Saas Fee nie trzeba nikomu przedstawiać. To jeden z bardziej znanych ośrodków narciarskich na świecie. I słusznie, bo otoczenie resortu przez 13 czterotysięczników (tak, nie pomyliliśmy się!) czyni to miejsce bajkowym. Nie bez powodu nazwane jest perłą Alp.

Saas Fee zachwyca narciarzy prawie przez cały rok. Tereny lodowcowe i północna ekspozycja stoków czynią to miejsce otwartym na zimowe aktywności o każdej porze roku. Sezon z reguły rozpoczyna się już w lipcu na stokach lodowca, a na pozostałych trasach od listopada i trwa aż do Wielkanocy. To właśnie późną wiosną od połowy marca dolina ta wyróżnia się niezwykle wysokimi opadami śniegu i szczególnie dobrymi warunkami słonecznymi.
Region narciarski w dolinie Saas rozciągający się na wysokości od 1470 do 3600 m n.p.m. oferuje łącznie 145 km tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności. Tętniące życiem Saas Fee kusi różnorodnością, a otoczenie sąsiednich Saas – Grund oraz Saas – Almagel czyni region wyjątkowym i spełniającym wszystkie oczekiwania. Dwa mniejsze ośrodki polecane są głównie rodzinom z dziećmi, dla których przygotowano tutaj dodatkowe atrakcje.

Samo Saas-Grund położone na wysokości 1559 m n.p.m. znajduje się w samym sercu doliny Saastal, która zachwyca odwiedzających rustykalnymi domami i wąskimi uliczkami. W okresie zimowym Saas-Grund słynie z obfitości śniegu i słońca. Oprócz nienagannie przygotowanych stoków, znajdziemy tutaj 11-kilometrowy tor saneczkowy (jeden z nadłuższych i najbardziej ekscytujących na świecie) dopełniający tę wyjątkową zimową przygodę. W okresie letnim tuż nad Saas-Grund znajdują się punkty wyjścia dla wielu szlaków turystycznych, takich jak słynny szlak „18 4000-metrowych szczytów” w Hohsaas.

Dane regionu

Trasy

razem: 150 km

zielone i niebieskie: 30 km
czerwone: 90 km
czarne: 25 km
żółte: 5 km

Wyciągi

ilość wyciągów: 22

gondole: 8
krzesła: 2
orczyki : 11

Snowpark

W okolicach górnej stacji Mittelallalin znajduje się  Freestyle Park (halfpipe, kicker i rails) z łącznie 32 przeszkodami.

Resort oferuje

Dla początkujących: Ośrodki Saas-Grund i Saas-Almagel polecane są głównie rodzinom z dziećmi, dla których przygotowano tutaj dodatkowe atrakcje. Rownież w przeciwieństwie do tętniącego życiem Saas-Fee wioski te są spokojniejsze.

Dla średniozaawansowanych: Najdłuższa 9 km trasa biegnąca ze szczytu Mittelallalin do Saas-Fee.

Miłośników freeride’u zachęcamy do wyprawy na Allalinhorn (4027 m). Wycieczki organizowane pod okiem przewodnika wyruszają spod restauracji na Mittelallalin. Wspinaczka trwa ok. 3 godzin. Ze szczytu rozciąga się niesamowita panorama.

Położenie

Region narciarski w dolinie Saas rozciągający się na wysokości od 1470 do 3600 m. n.p.m.

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Montela Apartments

Jedno jest pewne, w tej rezydencji nie zabraknie Ci niczego. Jeżeli planujesz beztroski, zimowy wyjazd w stylowej, nowoczesnej rezydencji otoczonej szczytami 4 - tysięczników, to rozgość się, bo tak się składa, że właśnie znalazłeś swoje wymarzone miejsce.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu