Sardynia – druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym nazywana jest Karaibami Europy – ogromnego wyboru serów, kulinarnego zamiłowania do tradycji i co najważniejsze występuje tam efekt termiki. Spoty takie jak Punta Trettu czy Il Solinas zadowolą zarówno najbardziej wymagających, jak i tych początkujących kitesurferów.

 

PUNTA TRETTU

Punta Trettu położony jest niedaleko miasta Matzaccara uważany jest za jeden z najlepszych kite spotów na Sardynii, a nawet w Europie. Nawet profesjonaliści nazywają go „tak dobrym jak brazylijskie laguny”, dzięki równym wiatrom i płaskiej wodzie. To powoduje, że spot jest bardzo dobry do nauki nie tylko podstaw, ale również zaawansowanego freestyle’u. Duża powierzchnia zapewnia miejsce dla wielu riderów jednocześnie i posiada 2 odrębne strefy: do nauki i do pływania. Dodatkowo na plaży do Waszej dyspozycji jest obsługa, która udzieli Wam najważniejszych informacji na temat spotu.

Od kwietnia do października temperatura powietrza utrzymuje się pomiędzy 18 a 35 stopni, wody w okolicach 15-25 stopni Celcjusza. Wiar wieje tu bardzo równomiernie, szczególnie Mistral (NW) i Sirocco (SE). Mistral dominuje wiosną i latem, Sirocco natomiast jesienią. Dzięki ukształtowaniu terenu wokół spotu, wiatr dostaje dodatkowy boost i często dociera do zatoki z prędkością większą o 5-10 kt niż wskazują prognozy.

STATYSTYKI WIATROWE

Zrzut ekranu 2019-06-26 o 20.53.58

 

IL SOLINAS

Is Solinas, jest wyśmienitym miejscem do nauki kitesurfingu – płytka woda i kierunek wiatru side-on shore. Piaszczyste dno, plaża, czysta woda, równy wiatr dopychający do brzegu . Do tego spory akwen do pływania z górami w tle.

Dla zaawansowanych riderów, chcących szlifować nowe tricki, mamy całkiem głęboką wodę, gdzie na pro campie będzie mogli skakać bez obawy o upadki połączone z uderzeniem od dno. Statystyka mówi, że na spocie wieje 80% dni w miesiącu. Dzięki termice oraz efektowi dyszy, spot Is Solinas zapewnia codziennie dobre warunki wiatrowe do uprawiania kitesurfingu.

STATYSTYKI WIATROWE

Zrzut ekranu 2019-04-07 o 14.07.09

Dane regionu

Zakwaterowanie

Rezydencja Punta Trettu

Ta otoczona zielenią oaza spokoju położona jest zaledwie 700 metrów od wspaniałego kite spotu i tylko 5 minut jazdy od najbardziej słynnego spotu na wyspie - Punta Trettu. To istny raj dla kitesurferów na każdym poziomie zaawansowania!
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu