Dolina Chamonix to jeden z najbardziej atrakcyjnych obszarów narciarskich na świecie. Znajduje się we francuskich Alpach, przy granicy ze Szwajcarią. Leży na wysokości 1050 m.n.p.m. u stóp Mont Blanc – najwyższej góry Europy, jednego ze szczytów Korony Ziemi. Okoliczne doliny, szczyty i lodowce sprawiają, że Chamonix jestem spełnieniem marzeń każdego narciarza, który szuka prawdziwego, górskiego klimatu Alp w najczystszej formie. Zarówno region, jak i sam szczyt Mont Blanc fascynuje ludzi od dawna.

Chamonix jest bowiem kolebką francuskiego narciarstwa. Jest to najstarszy resort we Francji. W 1924 roku odbywały się tu pierwsze zimowe igrzyska olimpijskie. Przez wiele lat region ten stworzył bardzo szeroką ofertę turystyczną obejmującą wiele sportów zimowych.

W Chamonix – Mont Blanc będziecie mogli rozkoszować się niesamowitym wahlarzem stokowym, gdzie różnorodności nie będzie końca. Dla początkujących przygotowane są szerokie i łatwe trasy. Dla bardziej zaawansowanych i tych których cieszy freeride Chamonix będzie doskonałym miejscem ze względu na duży wybór trudniejszych czerwonych i czarnych tras, obszarów do jazdy off piste. Region nie rozczaruje również zwolenników freestyle’u, bo i tu będą mogli szukać swojego miejsca na ziemi w jednym z 12 snowparków, w tym z  snowparku z half pipem. 

Na przestrzeni lat Chamonix rozwinęło infrastrukturę turystyczną umożliwiającą uprawianie wielu sportów zimowych innych niż narciarstwo czy snowboard. Wielu pasjonatów himalaizmu swoją przygodę zaczyna od wędrówek po dolinie. 300 kilometrów pieszych tras, wyprawy skitourowe, paragliding, narciarstwo biegowe czy psie zaprzęgi to tylko część atrakcji, które znajdziemy na miejscu.

W związku z wieloletnią tradycją Chamonix może pochwalić się również rozwiniętą lokalną kulturą. Liczne imprezy sportowe i wydarzenia kulturalne są nieodłączną częścią tego miejsca. Jeżeli chodzi o gastronomię pomyślano o wszystkich. W miasteczku i okolicy znajdziemy spokojne, rodzinne restauracje, bary z muzyką na żywo, kluby nocne, a nawet cotygodniowy targ śniadaniowy z lokalnymi przysmakami.

Chamonix ma więc wszystko czego potrzeba do udanego wypoczynku: kulturę, pyszne jedzenie, piękne krajobrazy, alpejską architekturę, a przede wszystkim świetne warunki do jazdy. Nie bez przyczyny Chamonix uznaje się za jeden z najlepszych miejsc do uprawiania sportów zimowych na świecie!

MONT-BLANC NATURAL RESORT
35 Place de la Mer de Glace
7440 CHAMONIX MONT-BLANC France
Tel. +33 (0) 450 53 14 14
Fax: +33 (0) 450 53 92 44
e-mail: sales@compagniedumontblanc.fr
https://www.montblancnaturalresort.com

Dane regionu

Trasy

Chamonix

zielone: 7
niebieskie: 28
czerwone: 19
czarne: 12

Trasy: 73

 

 

Skipass Mont Blanc – UNLIMITED

Trasy: 998 km

zielone: 61
niebieskie: 156
czerwone: 209
czarne: 66

Liczba tras: 501

Snowparki: 12

 

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Isatis ****

Wnętrza rezydencji Isatis **** tworzą drewno, kamień, ciepłe odcienie szarości oraz brązów. Wszystko jest tak skomponowane, że całość tworzy nowoczesny, ale kameralny look. Ogromną zaletą są duże okna oraz balkony w apartamentach, które pozwalają cieszyć się pięknymi widokami. W każdym apartamencie znajduje się w pełni wyposażony aneks kuchenny (płyta indukcyjna, mikrofalówka/piekarnik, zmywarka do naczyń, czajnik), łazienka, TV, WiFi. Do dyspozycji gości pozostaje podgrzewany basen zewnętrzny oraz wewnętrzny, a także centrum fitness. W cenie podstawowej wyjazdu jest zakwaterowanie w living roomie w apartamencie 4-osobowym.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu

LES CHALETS ÉLÉNA

Rezydencja Les Chalets Éléna położona jest w pobliżu stoków i oferuje bezpośredni dostęp do ośrodka narciarskiego Houches-Saint Gervais. Bliskość do centrum miejscowości zachęca do pełnego korzystania z wielu atrakcji organizowanych przez ośrodek zarówno latem, jak i zimą. W cenie podstawowej wyjazdu zawiera się zakwaterowanie w apartamencie 6-osobowym w living roomie.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu