KITESURFING NA LO STAGNONE

Sycylię regularnie odwiedzają kitesurferzy z całego świata – od początkujących do światowej klasy riderów takich jak Aaron Hadlow czy Nick Jacobsen. Pośród gór i małych wysepek na za zachodnim wybrzeżu wyspy rozprzestrzenia się płytka, rozległa laguna. Dzięki wysokim temperaturom przez większość sezonu można pływać bez pianki a warunki wiatrowe są tam dobre przez cały rok.

W okolicy znajduje się wiele lokalnych restauracji, a także interesujących, wartych zobaczenia miejsc i atrakcji. Dzięki swojemu położeniu, jedną z atrakcji Lo Stagnone są także spektakularne zachody słońca!

Sycylia jest dość rozległa, więc żeby przemieszczać się oraz w pełni korzystać z atrakcji, jakie oferuje wyspa, zalecamy wypożyczenie samochodu.

CHARAKTERYSTYKA SPOTU

Ze względu na niewysoki poziom wody, w lagunie nie ma windsurferów. Jest płytko na całym obszarze, w najgłębszych punktach woda może sięgać do wysokości klatki piersiowej. Podłoże dna nie jest kamieniste, od strony lądu dno jest dość twarde. Przez większość czasu wieje tam charakterystyczny, chłodny wiatr z północy, który w połączeniu z ciepłą temperaturą powietrza tworzy efekt termiki, dając idealny, równy wiatr o mocy zazwyczaj do 20 węzłów.
Drugim charakterystycznym wiatrem występującym w tym regionie jest ciepły wiatr, z południa – Scirocco. Jest to wiatr o mocniejszy, wiejący zazwyczaj o mocy ok. 25-35 węzłów.
Na wodzie nie występują przeszkody terenowe, a w najpłytszych miejscach laguny tworzy się na wodzie efekt „lustra”. Pływając mamy wrażenie sunięcia po gładkiej, przezroczystej tafli.

STATYSTYKI WIATROWE

Zrzut ekranu 2019-04-05 o 16.19.25

Zakwaterowanie

Resort Santa Maria

Santa Maria Resort zlokalizowany jest bezpośrednio przy spocie kitesurfingowym oraz znajduje się w samym sercu rezerwatu natury „Isole delle Stagnone di Marsala“. Czy to nie brzmi cudownie? A to dopiero początek!
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu