Informacje w związku z COVID – 19

UPDATE: komunikat z dnia 23.09.2020

Drodzy Klienci, Przyjaciele Zero Gravity,

wyprzedzając pojawiające się od naszych klientów pytania dotyczące Funduszu Zwrotu (nowe rozwiązanie rządu, które ma wesprzeć branżę turystyczną), informujemy, że rozwiązanie to, choć korzystne dla firmy, spowodowałoby opóźnienie wypłaty  środków o kolejne miesiące. Dlatego też nie zdecydowaliśmy się na skorzystanie z tej formy pomocy.

Oznacza to, że zgodnie z wcześniejszymi założeniami (pełna komunikacja poniżej) zwroty zostały zrealizowane w dn. 22.09.2020 r. 

Chcielibyśmy raz jeszcze podziękować Wam za zaufanie i wsparcie. Decyzja o wstrzymaniu wypłat, którą podjęliśmy w marcu (szczegóły w komunikacie poniżej) na mocy ustawy z dnia 31 marca 2020 roku była dla nas niezwykle trudna. Mieliśmy pełną świadomość ryzyka biznesowego i tego, że stawiamy na szali relacje, jakie budowaliśmy z Wami przez 15 lat.

Dziś wiemy, że było to jedyne wyjście. Zabezpieczyliśmy interesy Klientów i funkcjonowanie Zero Gravity.

Mamy teraz głęboką nadzieję, że sytuacja z marca już się nie powtórzy i mimo przejściowych turbulencji pozostaniemy dla Was sprawdzoną i rzetelną firmą.

Dziękujemy!

Działamy dalej i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertę na kolejny sezon zimowy.

Do zobaczenia na stoku, a z niektórymi jeszcze na fali!

ZESPÓŁ ZERO GRAVITY

 __________________________

Komunikat z dnia 15 maja 2020 r.

Drodzy Klienci, Przyjaciele Zero Gravity,

ostatnie dwa miesiące to dla nas czas niezwykle trudny. Wyzwania, jakie postawiła przed nami pandemia są nieporównywalne z żadnym innym doświadczeniem, z jakim przyszło nam się mierzyć przez 15 lat istnienia Zero Gravity.

Zdajemy sobie sprawę, że nasze działania nie są doskonałe, a niektóre decyzje mogą wydawać się Wam krzywdzące. Mamy też pełną świadomość, że nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie Wasze oczekiwania, ale chcemy Was zapewnić, że nasze działania nie mają na celu zabezpieczenie jedynie naszych interesów, ale przede wszystkim zadbanie o naszych Klientów.

“Tarcza”, z której zdecydowaliśmy się skorzystać, była w naszym wypadku absolutną koniecznością. Decyzje, które podejmujemy, mają zagwarantować sprawne funkcjonowanie Zero Gravity i tym samym — w dłuższej perspektywie – wywiązanie się ze zobowiązań wobec Was.

Dlatego jeszcze raz zwracamy się do Was prośbą o wyrozumiałość i zaufanie. Nie wiemy, jaka będzie przyszłość, ale wiemy, że to właśnie dzięki Wam Zero Gravity stoi dziś na fundamentach na tyle mocnych, by mierzyć się z tak trudną sytuacją.

Poniżej przedstawiamy chronologicznie wydarzenia, które wpłynęły na nasze decyzje, działania, które podjęliśmy oraz aktualne propozycje złożone naszym klientom. Wraz z rozwojem sytuacji będziemy tę stronę aktualizować, abyście w każdym momencie mieli pełny obraz sytuacji. 

Zostańcie z nami,

Założyciele Zero Gravity
Michał Rembiewski, Marcin Woźniak
wraz całym zespołem
_________________

I ODWOŁANIE WYJAZDÓW – INFORMACJE
 • SZWAJCARIA, LAAX

13 marca 2020 roku (godz. 15:30) – kanton Gryzonia podjął decyzję o zamknięciu wyciągów/ zamknięciu ośrodków narciarskich w Laax, Films, Falera do dnia 30 kwietnia 2020 roku. W związku z tym odwołane zostały planowane wszystkie wyjazdy do Szwajcarii. 

Tego samego dnia (godziny wieczorne) – Rząd wprowadził w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Granice kraju zostały zamknięte dla cudzoziemców, a transport lotniczy i kolejowy wstrzymany.

 • FRANCJA, CHAMONIX

15 marca 2020 roku – otrzymaliśmy informację o zamknięciu regionu oraz stoków Chamonix Mont-Blanc. W związku z tym odwołany został wyjazd Backcountry Chamonix.

 • PORTUGALIA, PENICHE – BALEAL
  WŁOCHY, SARDYNIA
  HISZPANIA, FUERTEVENTURA

22 kwietnia 2020 roku – ze względu na rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa zdecydowaliśmy się odwołać wszystkie wiosenno – letnie wyjazdy Zero Gravity SURF.KITE do Portugalii, Włoch oraz Hiszpanii. 

II ZWROT WPŁAT ZA ODWOŁANE WYJAZDY
 • WYDŁUŻONY OKRES ZWROTU WPŁAT

31 marca 2020 roku – przyjęty został pakiet ustaw, tzw. tarcza antykryzysowa, której celem m.in. jest złagodzenie skutków ograniczeń wprowadzonych w związku z wybuchem epidemii koronawirusa. Branża turystyczna została szczególnie dotknięta skutkami obecnej sytuacji. Aby złagodzić te konsekwencje, touroperatorzy – w ramach tarczy – dostali więcej czasu na zwroty wpłat za odwołane wyjazdy. Okres ten wydłużono z 14 dni o dodatkowe 180 dni.

 • TERMINY ZWROTU WPŁAT

Zwrot wpłat za wyjazdy będzie dokonany po upływie 14 + 180 dni od powiadomienia o odwołaniu wyjazdu, np. w przypadku wyjazdów do LAAX – od dnia 14 marca 2020 roku, w przypadku wyjazdów do Chamonix – od dnia 15 marca 2020 roku.

III VOUCHER

Ustawa z dnia 31 marca 2020 roku o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, oraz niektórych innych ustaw, zakłada możliwość przyjęcia w zamian Vouchera na realizację przyszłych imprez turystycznych w ciągu roku od dnia, w którym miał się odbyć odwołany wyjazd. Ustawa przewiduje voucher na kwotę równą dokonanym przez Państwa wpłatom.

Proponujemy Państwu voucher na wszystkie wyjazdy, zarówno letnie, jak i zimowe (obejmujący również usługi dodatkowe np. szkolenia), z oferty Zero Gravity na rok 2020 i 2021, z wyłączeniem ofert promocyjnych.

Wartość voucherów przyjętych do 31 lipca 2020 roku zostanie dodatkowo podwyższona zgodnie z poniższą ofertą.

 • WARTOŚĆ VOUCHERÓW

– voucher na kwotę stanowiącą 115% procent wpłat dokonanych przez Państwa na poczet pierwotnej imprezy, o ile deklarację o jego przyjęciu otrzymamy od Państwa do 31 maja 2020. Przy wyborze tego vouchera Klient otrzymuje dodatkowo ubezpieczenie od kosztów rezygnacji o wartości 200 PLN/os.

– voucher na kwotę stanowiącą 110% procent wpłat dokonanych przez Państwa na poczet pierwotnej imprezy, o ile deklarację o jego przyjęciu otrzymamy od Państwa do 30 czerwca 2020,

– voucher na kwotę stanowiącą 105% procent wpłat dokonanych przez Państwa na poczet pierwotnej imprezy, o ile deklarację o jego przyjęciu otrzymamy od Państwa do 31 lipca 2020,

– voucher na kwotę stanowiącą 100% procent wpłat dokonanych przez Państwa na poczet pierwotnej imprezy, o ile deklarację o jego przyjęciu otrzymamy od Państwa do 09 września 2020.

 • PRZYJĘCIE VOUCHERA

Deklarację o przyjęciu vouchera prosimy wysłać na adres info@zerogravity.pl 

 • ZASADY WYKORZYSTANIA

Voucher może być wykorzystany na wszystkie wyjazdy z oferty Zero Gravity na rok 2020 i 2021, zarówno letnie, jak i zimowe, z wyłączeniem ofert promocyjnych first minute, zniżka indywidualna.

Mogą nim Państwo swobodnie dysponować tj. przekazać go innej osobie, podzielić na dwa wyjazdy, przekazać część niewykorzystanych środków innemu uczestnikowi wyjazdu. Jest to istotne, gdyż voucher ważny jest do 31 grudnia 2021 roku, a Zero Gravity nie zwraca niewykorzystanych środków.

Jeśli więc z jakichś powodów nie będą mogli Państwo z nami wyjechać, niewykorzystana kwota z vouchera może stać się prezentem dla bliskich lub przyjaciół.

Voucher można przeznaczyć również na świadczenia dodatkowe tj. szkolenie ski & snow, ubezpieczenie, transfer z i na lotnisko, parking na czas pobytu, fridge package, wypożyczenie sprzętu ski & snow w Laax oraz inne usługi dodatkowe, dostępne w wybranej przez Państwa ofercie.

W przypadku wyjazdu „opłaconego” w części lub w całości za pomocą vouchera rezygnacja z niego możliwa jest na zasadach określonych w Ogólnych Warunkach Umowy Zero Gravity, z tym że zwrot środków (po odjęciu kosztów rezygnacji) ponownie zasili voucher. 

 • BEZPIECZEŃSTWO

Jeśli mają Państwo obawy co do dalszego rozwoju sytuacji, pragniemy Państwa uspokoić, również w przypadku przyjęcia Voucherów, wpłacone wcześniej środki podlegają ochronie na wypadek naszej niewypłacalności. Mamy nadzieję, że razem przetrwamy ten trudny czas i za parę miesięcy znów spotkamy się na wspólnym wyjeździe.

IV OFERTA WINTER 2020/2021

Na naszej stronie www.zerogravity.pl znajdą Państwo już dziś pełną ofertę wyjazdową do LAAX (Szwajcaria) na sezon 2020/21. Wierzymy, że świadomość konkretnych terminów, specyfiki wyjazdów oraz przede wszystkim cen,będzie niezwykle pomocna w dokonaniu decyzji o przyjęciu vouchera. Z ofertą można zapoznać się tutaj: SEZON 2020/2021.

V Informacje dotyczące niewykorzystanego dnia na stoku i niezrealizowanych szkoleń w dniu 14 marca 2020 roku

Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące niewykorzystanego dnia na stoku i niezrealizowanych szkoleń w dniu 14 marca 2020 roku w resorcie zimowym Laax.

Odnośnie niezrealizowanych szkoleń narciarskich lub snowboardowych dnia 14 marca 2020 roku Zero Gravity dokona zwrotu (wyliczonego w sposób proporcjonalny w przypadku szkoleń dłuższych niż jeden dzień) w postaci vouchera do wykorzystania na dowolny wyjazd i cel w zakresie oferty Zero Gravity do końca sezonu zimowego tj. do 12 kwietnia 2021 roku.

Odnośnie zamknięcia stoków w resorcie – stanowisko Laax jest takie, że zamknięcie stoków narciarskich na ostatni dzień obowiązywania skipassu tj. 14.03.2020 roku było nakazane decyzją władz państwowych i podyktowane „siłą wyższą” dlatego ośrodek Laax nie jest w stanie przyznać w żaden sposób zwrotu za karnety na wyciągi. Ponadto stanowisko to wsparte jest tym, że większość elementów pakietu pobytowego była dostępna przez cały pobyt (np. karnet na wyciągi przez 5 z 6 dni, apartamenty lub pokoje hotelowe czy restauracje).

Przepraszamy za wszelkie niedogodności tym spowodowane.