Taiba

Taiba, czyli w lokalnym języku ‘mała wioska’, to jedna z pierwszych miejscowości na północ od Fortalezy podążając wzdłuż wybrzeża. Pomimo zwiększonego w ostatnich latach ruchu turystycznego w dalszym ciągu utrzymała swój klimat uroczej, rustykalnej osady rybaków dbających o dobro naturalne swojej okolicy. To idealne miejsce dla osób które chcą surfować w doskonałych warunkach z dala od turystycznego zgiełku panującego w najczęściej uczęszczanych spotach Brazylii. Taiba zaskakuje różnorodnością warunków – to polecana destynacja zarówno dla tych, którzy kochają ujeżdżać oceaniczne fale jak i tych którzy wolą płaską wodę lub nie czują się na tyle zaawansowani by pływać w oceanie. Amatorzy kite-wave mogą zacząć sesję bezpośrednio przed naszym hotelem Vila Marola, natomiast tych z Was którzy wolą pływać lub uczyć się w lagunie czeka kilkunastominutowy spacer lub przejażdżka buggy’sem. Słońca jest tutaj pod dostatkiem, wiatr wieje zawsze z bezpiecznego południowo – wschodniego kierunku i osiąga prędkości od 15 do 25 węzłów. W wiosce znajdziemy kilka małych restauracji serwujących lokalną i zagraniczną kuchnię oraz kilka marketów, w których kupimy najpotrzebniejsze artykuły.


Ilha do Guajiru 

Kultowa miejscówka na brazylijskiej mapie kitesurfingowej, oddalona o 2 godziny jazdy od Taiby, z której tam dojedziemy. Słynie przede wszystkim z szerokiej laguny rozciągającej się 4km wzdłuż brzegu oceanu, która zmienia swoją powierzchnię i głębokość zależnie od pływów. Przy wysokim stanie wody fani wysokich lotów na pewno znajdą tu coś dla siebie, natomiast kiedy wody jest nieco mniej panują tu idealne warunki do stawiania pierwszych kroków na kajcie. W maleńkim miasteczku surferów znajdziemy kilka klimatycznych pousad ze zróżnicowanymi restauracjami serwującymi kuchnię z całego świata!

Ilha do Guajiru, a więc ‘wyspa Guajiru’ to jedna z najpopularniejszych destynacji wśród kitesurferów podróżujących do Brazylii. Słowo ‘wyspa’ w nazwie wskazuje na szeroką piaskową wydmę która oddziela ocean od rozległej na 4 kilometry laguny, nad brzegiem której zlokalizowana jest nasz resort. Panuje tu nad wyraz surferski klimat, gdyż poza kilkoma hotelami, restauracjami i wąską drogą, która pozwala się tu dostać nie ma tu prawie nic! Wybierając Pousadę 7 Beaufort mieliśmy to na uwadze i zadbaliśmy o to, żeby podczas pobytu niczego Wam nie brakowało. Poza idealnymi warunkami do surfowania zjemy tu najlepsze steki, świeże ryby z porannych połowów i wypijemy kokosa prosto z drzewa – uważajcie, żeby nie spadł Wam na głowę! 

Warunki do surfowania są nieziemskie! Przypływ (high tide), który codziennie jest o nieco innej godzinie pozwala na beztroskie pływanie po płaskim, zamkniętym spocie przez około 6h dziennie! Dla bardziej spragnionych proponujemy sesję na oceanie, lub downwind do jednej z okolicznych miejscowości. O wiatr, jak to w  Brazylii, również nie musicie się martwić! Pływa się tu zazwyczaj na latawcach w rozmiarze 6 – 10m2

 


Tatajuba

Tatajuba to dopiero niedawno odkryta “perełka” na mapie brazylijskich kite – spotów, co sprawia że jeszcze nie rozwinęła się tu na dużą skalę baza noclegowa i turystyczna. Ta malutka, ustronna wioska oczaruje Was swoją naturalnością, spokojem oraz, o czym nie można zapomnieć – niepowtarzalnymi warunkami do kajta! Wieje tu idealnie równy, silny wiatr, woda jest płaska jak lustro, a laguna spełnia oczekiwania najbardziej wymagających riderów! To właśnie te czynniki sprawiły, że od 2021 roku rozgrywany jest tutaj regularnie jeden z przystanków światowego formatu zawodów – Big Air Kite League. Jeśli na odmianach Freestyle i Big Air Wasz kitesurfingowy świat się nie kończy, niezależnie od pływów możecie złapać tu kilka oceanicznych fal, zatem pakujcie deski, małe latawce i sprawdźcie z nami jeden z niepodważalnie najlepszych spotów na świecie!


Dodatkowe aktywności:

Jeżeli Wasz świat na kitesurfingu się nie kończy, to w dalszym ciągu mamy Wam wiele do zaoferowania! Z nami poczujesz prawdziwy tropikalny klimat, spróbujesz lokalnych specjałów i przeżyjesz niezapomnianą Brazylijską przygodę!

Impreza w Jericoacoara – Jest to obowiązkowy przystanek każdego udanego wypadu na kite’a do Brazylii! Jericoacoara to imprezowe centrum stanu Ceara, położone nad samym oceanem. Pomimo swojego imprezowego charakteru jest tutaj niesamowicie bezpiecznie, gdyż jest to zamknięte miasto, w którym wszystkie odwiedziny są rejestrowane. Podczas naszej wizyty w ‘Jeri’ będziecie mieli okazję obejrzeć zachód słońca pośród najpiękniejszych wydm brazylijskiego wybrzeża,  potańczyć w świetle księżyca w jednym z tutejszych kultowych klubów i napić się legendarnej caipirinhi! 

Downwind – Niepowtarzalna okazja do zwiedzenia tutejszego zróżnicowanego wybrzeża z nieco innej perspektywy. Downwind to kilkudziesięciokilometrowy spływ z wiatrem pośród oceanicznych fal. Jest to niesamowicie przyjemny sposób pływania, gdyż nie męczymy się fizycznie utrzymując wysokość względem linii brzegowej, za to cały czas płyniemy z wiatrem.  Podczas całej wyprawy będziemy czuwać nad Wami z poziomu wody, oraz lądu! Drogę wskaże Wam jeden z instruktorów, natomiast pilot zadba o bezpieczeństwo oraz o sprawny powrót na miejsce. 

Boa noite! – Jeśli chcecie poznać prawdziwą brazylijską kulturę jest to dla Was punkt obowiązkowy. Zabierzemy Was na kolacje do najlepszych restauracji i knajpek w odwiedzanych przez nas spotach. Będziecie mieli okazję spróbować najlepszych specjałów tutejszej kuchni, a jest czego próbować! Czekają na Was potrawy z ryb, owoców morza, czy świeże steki od lokalnych hodowców. Smacznego!