Alpejska, malownicza dolina położona w pobliżu szwajcarskiej granicy, otoczona przez wysokie szczyty gór, z których najwyższy jest Piz Buin sięgający 3312 m n.p.m.

Jeśli chciałbyś poznać region, który zainspirował Ernesta Hemingwaya do napisania „Śniegi Kilimandżaro” to dobrze trafiłeś. To właśnie wspomnienia dotyczące Montafon i lodowca Silvretta przyczyniły się do powstania powieści.

Region narciarski Montafon dzieli się na dwie części – Montafon Górny i Dolny. Na miejscu znajdziesz 6 terenów narciarskich: Kristberg, Gargellner Bergbahnen, Golm, Silveretta Montafon i Bielerhöhe. Każdy z nich ma w sobie coś wyjątkowego, oferując różnorodność tras i atrakcji.

To zdecydowanie resort dla wszystkich. Zarówno początkujący narciarze, jak i Ci najbardziej wymagający znajdą dla siebie idealne miejsce do jazdy. To także wspaniałe miejsce na rodzinny wyjazd. Jak też przystało na topowy Austriacki resort Montafon posiada wzorowy system codziennego przygotowywania tras narciarskich i rozbudowaną sieć wyciągów. Na terenie całego regionu obowiązuje jeden Ski Pass, co ułatwia przemieszczanie się po całym obszarze.

Największy z ośrodkow to Silvretta Nova dysponująca setką kilometrów tras i sprawnie działającą siecią wyciągów. To tutaj bierze swój początek najdłuższa w całym Montafon trasa o długości 14 km. Trasa prowadzi do St. Gallenkirch i spoojnie można ją polecić nawet początkującym.

Ten austriacki resort słynie między innymi z jednego z największych snowparków w Austrii „Funpark’u”. Położony jest na wysokości 1423 – 2300 m n.p.m.  i zawiera naturalnie ukształtowaną rynnę Half Pipe. Do tego znajduje się tam wiele tras freeride’owych, szczególnie popularny jest rejon narciarski Golm.

Po stoku zaś Montafon oferuje bogatą ofertę kulinarną i rozrywkową. Znajduje się tam mnóstwo barów i pubów. Szczególnie słynącym regionem z zaplecza kulinarnego jest Silveretta. Dodatkowo wieczorami polecamy skorzystać ze zjazdu oświetlonym torem na sankach, lub nocnej jazdy z pochodniami.

Kolejną nie bagatelną ciekawostką dotyczącą Montafon jak najdłuższy na świecie narciarski tunel. Zaciekawiony?

https://www.youtube.com/watch?v=hovDwUGwX8g&t=149s

Dane regionu

Trasy

razem: 233km

zielone i niebieskie: 110 km
czerwone: 79 km
czarne: 45 km

Wyciągi

ilość wyciągów: 63

gondole: 15
krzesła: 25
orczyki: 20
taśmy dla dzieci: 3

Snowpark

Snowpark jest codziennie shapeowany. Do dyspozycji jeżdżących są halfpipe, 2 duże kickery, 3 średnie kickery, 6 małych kickerów, 3 rollery, 2 walle, 12 raili, 20 boksów i 10 kreatywnych przeszkód jibbowych. Po jeździe lub podczas przerwy można spotkać współtowarzyszy pasji w specjalnie do tego stworzonej strefie chilloutu.

Przedszkole narciarskie

„Kinderland”, „Hugo’s Colourful Mountain World” i „Golmi kindergarten for not-yet-skiers”

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: wiele tras freerideowych dostępnych w ramach „Freeride Center”, Halfpipe, Strefa edukacji lawinowej, Freeride z lokalnym przewodnikiem „Ski safari”

Dla średnio zaawansowanych: main line na Snowparku, w okolicy dedykowane miejsca dla miłośników Split-boardingu i ski touru „Partenen”, w kurorcie przeważają czerwone i niebieskie trasy

Dla początkujących: Snowpark dla początkujących, 40% tras w kurorcie, to trasy szerokie i o umiarkowanym nachyleniu stoku

Położenie

650 – 2430 m n.p.m.

Jak dojechać?

Sugerujemy trasę przez Łódź, Wrocław, Drezno, Norynberge, Ulm i dalej do Montafon. Odległość z Warszawy wynosi 1300 km, a podróż samochodem trwa ok 13-15h.

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Appart Gastauer ****

Appart Gastauer usytuowany w sercu unikalnej doliny Montafon, w samym centrum miejscowości Sankt Gallenkirch. Najbliższe kolejki linowe oddalone są jedynie o 900 metrów. Jadąc do Montafon będziesz miał możliwość zakwaterowania w luksusowych i nowoczesnych apartamentach, urządzonych w alpejskim stylu.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu