Engelberg to „Góra aniołów” położona w sercu centralnej Szwajcarii. To miejsce, gdzie zima zaczyna się już w październiku i trwa conajmniej do połowy maja, co oznacza całosezonową gwarancję śniegu. Ale to nie koniec znaków rozpoznawczych regionu. To właśnie tu można znaleźć najdłuższy zjazd w całych środkowych Alpach - aż 12 km! Bajkowe trasy zjazdowe o zróżnicowanym poziomie, gruba warta pokrywy śnieżnej, alpejskie szczyty sięgające nieba i tętniące życiem miasteczko, w którym czeka na Was aż 40 lokalnych restauracji.

Nie ma wątpliwości, że Enegleberg to jest jeden z top szwajcarskich resortów, który zwany jestem rajem dla wszystkich fanów sportów zimowych. Oczywiście nie tylko narciarskich! Freestyle’lowi riderzy znajdą również coś dla siebie, dzieci odnajdą się na torach saneczkarskich, a Ci, którym narty biegowe nie obce, będą mogli eksplorować podnóża słynne góry Titlis na 30 km tras biegowych.

Dane regionu

Trasy

razem: 82 km

zielone i niebieskie: 27 km
czerwone: 47 km
czarne: 8 km
żółte: 5 km

Wyciągi

ilość wyciągów: 24

 

Przedszkole narciarskie

Przedszkola narciarskie:

  1. Globis Winterland
  2. Yeti Park

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Titlis Resort

TITLIS Resort znajduje się w samym sercu szwajcarskiej miejscowości Engelberg, zaledwie niecałe 100 m od dolnej stacji gondoli. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie własną przestrzeń i domowy, alpejski klimat, który budują przeplatające się elementy drewna i kamienia. Te naturalne materiały tworzą niepowtarzalną atmosferę wnętrza, do którego z przyjemnością wraca się po aktywnym dniu na stoku.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu