Czyste powietrze, ośnieżone szczyty i jak okiem sięgnąć rozległy górski krajobraz. Atutami ośrodka narciarskiego 3 Zinnen są nie tylko wspaniałe trasy narciarskie, ale i oszałamiająco piękne widoki oraz niesamowita przyroda. Ośrodek znajduje się w dolnie Val Pusteria w Południowym Tyrolu, niedaleko granicy z Austrią. Trzy Szczyty są najsławniejszymi masywami górskimi w Dolomitach, które wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W ośrodku narciarskim 3 Zinnen Dolomity czeka na Ciebie 31 wyciągów (w tym 6 gondolowych) 79 tras zjazdowych od wysokości 1200 m n.p.m. do 2033 m n.p.m, łącznie 115 kilometrów świetnie przygotowanych tras zjazdowych. W zbilansowanej mieszance niebieskich, czerwonych i czarnych tras- każdy znajdzie odpowiednią dla siebie!

Połączone wyciągami narciarskimi stoki gór Helm, Stiergarten i Rotwand tworzą centrum ośrodka narciarskiego Tre Cime Dolomity. Tu znajdziemy największy wybór tras zjazdowych- blisko 39 km. Dojedziemy tu z Sesto oraz z Versciaco. Możliwość zobaczenia całej doliny daje trasa „Giro Delle Cime” (niem. Sextner Dolomiten-Runde), można się nią wybrać na całodniową wycieczkę pokonując 34 km i 5600 m różnicy wysokości. Na najmłodszych narciarzy, stawiających pierwsze kroki na nartach, czekają wyciągi dywanowe oraz szeroki wybór niebieskich tras (m. in. na Monte Baranci/Haunold). Dla wytrawnych narciarzy, czeka najbardziej stroma we Włoszech trasa „Holzriese”, o nachyleniu do 72%.
W pobliżu Sexten w każdy wtorek i piątek w godz. 19:00 – 22:00 można uczestniczyć w nocnej jeździe na nartach przy Haunold. Trasa o dł. ok. 3 km.

Nie zapomnijmy o dodatkowym atucie tego regionu jakim jest fakt, iż notuje się tu 300 słonecznych dni w roku. Ten niezwykle słoneczny ośrodek otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia za profesjonalne przygotowanie stoków narciarskich oraz zróżnicowanie tras. Postawił sobie również za cel stać się jednym z wiodących ośrodków narciarskich w Alpach.
Mamy też dobrą informację dla smakoszy: wyśmienite jedzenie na stoku to jeden z najwyższych priorytetów w regionie Tre Cime, gdzie koniecznie należy spróbować kuchni regionalnej Południowego Tyrolu.

Pamiętajmy że region wchodzi w skład kompleksu narciarskiego Dolomiti Superski (oferując łącznie 1200 km tras narciarskich.) Jeśli, ktoś miałby ochotę na szusowanie w pobliskim regionie Kronplatz, jest to wyjątkowo łatwe przy pomocy połączenia pociągiem Ski Pustertal Express, który przewiezie Was z terenu narciarskiego 3 Zinnen do Kronplatz w zaledwie 35 minut (odjazdy pociągu co pół godziny). Oznacza to, że ponad 200 kilometrów tras zjazdowych stoi przed Wami otworem, bez konieczności zdejmowania butów narciarskich, bez uciążliwej podróży samochodem. Sprawdźcie sami jakie to proste TUTAJ!

Dane regionu

Trasy

Razem w obszarze karnetu 3 Zinnen/ 3 Cime – ok 115 km tras 

42% trasy niebieskie,

48% czerwone,

11%  czarne,

Ogółem: 79 tras

Najdłuższa trasa: 4,7 km

Mapa regionu 

 

Razem w obszarze karnetu Dolomiti Superski (możliwość rozszerzenia za dopłatą)

1200 km tras

450 wyciągów

16 regionów narciarskich

Skipass DolomitiSuperSki obejmuje takie regiony jak: Cortina d’Ampezzo, Kronplatz, Alta Badia, Val Gardena, Alpe di Siusi, Val di Fassa, Carezza, Arabba, Marmolada, 3 Cime, Val di Fiemme, Obereggen, San Martino di Castrozza/ Passo Rolle, Alpe Lusia/San Pellegrino,Civetta i Valle Isarco.

Mapa regionu

 

Wyciągi

 

ilość wyciągów: 31

orczyk- 19

kanapy- 6

gondola- 6

Snowpark

Kids Skicross Park Sesto

Freestylerzy mogą się wykazać w Kids Skicross Park na terenie narciarskim Haunold. Teraz nawet amatorzy mogą spróbować swoich sił na legendarnej trasie Pucharu Świata w ski crossie. Znajduje się na nim 6 stromych zakrętów, 12 fal i 4 kickery.

Resort oferuje

Dla zaawansowanych:

Dla wytrawnych narciarzy, czeka najbardziej stroma we Włoszech trasa „Holzriese”, o nachyleniu do 72%.

 

Dla średniozaawansowanych:

Niezwykle interesującą atrakcją regionu jest Giro delle Cime, czyli pętla narciarska o długości 34 km i 5600 m różnicy wysokości, nazywana młodszą siostrą popularnej karuzeli narciarskiej Sellaronda. Trasa wycieczki prowadzi przez 5 narciarskich szczytów ośrodka: Val Comelico, Monte Elmo/Helm, Stiergarten, Croda Rossa/Rotwand i Monte Croce. Kilka odcinków tej całodziennej wycieczki trzeba przejechać specjalnym skibusem o nazwie Salto.

 

Dla początkujących:

Na najmłodszych narciarzy, stawiających pierwsze kroki na nartach, czekają wyciągi dywanowe oraz szeroki wybór niebieskich tras (m. in. na Monte Baranci/Haunold).

Położenie

1200 m n.p.m. do 2033 m n.p.m

Jak dojechać?

Z Warszawy sugerujemy trasę przez Czestochowe, Brno, Wideń, Graz, Villach i dalej do Innichen. Odległość z Warszawy wynosi 1200 km, a podróż samochodem trwa ok 12-13h.

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Rezydencja Raffele ***

Rezydencja znajdująca się w centrum San Candido, zaledwie 4 kilometry od stoków 3 Zinnen, należących do kompleksu Dolomiti Superski. Komfortowe, przestronne apartamenty zlokalizowane są zaledowie parę kroków od tętniącej włoskim życiem promenady.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu

Rezydencja Wachtler ***

Rezydencja znajduje sie w centrum San Candido, zeledwie 4 kilometry od stoków 3 Zinnen, należących do kompleksu Dolomiti Superski. Wygodne i przestronne apartamenty zostały całkowicie odnowione i urządzone z dbałością o każdy szczegół. Urokliwa lokalizacja łączy się tu z atmosferą relaksu, wygody i dobrego samopoczucia
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu

Rezydencja Montanaris ****

Rezydencja znajduje sie w centrum Villabassa, pomiędzy dwoma dużymi ośrodkami narciarskimi, należącymi do kompleksu Dolomiti Superski. Zaledwie 15 min od stoków 3 Zinnen, jak i 15 min od Kronplatzu. Wygodne i przestronne apartamenty zostały całkowicie odnowione. Rozbudowana strefa wellness wprowadza tutaj atmosferę relaksu, wygody i dobrego samopoczucia.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu