Najbardziej przyjazny kurort Francuskich Alp! Położony na wysokości 1860 m n.p.m., zaprasza do prawdziwie ekstremalnej jazdy powyżej 2 800 m n.p.m. To właśnie tu, amatorów mocnych przeżyć, kusi najdłuższa w Europie - 16-kilometrowa trasa zjazdowa, prowadząca z samego szczytu Pic Blanc (3 300 m n. p.m) do Huez Village.

Alpe d’Huez dysponuje 74 wyciągami i ok. 250 km tras. Dodatkowo resort ten słynie z doskonałych terenów do backcountry i freeride’u, oferując mnóstwo dziewiczych, wypełnionych idealnym puchem żlebów i otwartych przestrzeni. Właśnie dlatego nie ma większego szczęścia niż znalezienie się w Alpe d’Huez po świeżym opadzie śniegu. Kolejną atrakcją, którą oferuje kurort jest „Sarene by night”. Po zamknięciu tras ponownie włączana jest gondolka na Le Pic Blanc, którą można wjechać na szczyt, gdzie na leżaczkach, kosztując Alpejskich przekąsek, można podziwiać, jak ratraki przygotowują 16 km trasę, po której później, po zajściu słońca  można zjechać z latarkami czołowymi. Snowpark w Alpe d’Huez zaprojektowany jest  pod dostarczanie jego użytkownikom rekreacyjnych, bardziej niż sportowych przeżyć. Dzięki ogromnej ilości małych kickerów i prostych boksów, które stanowią ¾ setupu parku, gdzie tylko ¼, to duże kickery i wysokie poręcze – jest on idealnym miejscem do nauki freestyle’u.

Dla tych, którzy lubią sobie potańczyć kurort przygotował filię słynnej imprezy La Folie Douce, która codziennie po jeździe przyciąga setki osób gotowych skakać i tańczyć, aż do zachodu słońca.

Jeśli jednak preferujecie nieco mniej ekstremalną jazdę, również niżej znajdują się doskonałe trasy, prowadzące pod samą rezydencję. Oświetlony stok, oraz ogromne centrum sportowe oferujące atrakcje z ponad 26 dyscyplin sportowych to najlepsze opcje dla tych, którym wiecznie mało.

Ponad to samo miasteczko otoczone jest z trzech stron wyciągami i trasami, co zapewnia dogodny i szybki akces do stoków. Alternatywą dla skibusów są gondolki i wyciągi krzesełkowe, którymi można poruszać się ponad kurortem, co dodaje tej miejscowości jeszcze więcej uroku.

Dane regionu

Trasy

razem: 137 tras (250 km)

zielone: 43
niebieskie: 38
czerwone: 40
czarne: 16

Wyciągi

ilość wyciągów: 74

gondole: 15
krzesła: 21
orczyki: 38

Snowpark

Snowpark w Alpe d’Huez składa się z bardzo łatwych, dostępnych dla każdego przeszkód. Mały park w Montfrais, to zbiór idealnych przeszkód do nauki podstaw Freestyle. 300m obok znajdujesię „Main Park”, który charakteryzuje się względnie małym nachyleniem terenu i bardzo dużymi odległości między przeszkodami. Na uwagę zasługuje również mały, podwójny halfpipe pośrodku parku, który daje dużo radości z jazdy – nie zależnie od prezentowanego poziomu. Fani bardziej ekstremalnych przeżyć na uboczu parku znajdą dla siebie kicker XL i wysokie, streetowe raile.

Przedszkole narciarskie

ESF L’Alpe d’Huez
Magic Marmotte Park Childcare
Alpine Childcare

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: trasy „Tunnel”, „Clocher de Macle” i „Balcons”, freeride z „Le Pic Blanc”, możliwość wynajęcia wysokogórskiego przewodnika i eksploracji całego lokalnego pasma górskiego, loty paralotniami

Dla średnio-zaawansowanych: zjazd trasą „Sarenne” o długości 16km, Main Snowpark

Dla początkujących: wiele łatwych tras położonych tuż obok hoteli, stefa „1ère Glisse” z samymi niebieskimi trasami, 70 km niebieskich tras, szerokie stoki, specjalne stoki do powolnej jazdy, Snowpark „Montfrais”

Położenie

1 860 – 3 330 m.n.p.m

Mapa tras

Mapa tras