Szwajcaria od samego początku epidemii koronawirusa była pionierem dobrych praktyk. Nieszablonowych. Oczywiście, zastosowana przez Szwajcarów strategia, była możliwa ze względu na wybitny poziom systemu opieki zdrowotnej, którego wydolność nie była zagrożona, jak i zdyscyplinowane społeczeństwo, które sprawnie dostosowało się do nowych zasad.

Szereg wprowadzonych obostrzeń, inicjatyw, jak i państwowego wsparcia, pozwolił na zminimalizowanie ryzyka zakażeń i rozprzestrzenienie się wirusa. Ostatecznie zaowocowało to otwarciem resortów, które mogły planowo działać podczas sezonu letniego, a my mogliśmy zabrać Was na pierwsze w historii ZERO GRAVITY wyjazdy letnie do LAAX, którym mogliście przyglądać się dzięki naszym relacjom. Jak sami widzieliście, wprowadzone obostrzenia (obowiązek noszenia maseczki w środkach komunikacji publicznej – w tym gondoli, zachowanie dystansu, limity osób w gondoli czy nad jeziorem Cauma) były respektowane przez wszystkich turytów i nie miały wpływu na przebieg wyjazdów.

Jak obecnie wygląda sytuacja w Szwajcarii?

Podobnie jak latem. LAAX funkcjonuje bez zmian (zresztą jak wszystkie szwajcarskie resorty). Ten, kto śledzi działalność LAAX, wie, że tradycyjnie, już w listopadzie otwarty zostaje lodowiec Vorab. Tak też się stało w ubiegły weekend i od tego czasu w każdy kolejny. Tak, tak, już dziś można nas będzie spotkać w gondoli na Vorab. Tak jak informowaliśmy Was wcześniej, nadchodzący sezon zimowy nie będzie zwyczajny. Zostały wprowadzone zmiany, ale i ułatwienia. Wierzymy, że ich respektowanie pozwoli nam na aktywne spędzenie nadchodzącego sezonu w duchu #GETONBOARD. Dodatkowo, stworzyliśmy pakiet rozwiązań – BEZPIECZNY WYJAZD, który pozwoli Wam na bezpiecznie i swobodne podejmowanie decyzji wyjazdowej. POZNAJ SZCZEGÓŁY.

Więcej na temat wprowadzonych zmian przez resort LAAX znajdziesz w poniższej publikacji.