Alagna, położona w regionie transgranicznym między Szwajcarią i Włochami, znajduję się na liście marzeń każdego świadomego narciarza. Nie bez powodu resort nosi nazwę Freeride Paradise i uznawany jest na jedno z lepszych miejsc na świecie do uprawiania freeride’u. Alagna – Monte Rosa oprócz doskonałego terenu do jazdy w puchu, proponuje rozległe obszary narciarskie do 3260 m n.p.m., 180 km zróżnicowanych tras, które zaspokoją zarówno początkującego, jak i zaawansowanego narciarza, który zdecydowanie doceni atrakcyjność resortu. Oznaczona trasa prowadzi z Alagna aż do Champoluc i łączy wszystkie trzy doliny w obu kierunkach. Zwolennicy freestyle’u także znajdą swoje miejsce. Monte Rosa Ski oddaje do dyspozycji dwa snowparki oraz trasy do boardercrossu.

Dane regionu

Trasy

razem w obszarze Monte Rosa: 180 km
niebieskie: 44 km
czerwone: 119 km
czarne: 17 km

Możliwości freeride’owe: no limit

Wyciągi

w obszarze Monte Rosa: 28 wyciągów

 

Snowpark

W obszarze resortu Monte Rosa Ski dostępne są dwa snowparki:

  • „Gabiet” – położony powyżej Stafal, 300 m długości, obsługiwany wyciągiem krzesełkowym, wyposażony w raile, kickery do wys. 15 m, funboxy i table jump. Snowpark posiada wydzieloną strefę dla osób początkujących.
  • „Sarezza” – położony w pobliżu Champoluc, wyposażony w różnorodne kickery, 4 m wall, „Rinbow – Kid” i 6 m half tube.

 

 

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: najlepsze w Europie obszary freeride’owe, czarne trasy La Trinité trasa Nera, Jolanda 1, Moos

Dla średniozaawansowanych: Monte Rosa to prawdziwy raj dla średniozaawansowanych narciarzy,  w masywie  biegnie całe mnóstwo łagodnych, długich zjazdów dla mniej wymagających.

Dla początkujących: w rejonie masywu Monte Rosa „ośle łączki” można znaleźć w Champoluc i Gressoney. Na stokach Gressoney znajdują się także przyjazne trasy dla początkujących.

Położenie

1212 – 3275 m

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Mirtillo Blu

Rezydencja Mirtillo Blu oferuje zakwaterowanie w komfortowych i eleganckich apartamentach w miejscowości Alagna Valsesia, w pieszej odległości od wyciągów narciarskich! W cenie podstawowej zawiera się zakwaterowanie w apartamencie 6-osobowym w living roomie.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu

Alagna 2000

Rezydencja Alagna2000 położona jest w centrum miejscowości Alagna Valsesia, w pieszej odległości od wyciągów narciarskich oraz stacji kolejki linowej. Oferuje tradycyjnie urządzone apartamenty z bezpłatnym dostępem do WiFi.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu