobre przez cały rok.

W okolicy znajduje się wiele lokalnych restauracji, a także, interesujących, wartych zobaczenia miejsc i atrakcji. Dzięki położeniu, jednym z głównych uroków Lo Stagnone są spektakularne zachody słońca!

Sycylia jest dość rozległa, więc aby przemieszczać się komfortowo i w pełni korzystać z atrakcji, które oferuje wyspa, zalecamy wypożyczenie samochodu na miejscu. W przypadku kiedy (odpukać!), zdarzy się dzień bezwietrzny, w okolicy zawsze jest co zwiedzać! Przykładowe miejsca możecie sprawdzić w zakładce „Atrakcje”.

Zakwaterowanie

Resort Santa Maria

Santa Maria Resort zlokalizowany jest bezpośrednio przy spocie kitesurfingowym oraz znajduje się w samym sercu rezerwatu natury „Isole delle Stagnone di Marsala“. Czy to nie brzmi cudownie? A to dopiero początek!
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu

Region

Sycylia

Sycylia jest największą wyspą na morzu śródziemnym. Słynie z różnorodnych krajobrazów, bogatej kultury i wiecznego słońca. Dodatkowo jest Mekką kitesurferów z całego świata! Pośród gór i małych wysepek na za zachodnim wybrzeżu wyspy rozprzestrzenia się płytka, rozległa laguna. Dzięki wysokim temperaturom przez większość sezonu można pływać bez pianki a warunki wiatrowe są tam dobre przez cały rok.
Przeczytaj więcej o regionie

Transport

Bilety lotnicze nie są zawarte w cenie wyjazdu. Zero Gravity ze względu na wieloletnią współpracę z kasjerami lotniczymi chętnie doradzimy lub zarezerwujemy loty dla Was. Sugerowane połączenia lotnicze znajdują się w zakładce „Samolot” poniżej.

Samolot

SUGEROWANE LOTY

Z Wrocławia:

Wylot:
Ryanair: Wrocław  – Palermo
Sobota, 15.06.2019, 17:20
Czas lotu: 2 h 25 min

Przylot:
Ryanair: Palermo – Wrocław
Sobota, 22.06.2019, 20:10
Czas lotu: 2 h 25 min

 

Z Warszawy:

Wylot:
Alitalia: Warszawa  – Palermo
Sobota, 15.06.2019, 12:00
1 przesiadka w Rzymie
Czas podróży: 4 h 25 min

Przylot:
Alitalia: Palermo – Warszawa
Sobota, 22.06.2019, 06:45
1 przesiadka w Rzymie
Czas podróży: 4 h 20 min

Przeczytaj więcej o transporcie

Atrakcje

Erice Palermo Cantina Birgi Plaża San Teodoro Marsala, Trapani Favignana Isola Grande Rezerwat Naturalny – Zingaro Scala dei Turchi Mamma Caura Kite.Surf Movie Night
Zaledwie pół godziny drogi od spotu, na samym  szczycie góry, znajduje się urocze średniowieczne miasteczko. Jest to genialny punkt widokowy, z którego widać przestrzeń niemal całej zachodniej strony wyspy. Na miejscu możecie wybrać się na spacer urokliwymi, wąskimi uliczkami, zatrzymać się na pyszną  włoską kawą w lokalnej kawiarence czy zrobić pamiątkowe zakupy w sklepie z miejscowym rzemiosłem.
Stolica Sycylii. To szalone miasto nigdy nie śpi! Jest istnym zderzeniem kontrastów. Palermo  to miejsce gdzie piękno zabytków miesza się z teraźniejszością, widoczny na co dzień jest tam wpływ wielu kultur. Zawsze dużo się dzieje! Miłośnikom streetfood’u polecamy wyprawę kulinarną po jego ulicach!
Sycylia słynie przede wszystkim ze znakomitego wina.  Będąc w Lo Stagnone, nie można obojętnie przejść obok lokalnej winiarni!  W Cantinie Birgi znajdziecie szeroki wybór win każdego rodzaju, od słodkich i  lekkich, po wytrawne lub musujące. Przed zakupem możecie też skosztować wyrobów i dowiedzieć się co nie co o miejscowej produkcji.
Plaża położona najbliżej spotu. Dość kameralna, ale ma swój urok! Po kite’owych wyczynach na wodzie można tam odpocząć na leżaku z dobrą książką w ręku!
Lo Stagnone położone jest pomiędzy dwoma miastami. Życie nocne zarówno w jednym, jak i w drugim kwitnie głównie weekendami. W piątkowy wieczór należy obowiązkowo zawitać na Fish Market w Marsali! W trakcie tygodnia warto wybrać się do miast na zakupy przy lokalnych bazarach, spacery po starym rynku czy też na kulinarną wyprawę do najlepszych sycylijskich restauracji!
W bezwietrzne, ciepłe dni nie ma nic lepszego wycieczki na rajskie plaże i kąpiel w lazurowej wodzie!  Favignana to największa z malowniczych  wysp Egadzkich znajdujących się  w odległości widocznej ze spotu! Zachwyca kolorem wody, widokami oraz kameralnym klimatem. Można się na nią dostać zarówno promem, jak i wypożyczyć motorówkę i popłynąć tam na własną rękę.
Zastanawialiście się dlaczego laguna w której pływamy ma taką formę? Ponieważ otaczają ją małe wysepki! Najciekawszą  i największą z nich jest właśnie Isola Grande. Na wyspie produkowana jest sól, latem woda w solankach przybiera piękne odcienie różu i można tam spotkać flamingi!
Sycylia zachwyca dzikością swojej natury. Będąc tam, bez wątpienia warto wybrać się na wyprawę do położonego ok. godzinę drogi autem Zinrago.  Niebiańskie plaże, zróżnicowane krajobrazy i sama natura. Jest to jedno z  najpiękniejszych miejsc na całej wyspie!
Czyli perła południa!  Biała ściana tozdecydz „must see” na sycylijskiej mapie.  Spektakularny wapienny klif, wyrastający spośród piaszczystych plaż, jest idealnym miejscem na wypoczynek. W pobliżu znajduje się mnóstwo urokliwych kawiarni i restauracji ze świetnym widokiem.
Po całym dniu na wodzie należy się relaks! Idealnym miejscem wieczorne sycylijskie aperitivo jest lokalny bar – Mamma Caura. Tam, przy malowniczym krajobrazie możemy rozkoszować się drinkiem i przekąskami, podziwiając spektakularne zachody słońca.
Podczas wieczornego seansu zabierzemy Was na wyprawę po najlepszych spotach na ziemi.  Wyświetlimy filmy najpopularniejszych i najbardziej kreatywnych ekip i riderów z całego świata. Zobaczycie w nich stylowe tricki, najwyższe loty i największe fale. Zjawiskowe kadry, nowoczesny montaż, ciekawe historie, świetna muzyka. Inspiracje trzeba czerpać od najlepszych!
Przeczytaj więcej o atrakcjach

Szkolenie

SZKOLENIE KITE

Zastanawiasz się, czy kitesurfing jest dla Ciebie? Mówimy zdecydowane TAK! Nasze szkolenia kite są dostępne dla każdego: stawiających pierwsze kroki z latawcem i deską oraz zaawansowanych kitesurferów.

Kitesurfing to nasza pasja, dlatego szkolimy z zaangażowaniem i indywidualnym podejściem do każdego kursanta. Początkującym pomożemy rozwinąć wszystkie umiejętności potrzebne do samodzielnego i bezpiecznego pływania, a zaawansowanym krok po kroku pokażemy najbardziej efektowne tricki.

Szkolenia Kite by HAPPY UP na wszystkich poziomach :
– IKO Level I – Happy beginner, szkolenie kite dla początkujących. ABC kiteboardingu z okiełznaniem latawca
– IKO Level II – Kite progress, dla osób, które ukończyły Level I i są gotowe na starty z deską
– IKO Level III – Brawo Ty, czyli nauka zwrotów i skoków – jesteś samodzielnym kitesurferem
– FREESTYLE – baby steps, zaczniemy od popów do próby trików na wypięciu
– PRO – nauczymy Cię najbardziej efektownych tricków

Pakiet szkoleniowy obejmuje 10 godzin szkolenia (5 dni po 2h dziennie) w grupie maximum 2-osobowej w cenie 1450 PLN.

PLAN SZKOLENIA:

Dzień pierwszy:
9:00 – info meeting w hotelu, rozdanie pakietów szkoleniowych, podział
na grupy, zapoznanie z spotem.
10:30 – 12:30  – I panel szkoleniowy
13:00 – 15:00 – II panel szkoleniowy
15:30 – 17:30 – III panel szkoleniowy
20.00 – podsumowanie dnia szkoleniowego

Dzień drugi:
9:00 – ABC kitesurfingowe
10:30 – 17:30 – szkolenie kitesurfingowe

Dzień trzeci:
9:00 – ABC Kitesurfingowe
10:30 – 17:30 – szkolenie kitesurfingowe

Dzień czwarty:
10:30 – 17:30 – szkolenie kitesurfingowe

Dzień piąty:
10:30 – 17:30 – szkolenia kitesurfingowe

Dzień szósty:
10:30 – 17:30 – szkolenia kitesurfingowe

RAZEM: 10 godzin szkolenia w grupie 2-osobowej w cenie 1450 PLN. W cenie zapewniamy:

– kurs na wszystkich poziomach zaawansowania
– intensywne szkolenie, maksymalnie 2-osobowe grupy
– opieka licencjonowanych instruktorów HAPPY UP kite school
– nowy sprzęt szkoleniowy marki Cabrinha
– na czas trwania kurs otrzymacie: kask, trapez, kamizelkę

Szkolenie dla początkujących uzależnione jest od aktualnych warunków wiatrowych. Codziennie spotykamy się, aby ustalić plan szkoleniowy. Ramowy plan może ulec zmianie. W razie braku braku odpowiednich warunków do przeprowadzenia szkolenia, pozostały czas szkoleniowy można wykorzystać w szkółce HAPPY UP w Chałupach.

Przeczytaj więcej o szkoleniu

Cena

 • zakwaterowanie w apartamencie bez widoku na morze, przy spocie w rezydencji z basenem
 • opiekę przedstawiciela ZERO GRAVITY
 • końcowe sprzątanie apartamentu
 • ręczniki i pościel
 • bezpłatne atrakcje wyjazdu wynikające z programu
 • wyżywienia (możliwość wykupienia śniadań – 6 EUR/dzień)
 • taksy klimatycznej (1 EUR/dzień)
 • transferów z lotniska oraz wypożyczenia auta
 • szkolenia KITE by HAPPY UP
 • dodatkowego wypożyczenia sprzętu
 • kosztów wycieczek podczas dni niewietrznych
 • rescue + opłata za korzystanie ze spotu: bar, leżaki, kompresor, beach boy startujący i lądujący kite – 40 Euro ( kwota zostanie zebrana pierwszego dnia po przybyciu do rezydencji).

CENA OPCJONALNIE:

UBEZPIECZENIE:

 • ubezpieczenie dodatkowe:
  – wariant COMFORT (60 PLN)
  – wariant SUPERIOR (120 PLN)
  – wariant DELUXE (160 PLN)
  – wariant DELUXE SWR (190 PLN)
  – wariant DELUXE SE (240 PLN)
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji  – 190 PLN/os (wykupienie możliwe wyłącznie podczas generowania umowy na wyjazd).

SZKOLENIE KITE BY HAPPY UP:

 • 10 godzin szkolenia w grupie 2-osobowej (wideoanaliza postępów, sprzęt kitesurfingowy w czasie szkolenia) – 1450 PLN/os.

DODATKOWE WYPOŻYCZENIE SPRZĘTU:

 • dodatkowe wypożyczenie sprzętu dla osób, które nie wykupiły kursu HAPPY UP – 1200 PLN/6 dni/os.
 • dodatkowe wypożyczenie sprzętu dla osób, które wykupiły kurs HAPPY UP – 600 PLN/6 dni/os.

OPCJE DO ZAKWATEROWANIA:

 • dopłata za miejsce w apartamencie z widokiem na morze – 100 PLN

Ubezpieczenie

Każdy uczestnik wyjazdu jest obligatoryjnie ubezpieczany w TU AXA w wariancie, który zawiera zwyżkę za amatorskie uprawianie kitesurfingu na okres wyjazdu (6 dni). Ubezpieczenie obowiązuje w trakcie pobytu poza granicami RP na wyjeździe i obejmuje:

KL z assistance: 10 000 EUR
NNW (bez tabeli skręcenia i zwichnięcia): 2 000 EUR
BAGAŻ PODRÓŻNY: 200 EUR
KOSZTY RATOWNICTWA: 5 000 EUR

Pamiętaj! Za naszym pośrednictwem możesz też wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. Opcja ta jest dostępna tylko podczas robienia umowy w systemie rezerwacyjnym.

Przeczytaj więcej o ubezpieczeniach
Cena za osobę od

1790 zł

 • NOWOŚĆ
Zarezerwuj