Znajdujący się na 1850 m n.p.m. resort zlokalizowany u samego podnóża Mont Blanc. Jest on częścią domeny narciarskiej „Via Lattea”, która w sumie oferuje posiadaczom rozszerzonego karnetu aż 400km tras na terenie dwóch krajów- Francji i Włoch!

To właśnie lokalizacja tego resortu sprawia, że jest on wyjątkowy. Dzięki prądom powietrza z nad największego, europejskiego masywu, częściej niż gdzie indziej można liczyć na idealne warunki narciarskie- czyli puch i słońce. Nie bez powodu La Rosiere regularnie plasuje się w czołówce alpejskich statystyk śniegowych. W ramach domeny „Via Lattea” kurort sąsiaduje z Włoskim „La Thuile”, gdzie w poszukiwaniu przygód można wybrać się na jednodniową wycieczkę „do sąsiadów”  po drugiej stronie góry. Pierwsza rzecz, która przykuwa uwagę po wjechaniu na szczyt, to widok. Miejscowe tarasy widokowe cieszą się bardzo dobrą opinią, np. bardzo piękne panoramy można oglądać  podczas wycieczki do Włoch, na balkonie „Tarentaise”.

Resort jest w stanie zaoferować coś ciekawego dla fanów białego szaleństwa na każdym poziomie zaawansowania. Posiada mnóstwo terenu do nauki, obok którego znajduje się niesamowity teren do freeride`u. Tamtejsze back country jest pełne małych dropów i poduszek, a sąsiedztwo Włoch daje Ci niesamowitą możliwość skosztowania perły w koronie sportów zimowych- Heliskiingu.

Jest to przyjazny kurort, w którym panuje luźna atmosfera, a lokalne władze starają się o utrzymanie dobrych- freestyleowych wibracji na stoku i poza nim.

Dane regionu

Trasy

razem: 80 (160km)

zielone: 8
niebieskie: 25
czerwone: 32
czarne: 15

Wyciągi

razem: 38

gondolka: 1
krzesła: 18
orczyki: 19

Snowpark

Snowpark “La Poletta” został założony w 1997 roku. Podzielony jest na ścieżki z przeszkodami dobranymi pod adeptów Freestyle o każdym poziomie zaawansowanie, tj: zieloną, niebieską, czerwoną i czarną. Posiada swój własny wyciąg ma 300m długości i spadek 50m. Strefę relaksu i oczywiście opieka „Shapera-gospodarza”! Dla riderów chcących odblokować nowe tricki na kickerach resort w wysokim sezonie przygotowuje Big Air Bag. Dla riderów, którzy poszukują doznań związanych z bardziej rekreacyjnymi doznaniami resort przygotował też mini tor do Boardercrossu.

Przedszkole narciarskie

„Les Galopins” Kids Club

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: Heli-skiing, 15 czarnych tras, trasa “Franco Berthod” o długości 3km i maksymalnym nachyleniu 72%, słynne tereny do freerideu

Dla średnio zaawansowanych: możliwość odbycia podróży do Włoch tylko za pomocą tras i wyciągów, mnóstwo szerokich tras które są nasłonecznione przez większość sezonu

Dla początkujących: większośc tras, to trasy niebieskie i łagodne czerwone, specjalne, odgrodzone od stoków strefy dla początkujących, stok “Saint Bernard” z muldkami, tunelami i różnymi aranżacjami przeznacoznymi dla dzieci, mini-snowpark na „Petit St Bernard”, wyciągi do nauki

Położenie

1650 – 2750 m. n.p.m.

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie