Na wstępie powiemy jedno: zakochacie się. Tak, dobrze przeczytaliście! To miejsce skradnie Wasze serce od pierwszego wejrzenia. 


Chamonix od wieków jest jedną z najchętniej wybieranych destynacji zimowych. Dlaczego? Dowiecie się, jak tylko je zobaczycie! Miasteczko, zachwycające klimatyczną architekturą, położone jest u stóp najwyższego szczytu Alp. Śnieżny masyw Mont Blanc wznosi się ponad 4000 m n.p.m., tworząc wokół siebie stromą, kamienistą dolinę. Rysuje tym samym zapierające dech w piersiach krajobrazy w pobliżu szwajcarskiej granicy.


Zbocza gór otulone są pokrywą lodowcową, co pozwala na jazdę na każdym poziomie – góra jest wyzwaniem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy. Latem stoki zmieniają swoją barwę na zieloną – stają się rajem dla entuzjastów sportów outdoorowych. Dzięki temu resort tętni życiem przez okrągły rok. Samo miejsce jako cel wypoczynku zostało „odkryte” przez Anglików w 1741 r., pierwszy hotel powstał w 1770 r., a w 1924 r. miasto było gospodarzem pierwszych zimowych igrzysk!


Mimo swoich niewielkich rozmiarów, Chamonix jest zaskakująco nowoczesne. Dobra sława miasta przez lata przyciągnęła ze sobą wielu artystów, przedsiębiorców oraz młodych specjalistów, którzy nadali miastu energiczny i unikatowy klimat, będący idealnym dopełnieniem naturalnego piękna okolicy.

6 głównych powodów żeby odwiedzić Chamonix:

1. Jazda!

Chamonix to istny raj dla narciarzy i snowboardzistów.Spotkasz tu stoki o każdym poziomie nachylenia i trudności. Dzięki różnorodności tras każdy, czy początkujący czy zaawansowany znajdzie coś dla siebie. Najbardziej wymagające, i zarazem ikoniczne trasy –  The Aiguilles de Chamonix – w tłumaczeniu dosłownym Igły Chamonix – zarezerwowane są tylko dla doświadczonych riderów.  Nazwa zbocza nie jest przypadkowa – wystające wierzchołki skał, przypominają swoim wyglądem igły. Przejazd tą trasą gwarantuje doświadczenie światowej klasy w sporcie ekstremalnym! To nie wszystko!

Przypominamy, że jadąc z nami w pakiecie otrzymujesz legendarny już skipass MONT BLANC UNLIMITED. Do Waszej dyspozycji oddajemy…998 km (!!!) spektakularnych tras w 3 krajach i 247 wyciągów.

chamonix5

2. Backcountry guiding

Chamonix to nieskończone możliwości jazdy backcountry. Dlatego też nie wyobrażamy sobie tego wyjazdu bez współpracy z Międzynarodowym Przewodnikiem Wysokogórskim IVBV / IFMGA – Pawłem Kunachowiczem. To właśnie pod jego wodzą będziemy eksplorować Chamonix, które Paweł zna jak własną kieszeń – mieszka w Chamonix. To bardzo ważne, że Waszym przewodnikiem nie będzie przypadkowy instruktor narciarstwa, spędzający jeden z tygodni pod Mont Blanc. Dla nas najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo.

alagna227selected

3. Apres-Ski

To miejsce, gdzie nocne życie kwitnie! Wachlarz możliwości jest bardzo rozległy. Znajdziesz tam  wszystko – od kameralnych pubów z muzyką live do eleganckich coctail barów. Masz ochotę na designerski, nowy local, typową rockową jaskinię czy po prostu chcesz potańczyć i rozgrzać się po całym dniu spędzonym na stoku? 

Apres ski

4. Klimatyczne miasteczko

W tym miejscu unosi się magia. W powietrzu czuć kojącą mieszankę pasji, adrenaliny i historii. Większa część miasta nadal zachowała styl, charakterystyczny dla epoki Wiktoriańskiej i Belle Epoque, dzięki zdobnym ornamentom, tworzy czarujący klimat w połączeniu z otaczającymi je szczytami Alp. Oprócz spektakularnych widoków na  miejscu nie brakuje sklepów, kawiarni czy nawet galerii sztuki!

chamonix10

5. Podróż kulinarna

Chamonix na scenie kulinarnej nie odstaje od swoich innych zalet! Różnorodność wyboru potraw i miejsc jest ogromna! Lokalna francuska kuchnia bogata w sery, świeże, lokalne produkty oraz mięso zachwyca na każdym kroku. Ze względu na ruch turystyczny restauracje bardzo starają się  o klientów, więc zdecydowanie jest w czym wybierać!

IMG_9020

6. Rezydencje

Długo szukaliśmy tej jedynej.  Jak zwykle zależało nam na odpowiednim standardzie i jakości zakwaterowania, ale również dobrej lokalizacji. Niestety, to częsty problem w Chamonix. Podróżujący są nierzadko zdziwieni, że ich rezydencje nie znajdują się wcale w Chamonix, tylko kilka dobrych km od miasteczka. Na szczęście nasze poszukiwania zakończyły się sukcesem i znaleźliśmy istną perełkę! I to z basenem zewnętrznym! Tak, tak, po takim całodniowym wysiłku, nie wyobrażamy sobie życia bez strefy relaksu

Zostały już OSTATNIE MIEJSCA na marcowy wyjazd do Chamonix!

910197-10-2017_07_mx_odalys-chamonix-isatis_interieur-appart-hiver-avec-mannequins-2