BEZPIECZNY WYJAZD  – COVID  – 19 – LAAX

Stan na 18 grudnia 2020 r.

Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja, zarówno w Polsce jak i w Szwajcarii, i w całej Europie zmienia się dynamicznie. Zmieniają się regulacje w zakresie wprowadzanych środków ostrożności, restrykcji. Niepewność towarzyszy nam wszystkim. Dokładamy jednak wszelkich starań, żeby Państwa wyjazd był bezpieczny, także pod względem finansowym.

Szczegółowe, aktualizowane na bieżąco informacje na temat obowiązujących przepisów wjazdowych, zasad obowiązujących w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, znajdą Państwo na stronach:  

BEZPIECZEŃSTWO NA WYJEŹDZIE

Laax wprowadziło środki ostrożności – VIDEO, tak by w jak najwyższym stopniu zadbać o bezpieczeństwo podróżnych, nie pozbawiając ich jednak radości z zimowego urlopu.

  • Konieczność zakrywania nosa i ust we wszystkich przestrzeniach zamkniętych, w kolejkach do wyciągów oraz w sytuacjach transportowych.
  • W trzech największych restauracjach na stoku – Vorab, Nagens i Galaaxy  zamówienia składamy wyłącznie przez aplikację lub w specjalnym automacie. Posiłki czy napoje wydawane są w opcji TAKE AWAY lub dostarczane na wynos  (m.in. Resturacja Camino, Nooba, Piazza czy Grandis oraz wirtualnych restauracji Die Hühnerei, Burger, Baby!, z’Alp oraz Da Giovanni) do Waszych apartamentów. W ten sposób minimalizujemy ryzyko infekcji. System take away dotyczy całej gastronomii. Gastronomia otwarta jest do godz. 22:00 w ww.trybie.
  • W trakcie wysokiego sezonu i większej ilości turystów w resorcie może zostać wydłużony czas pracy wyciągów, aby „rozładować” ewentualne kolejki do wyciągów.
  • W gondolach okna pozostaną otwarte, jak długo to będzie możliwe, ażeby zapewnić lepszą wentylację. Gondole będą jeździć bez przerw, aby zmniejszyć czas oczekiwania i zredukować ewentualne kolejki.
  •  Zaplanowane eventy takie jak LAAX Open oraz SuddenRushBanked Slalom odbędą się w normalnym trybie, ale bez imprez towarzyszących

Więcej informacji nt. funkcjonowania resortu LAAX FlimsFalera i rockresort znaleźć można pod linkiem:

REZYGNACJA Z PODRÓŻY

W przypadku wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności mających znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej, w szczególności takich jak:

– zamknięty resort,
– konieczność odbycia kwarantanny po przyjeździe do resortu,
– zamknięte granice (Polski, Szwajcarii lub krajów tranzytowych),

możliwe jest odwołanie wyjazdu przez Zero Gravity lub rezygnacja Klienta. Wówczas istnieje też możliwość przełożenia bezkosztowo wyjazdu na inny termin w trakcie sezonu zimowego 2020/21 oraz 2021/2022 (z uwzględnieniem różnicy ceny wybranych wyjazdów) lub pobrania Vouchera o wartości oryginalnej rezerwacji do wykorzystania przez 365 dni na poczet innego wyjazdu z oferty Zero Gravity roku tj. z uwzględnieniem oferty letniej ZG lub rezygnacja Klienta ze zwrotem wszystkich dokonanych wpłat na poczet wyjazdu.

UBEZPIECZENIE

Ubezpieczenie AXA, które oferujemy w standardzie, obejmuje leczenie skutków zarażenia się COVID – 19. Rekomendujemy jednak rozszerzenie ubezpieczenia. I tak:

KWARANTANNA

W związku z komunikatem z dnia 18.12.2020 – https://bit.ly/34suSBs – od 19.12.2020 r. Polska zostaje usunięta z listy krajów objętych obowiązkową kwarantanną po przyjeździe do Szwajcarii. Od tego dnia wjazd do Szwajcarii dla Polaków będzie odbywał się bez żadnych ograniczeń.

Przed wyjazdem

Udokumentowana kwarantanna czy choroba COVID – 19, jak każda inna choroba czy wypadek losowy, nie uprawnia do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu, rezygnacja taka możliwa jest na zasadach określonych w OWU. Dlatego też rekomendujemy dodatkowe ubezpieczenie w tym zakresie. Zero Gravity, we współpracy z Allianz Polska S.A., oferuje ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, obejmujące zwrot kosztów wyjazdu w przypadku konieczności pozostania w kwarantannie przed wyjazdem. Możliwa jest także, nie później jednak niż na 6 dni przed terminem wyjazdu, bezkosztowa zmiana terminu wyjazdu na inny w trakcie sezonu zimowego 2020/21 (z uwzględnieniem różnicy ceny wybranych wyjazdów i dostępności wolnych miejsc).

W trakcie pobytu w Laax

Oczywiście, jeśli decyzją władz, wjazd do Laax będzie wiązał się z koniecznością odbycia kwarantanny na miejscu, wyjazd zostanie odwołany.

Kwarantannę, co do indywidualnych osób, nakłada i określa jej zasady specjalna jednostka sanitarna, podejmując kroki adekwatne do konkretnej sytuacji. Jeśli test na obecność koronawirusa jest negatywny, na ogół można wrócić do domu, szczególnie jeśli dysponują Państwo własnym samochodem. W przypadku wyniku pozytywnego kwarantanna odbywa się na miejscu. Koszty kwarantanny na warunkach określonych w OWU pokrywa ubezpieczyciel. Dlatego rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, które pokrywa koszty kwarantanny, powrotu, jak i niewykorzystanych świadczeń w przypadku skrócenia pobytu.

Po powrocie do Polski

W chwili obecnej nie ma obowiązku odbywania kwarantanny po powrocie z zagranicy. Ewentualne wprowadzenie takiego obowiązku nie będzie stanowiło podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu, jednak ZG umożliwia, nie później jednak niż na 6 dni przed terminem wyjazdu, zmianę terminu wyjazdu bezkosztowo w trakcie sezonu zimowego 2020/2021 oraz 2021/2022 (z uwzględnieniem różnicy ceny wybranych wyjazdów i dostępności wolnych miejsc).

Organizacja biura Zero Gravity

Od 16 marca biuro Zero Gravity pracuje w trybie zdalnym. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach 10.00 – 18.00 od poniedziałku do piątku. Prosimy o wyrozumiałość w przypadku opóźnień w komunikacji lub jakichkolwiek innych utrudnień.