Obszar narciarski Doliny Serre Chevalier wygląda, jakby był żywcem wyjęty z gry komputerowej. Zalicza się on do jednej z największych domen narciarskich Europy! Dlaczego? 250 km tras zjazdowych położonych od 1200 m n.p.m. do 2800 m n.p.m., w sumie 3901 hektarów w tym 410 wyznaczonych i oznakowanych nartostrad!

Obszar narciarski Doliny Serre Chevalier wygląda, jakby został wyjęty z gry komputerowej. Zalicza się on do jednej z największych domen narciarskich Europy -250 km tras zjazdowych położonych od 1200 m n.p.m. do 2800 m n.p.m., w sumie 3901 hektarów w tym 410 wyznaczonych i oznakowanych nartostrad!

Serre Chevalier znajduje się w departamencie Alp Wysokich we Francji. Jest to jedyny francuski departament, który swoim zasięgiem obejmuje jedynie łańcuchy i masywy górskie, nie posiadając żadnych obszarów nizinnych. Jest to również najwyżej położony departament we Francji. W Serre Chevalier znajduje się jeden z najwyższych szczytów w tym regionie- Pic de l’Yret 2830 m n.p.m.

Każdy narciarz i snowboardzista znajdzie tu coś dla siebie: zaawansowani riderzy mają do dyspozycji bardzo trudne trasy na dużych wysokościach, średniozaawansowani- malownicze trasy pośród modrzewiowych lasów, miłośnicy fun’u- snowpark i boardercross, rodziny z dziećmi i osoby początkujące- specjalnie wydzielone strefy. Serre Chevalier położone jest pomiędzy La Grave- najsłynniejszym obszarem freeride’owym w Europie, a Sestriere we Włoszech, znanego z heliskiing’u.

Serre Chevalier posiada rozbudowany system armatek śnieżnych, co pozwala na utrzymanie optymalnych warunków narciarskich przez cały sezon. Ponad 154 hektary są sztucznie zaśnieżane, co stanowi aż jedną trzecią całego obszaru narciarskiego Serre Chavalier.

W Dolinie Serre Chevalier znajduje się kilka miejscowości połączonych ze sobą obszarem narciarskim: Briançon, Puy Saint André, Puy Saint Pierre, Chantemerle (St Chaffrey), Villeneuve (La Salle les Alpes), Le Monêtier les Bains. To dzięki historii i lokalnemu dziedzictwu, wszystkie miasteczka zjednoczyły się pod nazwą Serre Chevalier z symbolem orła. Pierwsza kolej linowa w Serre Chevalier- Chantemerle została oficjalnie otwarta w 1941 roku. Na tamte czasy była to najdłuższa kolej linowa w Europie.

Urokliwy charakter całej doliny i alpejskich miasteczek położonych wzdłuż rzeki La Guisane tworzą niepowtarzalną górską atmosferę. Lokalne specjały, mnogość atrakcji, jedne z najsłynniejszych w Alpach termy w Le Monêtier les Bains, 250 km tras narciarskich- to wszystko czeka na Was w Serre Chevalier!

Poniżej klip video prezentujący możliwości Freeride/Heli regionu:

Dane regionu

Trasy

Cała dolina Serre Chevalier: 81 tras (250 km)

zielone: 13
niebieskie: 25
czerwone: 29
czarne: 14

strefy dla dzieci i osób początkujących: 8

Wyciągi

ilość wyciągów: 62

gondole: 7
krzesła: 20
orczyki: 28
taśmy dla dzieci: 4
wyciągi bez podporowe (tzw. wyrwirączki): 3

Snowpark

Snowparki dla: początkujących, średnio-zaawansowanych, zaawansowanych i ekspertów oraz tor do boardercrossu. Ciekawostką jest naturalny snowpark- „Melezone”, gdzie wszystkie przeszkody są wykonane z drewna. Przy niektórych przeszkodach widnieje logo „Video Zone”. Logo to oznacza, że klip video z naszego przejazdu dostępny jest dla nas w oficjalnej aplikacji na smartphony Serre Chevalier.

Przedszkole narciarskie

Le Club PIOU PIOU

Resort oferuje

Dla zaawansowanych: Heliskiing w Sestriere, Strefy Hard i Expert na Snowparku, wykonany w całości z drewna Snowpark „Melezone”

Dla średnio zaawansowanych: specjalnie wytyczone strefy freerideu Brut de Neige, poduszka do skoków Air Bag, snowkite

Dla początkujących: wiele nisko położonych szerokich tras o małym nachyleniu, cztery najnowocześniejsze wyciągi do nauki „Magic carpet”

Położenie

1 200 – 2 800 m n. p. m.

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

Aquisana***

Nowo otwarta w 2016 roku rezydencja. Łączy w sobie elegancję, nowoczesność i tradycję. W jej skład wchodzi 76 komfortowych i w pełni wyposażonych apartamentów. Do wypoczynku w jej alkowach zachęca również strefa relaksacyjna z basenem i łaźnią turecką. W cenie podstawowej jest zakwaterowanie w living roomie w apartamencie 6-osobowym.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu