Region Niseko United oferuje znacznie więcej opcji niż tylko jeden ośrodek narciarski. 4 resorty z całkowitą długością tras 55 km i niezliczonymi opcjami jazdy backcountry położone są obok siebie: Annapuri, Grand Hirafu, Hanazono i Niseko Village. Parę minut drogi od Niseko znajduje się też Moiwa resort, który jest naszą bazą wypadową na Hokkaido. Nasi przewodnicy dysponują vanami, którymi przewiozą nas w najlepsze miejsca w dni z zaplanowanym backcountry guidingiem. Dużym plusem naszego programu jest to, że nie jesteśmy przywiązani tylko do Niseko United. Na południowy wschód od naszej rezydencji w ok. 45 min dojedziemy do resortu Rusutsu – resortu znacznie mniej obleganego przez turystów, o równie dobrych warunkach śniegowych i terenach do freerideu. Z kolei po 1,5 godziny jazdy na północ od Niseko, dotrzemy do malowniczego Kiroro. Jedno jest pewne – przy takiej ilości śniegu i resortów na Hokkaido nie można się nudzić. Jeśli dodamy do tego szeroką wiedzę naszych przewodników o terenie backcountry, mamy przepis na wyjazd idealny.

Przewyższenia w okolicach 1000 metrów może nie powalają, ale rozległe tereny pokryte kilkumetrową warstwą śniegu zapierają dech w piersiach. Dosłownie, w tym puchu ciężko złapać oddech… Ważnym czynnikiem jest również to, że jeździ się w terenie obfitym w drzewa. Powoduje to bardzo niskie zagrożenie lawinowe w porównaniu z Alpami, ale też ruszając poza trasy koniecznie trzeba znać podstawowe zasady zachowania się w tak trudnym terenie. Nasi przewodnicy IVBV przygotują Was do tego teoretycznie oraz pokażą, jak zmaksymalizować fun z jazdy przy minimalnym ryzyku.

Dane regionu

Trasy

Sezon: koniec listopada – początek marca
Średni roczny opad: 15 m
Trasy: 61
Długość tras w km: 55

Wyciągi

Wyciągi: 38

Położenie

Najwyższy punkt: 1308 m
Niseko village: 300 m
Przewyższenie: 1008 m

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

One Niseko Resort Towers****

Położony w malowniczym resorcie Moiwa, One Niseko Resort Towers oferuje ekskluzywne apartamenty z pięknymi widokami na wzgórza Hokkaido.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu