Ośrodek Alpe di Susi znajduje się na największej hali wysokogórskiej w Europie, w Południowym Tyrolu i nie bez powodu uznawany jest z jednej z najlepszych i najlepiej dostosowanych resortów narciarskich dla rodzin z dziećmi. W regionie dominują łagodne, szerokie, słoneczne trasy, które doskonale nadają się do nauki jazdy dla dzieci. Dodatkowo, większość wyciągów wyposażona jest w specjalne zabezpieczenia dla najmłodszych, a lokalne restauracje proponują menu stworzone z myślą o małych narciarzach. Czego chcieć więcej? Alpe di Susi to istny rodzinny raj! Nie bez powodu ośrodek jest regularnie nagradzany prestiżowym wyróżnieniem przewodnika narciarskiego ADAC za wprowadzone programy i udogodnienia. Co więcej! Na amatorów biegówek czeka ponad 90km tras, otoczonych cudownymi widokami na Dolomity, w tym masywy Sciliar/Schlern oraz Sassolungo/Langkofel. Natomiast serca miłośników freestyle’u podbije snowpark King Laurin, który został ostatnio wybrany jako nr 1 we Włoszech!

Południowy Tyrol to niewątpliwe region, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Na doświadczonych narciarzy czekają czerwone i czarne trasy, na których można nawet liczyć na pomiar czasu przejazdu. Co ważne, Alpe di Susi należy do obszaru DOLOMITTI SUPERSKI SKI, co oznacza, że skipass obejmuje również region Val Gardena, czyli dodatkowe 115 km tras, na których w grudniu odbywają się zawody Pucharu Świata. Razem to 175 km malowniczych tras, 80 wyciągów, których łączna przepustowość wynosi 90 0000 os/h.

Dane regionu

Trasy

razem w obszarze Val Gardena: 175 km
niebieskie: 50 km
czerwone: 100 km
czarne: 25 km

długość tras biegowych: 98 km

Wyciągi

razem w obszarze Val Gardena: 80 wyciągów

gondole: 9
krzesła: 31
orczyki: 37

 

Snowpark

Snowpark w Alpe di Siusi został wybrany jako nr 1 we Włoszech, wyróżniony także jako jeden z 10 najlepszych snowparków w Europie. Idealnie miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych riderów. Znakomity pro – line, 1,5 km długości, ponad 70 przeszkód, liczne kickery, boxy, raile oraz strefa slope style i kultowy wood – line tuż przy samym lesie z magicznym widokiem na Dolomity! Dodatkowy family – line dla najmłodszych riderów.

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: czarna trasa slalomowa Saslong, Gardenissima (zjazd ponad 9 km), zjazd z  Punta D’oro (2200 m n.p.m.), można osiągnąć 100 km/h,  snowpark.

Dla średniozaawansowanych: 117 km czerwonych tras ze zróżnicowanym krajobrazem, od przebiegających tras po środku lasu, po nasłonecznione, przestronne stoki.

Dla początkujących: szerokie, skąpane w słońcu niebieskie trasy Alpe di Susi, bezpieczne wyciągi.

Położenie

1236 – 2518 m.n.p.m

 

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Parc Hotel Miramonti****

Eleganckie, komfortowe i przestronne pokoje Deluxe, strefa SPA & Wellness oraz wyśmienita kuchnia to najlepsze atuty Parc Hotel Miramonti! Do tego rewelacyjne połączenie ze stokami Val Gardeny, rodzinna atmosfera i włoski klimat dopełnią wszystkiego co powinno być esencją wypoczynku w Dolomitach! W podstawowej cenie wyjazdu jest zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym Deluxe (z możliwością jednej lub dwóch dostawek).
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu

Amadeus***

W rezydencji Amadeus*** znajdziecie 4, 5, i 6 - osobowe apartamenty z pełni wyposażonymi aneksami kuchennymi. To zdecydowanie opcja dla tych, którzy wolą przygotowywać posiłki własnym zakresie. W każdym apartamencie są minimum 2 balkony, na których możecie wypić poranną kawę lub popołudniowy aperitif. A może lubicie po ciężkim i zimnym dniu na stoku wygrzać się z kubkiem czekolady przy kominku? Będziecie to mogli zrobić w swoim Living Roomie! W cenie podstawowej zawiera się zakwaterowanie w sypialni.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu