Szesnaście wiosek w obrębie jednego karnetu, dwu piętrowa kolejka i niezliczone opcje na Freeride. To nie film- to La Plagne i obszar narciarski Paradiski!

La Plagne to jeden z Francuskich super-resortów. W jego skład wchodzi aż dziesięć wiosek- Aie La Plagne, Bellelagne, Bellecote, Champagny, Montalbert, Montchavin, Plagne 1800, Plagne Centre, Plagne Soleil i Plagne Village. Każda z nich znajduje się na nieco innej wysokości i posiada swój własny charakter. Jednocześnie dzięki doskonałej sieci wyciągów narciarskich poruszanie się po kurortach jest niezwykle łatwe. Warto wspomnieć, że część wyciągów otwarta jest również w nocy.

La Plagne od 2003 roku wspólnie z pobliskim ośrodkiem Les Arcs tworzy obszar narciarski Paradiski. Same resorty połączone są dwupiętrową kolejką linową, która daje dostęp do 425 km tras, a obsługują je 132 wyciągi. W tej domenie narciarskiej ponad 70% terenów narciarskich znajduje się na wysokości ponad 2000 m n.p.m., z najwyższym szczytem lodowca na wysokości 3250 m n.p.m. i przewyższeniem 2100 m. Co oznacza, że przez cały sezon zalegają tam duże ilości śniegu, który z uwagi na rozległość resortu pozostaje nierozjeżdżony nawet kilka dni po opadzie. Resort oferuje również wiele miejsc do rozkoszowania się najsłynniejszą alpejską tradycją- Apres Ski. Dla poszukiwaczy nocnych wrażeń powstało Belle Plagne, z mnóstwem barów i restauracji, a także kręgielnią.

Nasza rezydencja mieści się w Plagne 1800, spokojnej części kurortu, która położona jest zaraz pod sercem regionu- Plagne Center. Charakterystyczne dla tej częśći La Plagne jest to, że większość tamtejszych budynków zbudowana jest z drewna i kamienia. Wszystkie cześci La Plagne połączone są świetnie działającą siecią darmowych Ski Busów, które bardzo usprawniają zwiedzanie i korzystanie z infrastruktury całego regionu.

La Plagne zdecydowanie jest jednym z tych miejsc, które sprawiają, że musisz niejednokrotnie przetrzeć oczy, żeby sprawdzić, czy to wszystko dzieje się naprawdę!

Ale nie bierz na to naszego słowa, tylko przekonaj się sam!

Dane regionu

Trasy

razem w obszarze Paradiski: 475 tras (425 km)

zielone: 22
niebieskie: 257
czerwone: 127
czarne: 69

razem w La Plagne: 128 tras (225 km)
zielone: 10
niebieskie: 73
czerwone: 33
czarne: 18

Wyciągi

ilość wyciągów: 83

gondole: 12
krzesła: 32
orczyki: 30
taśmy do nauki: 7

Snowpark

Snowpark znajduje się nad miejscowością Belle Plagne i oferuje gościom tor do Boardercrossu, Halfpipe, kickery, poręcze, boksy i rozmaite sekcje rytmiczne, które podzielone są na: Pro Line, Medium Line, Beginner/Easy Line. Po jeździe można zregenerować się w desygnowanej strefie “Chill area”, gdzie zawsze gra muzyka i odbywają się cotygodniowe konkursy i eventy. Również na tzw. „wysoki sezon” rozkładana jest tam poduszka do szkoków „Big Air Bag”.

Przedszkole narciarskie

Club Piu Piu

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: pod kątem i ilości i dostępności freerideu jeden z najlepszych kurortów w Alpach, czarne trasy “Morbleu”, “Emile Allais” i “Les Charmettes”, tor z muldami o międzynarodowej sławie, najbardziej spadziste trasy zlokalizowane przy lodowcu „Bellecotte”, Snowparki w La Plagne i w Les Arcs

Dla średnio zaawansowanych: całodzienne wycieczki do Les Arcs, super długa trasa “Mont de la Guerre”, trasa “Le Clapet”, trasa “Les Inversens” kończąca się tunelem, podróże pomiędzy wioskami

Dla początkujących: 67% tras, to trasy dostępne dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania

Położenie

1250 – 3250 m n.p.m.

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Les Chalets Edelweiss ****

Les Chalets Edelweiss **** to urokliwa rezydencja położona w samym sercu ośrodka narciarskiego La Plagne na wysokości 1800 m n.p.m. Centralne położenie oraz atmosfera panująca w miasteczku sprawia, że La Plagne 1800 jest jedną z najbardziej lubianych stacji narciarskich we Francji.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu