Montgenèvre, wchodzi w skład domeny narciarskiej „Via Lattea”, w której odbywały się Igrzyska Olimpijskie w 2006 oraz która z 400 kilometrami tras i 100 wyciągami jest jednym z najważniejszych obszarów narciarskich w Europie.

Sama wioska oferuje nam ciekawy blend nowoczesnych budynków ze stylowymi, klasycznymi zabudowaniami właściwymi dla francuskich, alpejskich resortów. Kulturowo bardzo wyróżnia ją to, że leży na styku dwóch kultur- włoskiej i francuskiej. Dzięki czemu na tle innych topowych alpejskich resortów jest tam stosunkowo niedrogo. Różnice w cenach jedzenia i picia mogą sięgać 25%.

Resort charakteryzuje się mnóstwem tras dla początkujących i średnio zaawansowanych. Znajdziesz tu długie i szerokie trasy, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce aby rozpocząć przygodę z białym szaleństwem.  Ale i zaawansowani będą mieli co robić. Montgenèvre  to nieograniczone możliwości freeride`u, które najlepiej odkrywać z lokalnymi przewodnikami. Położenie miejscówki pozwala na całodniową wycieczkę, w trakcie której zwiedzisz 5 kurortów w 2 krajach i to bez używania samochodu! Znowu jeśli interesują Cię bardziej ekstremalne doznania, to Montgenevre jest idealnym miejscem na Heli Trip.

Dla spragnionych przeżyć na i poza stokiem czeka prawdziwe, słynne europejskie Apres Ski w „La Graal”, a po zamknięciu wyciągów na swój gorący parkiet zaprosi Cię lokal „Le Tourmente” .

Montgenevre to miejsce, które zapewnia pełnię alpejskich przeżyć i parę dodatkowych atrakcji, zarazem oszczędzając niepotrzebnych wydatków!

Poniżej filmik prezentujący możliwości Freeride/Heli regionu:

Dane regionu

Trasy

razem w obszarze Via Lattea: 598 tras (400 km)

zielone: 33
niebieskie: 142
czerwone: 309
czarne: 114

razem w Montgenevre (Mont de la Lune): 88 tras (110 km)
zielone: 7
niebieskie: 25
czerwone: 38
czarne: 18

Wyciągi

razem: 25

gondole: 3
krzesła: 15
orczyki: 7

Snowpark

Snowpark ten to idealnych pod względem dydaktycznym przeszkód, na których można wyczuć sobie, jak nasz sprzęt zachowuje się na przeszkodach. Co go wyróżnia na tle innych parków, to względnie małe nachylenie terenu i bardzo duże odległości między przeszkodami, które ze wszystkich czterech stron obudowane są śniegiem, tak, aby były w pełni bezpieczne, co tworzy idealne warunki do robienia progressu daje dużo radości z jazdy- nie zależnie od prezentowanego poziomu. Dla najmniejszych Riderów resort przygotował również specjlane tory do ski crossu i boarder crossu.

Przedszkole narciarskie

Club Piu Piu

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: czarna trasa „Tetras” w Le Chalvet, świetne tereny freeride z wieloma dropami,  specjalna strefa nieratrakowanych stoków “Freeride Zone”

Dla średnio zaawansowanych: idealne szerokie i długie niebieskie trasy

Dla początkujących: wiele łatwych tras zlokalizowanych jest tuż obok resortu, , sektor „Gondrans”, duży obszar z wyciągami taśmowymi i orczykowymi które są odgrodzone od reszty stoków

Położenie

1360 – 3124 m n.p.m.

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Le Hameau des Airelles****

Le Hameau des Airelles **** to typowa alpejska rezydencja, która w swoich wnętrzach kryje przytulne i przestrzenne apartamenty. W każdym znajdziesz taras lub balkon, z których rozpościera się widok na pobliskie szczyty. Do Twojej dyspozycji oddany jest basen zewnętrzny z podgrzewaną wodą. Co może być lepszego niż odpoczynek w wodzie z widokiem na góry?
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu