UPDATE: 1.03.2021.

Co nas czeka tej zimy?  Wybierając się do Szwajcarii, musimy być przygotowani na pewne zmiany, ale i ułatwienia w postaci, przemyślanych ze szwajcarską precyzją, środków ochronnych. Wszystko w jednym celu: zapewnienia bezpieczeństwa. Poniżej najważniejsze zmiany, z którymi warto zapoznać się przed wyjazdem do Szwajcarii:

 • Zasłanianie ust oraz nosa – to już dla nas normalność, ponieważ każdy z nas funkcjonuje tak na codzień, od dłuższego czasu. W Szwajcarii również został wprowadzony ten prosty środek ostrożności. Zasada obowiązuje we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych, jak i środkach transportu publicznego (tak, gondola i wyciąg również się do nich zalicza).
 • Dystans społeczny – co prawda, każdy z nas żyje już od kilku miesięcy według tej reguły, jednak przypominamy, że zarówno jak w Polsce, w Szwajcarii również obowiązuje ta zasad. Dotyczy ona prywatnych spotkań (zasada dotyczy apartamentów, wind, parkingów, recepcji etc.) – do 5 osób, jak i zgromadzeń w przestrzeni publicznej. Obowiązuje zakaz organizowania imprez, również w apartamentach.
 • Dotychczasowa samoobsługa ustępuje nowemu konceptowi – cyfrowemu – aby zapewnić bezpieczeństwo, wygodę i różnorodność, LAAX (co chyba już nikogo nie dziwi) stawia na kolejne cyfrowe rozwiązania. W trzech największych restauracjach na stoku – Vorab, Nagens i Galaaxy – czeka na Was nowe doświadczenie kulinarne. Mianowicie, tym sezonie zamówienia możemy składać przez aplikację lub w specjalnym automacie. Posiłki czy napoje wydawane są w opcji TAKE AWAY lub dostarczane na wynos  (m.in. Resturacja Camino, Nooba, Piazza czy Grandis) do Waszych apartamentów.  W ten sposób minimalizujemy ryzyko infekcji. System take away dotyczy całej gastronomii. Obszary wewnętrzne i tarasy wszystkich restauracji na górze i w dolinie pozostaną zamknięte do odwołania.
 • INSIDE LAAX – czyli „digital first”. Co prawda, zakup skipassów Was nie dotyczy, bo zawarte są one w cenie każdego wyjazdu, jednak warto zaznaczyć, że tej zimy resort stawia na zakupy poprzez aplikację lub stronę internetową. Wszystko w celu uniknięcia skupisk ludzi, które najczęściej mają miejsce w porannej kolejce przy kasie. Dzięki aplikacji możecie również dokonać rezerwacji stolika w restauracji (dokładnie tak – Goście rockresort mają możliwość korzystania z restauracji resortowych z poszanowaniem dla limitów ilościowych przy stoliku).
 • Wydłużenie czasu pracy wyciągów – w trakcie wysokiego sezonu i większej ilości turystów w resorcie może zostać wydłużony czas pracy wyciągów, aby „rozładować” ewentualne kolejki do wyciągów.
 • Zapewnienie lepszej wentylacji w gondolach – w gondolach okna pozostaną otwarte, jak długo to będzie możliwe, ażeby zapewnić lepszą wentylację. Gondole będą jeździć bez przerw, aby zmniejszyć czas oczekiwania i zredukować ewentualne kolejki.
 • Obowiązkowe wypełnienie Formularza – osoby przylatujące do Szwajcarii zobowiązane są do wypełnienia formularza zgłoszeniowego przez wjazdem na teren Szwajcarii. Elektroniczny formularz zgłoszeniowy jest dostępny na swissplf.admin.ch. Formularz można wypełnić na komputerze lub smartfonie. Po jego wypełnieniu otrzymujemy potwierdzenie e-mailem z kodem QR. Kod należy mieć pod ręką przy wjeździe do Szwajcarii. Podczas kontroli, można pokazać kod QR na swoim smartfonie lub wydrukować potwierdzenie. Co ważne, Dzieci mogą być wpisane na formularzu osoby dorosłej podróżującej z nimi. Zapoznaj się ze szwajcarską ikonografiką, która w klarowany sposób przedstawia zasady wjazdu do Szwajcarii. Planujesz wybrać się do Szwajcarii samolotem? Więcej informacji znajdziesz TU.

Więcej informacji nt. funkcjonowania resortu LAAX FlimsFalera znaleźć można pod linkiem: https://www.flimslaax.com/en/covid-19
_____

Często pojawią się pytania dot. zasad funkcjonowania w rezydencji PEAKS PLACE. Poniżej przedstawiamy zmiany, które obowiązują od 5.12.2020. Oczywiście wszystkie ogólne zasady przedstawione obowiązują również Gości rezydencji PEAKS PLACE.

 • STREFA SPA & WELLNESS
  – maksymalnie 30 osób w strefie SPA & WELLNESS

  – maksymalnie 12 osób na basenie (nie obowiązują maseczki)
  – maksymalnie 3 osoby w saunie (nie obowiązują maseczki)
  – maksymalnie 3 osoby w strefie Fitness Center (trening tylko w maseczce)
  – obowiązek dostosowania się do poleceń obsługi strefy SPA & WELLNESS
 • Restauracja
  – otwarta do godz. 23:00
  – maksymalnie 4 osoby przy stole ( dopuszczalne rodziny 2 + 4 dzieci)
  – maksymalnie dwie pary przy stoliku (nie mogą być to znajomi, w przypadku znajomych dopuszczalna ilość 2 osób)
  – obowiązek zarejestrowania się w aplikacji.