Szkolenie Zero Gravity to gwarancja starannie wypracowanych i sprawdzonych standardów, doskonałej organizacji a przede wszystkim bezpieczeństwa podczas zajęć. Nasi instruktorzy stanowią starannie wyselekcjonowaną śmietankę polskiej sceny instruktorskiej.

Nasi instruktorzy, to jednak nie tylko specjaliści w swojej dziedzinie, prawdziwi, zawodowi instruktorzy z krwi i kości posiadający ważne uprawnienia i nieustannie podnoszący swoje umiejętności. To także, a właściwie przede wszystkim ludzie z pasją, którzy zarażą Cię swoim optymizmem i sprawią, że sporty zimowe staną się Twoją pasją na całe życie!

Na wyjazdach Zero Gravity oferujemy różne rodzaje szkoleń, dostosowane do wieku, umiejętności oraz oczekiwań naszych Klientów. Oferujemy pełną gamę szkoleń ­ od początkującego przez zaawansowane, freestyle, aż po freeride. Prowadzimy tez specjalne zajęcia dla dzieci w wieku 4-10 lat. Wasza satysfakcja jest dla nas najważniejsza.

SZKOLENIE TECHNICZNE

Szkolenie techniczne to idealnie rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki na jednej bądź dwóch deskach, ale także ciekawa propozycja dla tych już jeżdżących. Praca z instruktorem pomoże Ci przede wszystkim pozbyć się złych nawyków. Dzięki niej poprawisz swoje umiejętności i sylwetkę na stoku, a także nabierzesz pewności siebie i odwagi.

 • Profesjonalni i doświadczeni instruktorzy
 • Małe grupy (4­-8 osób)
 • 5 poziomów zaawansowania (początkujący 0, początkujący+, średni, średnio zaawansowany, zaawansowany)
 • Najlepsza organizacja zajęć
 • Stałe elementy szkolenia
 • Bezpieczeństwo na zajęciach
 • Już na poziomie zakupu deklarujesz chęć udziału w szkoleniu, a następnie wypełniasz ankietę, która pomaga nam dobrać poziom grupy odpowiedni do Twoich potrzeb.
 • Poziom zostanie oczywiście zweryfikowany na wyjeździe, jednak zawsze kładziemy duży nacisk na spójny poziom zaawansowania wszystkich szkolących się w ramach jednej grupy, ­dzięki czemu szkolenie jest wartościowe dla każdego uczestnika.
 • Szkolenie trwa 6 dni, po 2 godziny dziennie i odbywa się w 2 lub 3 panelach szkoleniowych (w zależności od wyjazdu).
 • Gwarantujemy niewielkie grupy szkoleniowe (4­-8 osób), co zapewnia komfort szkolenia zarówno Wam ­ uczestnikom, jak i instruktorom.
 • Każdego dnia szkolenie rozpoczynamy od rozgrzewki ponieważ wiemy jak ważne jest odpowiednie przygotowanie mięśni. Szczególną uwagę zwracamy także na ćwiczenia rozciągające, dzięki którym jazda będzie bezpieczniejsza i przyjemniejsza.
 • Tydzień nauki w sezonie to mało, dlatego aby jeszcze bardziej spotęgować Wasze postępy organizujemy videoanalizę. Nagrywamy Waszą jazdę a wieczorkiem spotykamy się przy piwku, oglądamy i omawiamy nagranie. Dzięki temu sami wychwytujecie swoje błędy i dużo łatwiej jest Wam je później wyeliminować.

Cena szkolenia zależy od jego rodzaju oraz typu wyjazdu, na który się wybierasz. Inne cenniki obowiązują na wyjazdach Zero Gravity Fever (300 PLN), inne na Zero Gravity Originals (300-500 PLN) a jeszcze inne na Zero Gravity Laax (400 – 500 PLN). Szczegółów szukaj w zakładce SZKOLENIE w interesującym Cię wyjeździe.

Pamiętaj, że tylko zapisanie się przed wyjazdem zapewni Ci miejsce w grupie! Możliwe jest dołączenie na miejscu pod warunkiem wolnych miejsc i utworzenia grupy na danym poziomie zaawansowania. Zdecydowanie sugerujemy wcześniejsze zapisanie się na szkolenie. ­ Znając Twoje chęci, możemy zagwarantować odpowiednią ilość i jakość instruktorów.

Zachęcamy do wykupienia szkolenia przed wyjazdem. Jeżeli zdecydujesz się na szkolenie dopiero na miejscu to w grupie na Twoim poziomie zaawansowania może zabraknąć miejsc lub grupa ta nie utworzy się. W przypadku dołączenia do grupy w trakcie wyjazdu, cena szkolenia wzrasta o 100 PLN.

W przypadku, gdy na Twoim poziomie zaawansowania nie zbierze się minimalna ilość osób  (4 osoby) dostajesz możliwość skorzystania ze szkolenia indywidualnego (wg cennika) lub dopłaty do szkolenia grupowego. Zatem nie musisz obawiać się, że zostaniesz pozostawiony sam sobie. Zatroszczymy się o podniesienie Twoich umiejętności!

Na wyjazdach podczas, których odbywają się zawody, są one elementem szkolenia. W tym dniu szkolenia są skrócone lub odwołane.

SZKOLENIE DLA DZIECI

Na dedykowanych wyjazdach Zero Gravity organizujemy szkolenia narciarskie dla dzieci w wieku 4 – 9 i 10 – 15 lat. Szkolenie realizowane jest wg standardów oraz programu narciarskiego przedszkola „BOMBLE” i „BOMBRIDERS”, należącego do Zero Gravity. Szkolenie prowadzone jest przez stałą i odpowiednio wykwalifikowaną kadrę Zero Gravity, doświadczoną w pracy z dziećmi. W zależności od grupy wyjazdu jaki wybierasz, formuła szkolenia jest różna, czyli:

ZERO GRAVITY LAAX – czyli wyjazdy do Laax ze szkoleniem Bomblowym i Bombriderowym,
ZERO GRAVITY ORIGINALS – czyli wyjazdy do Francji i Włoch ze szkoleniem Bomblowym i Bombridersowym,
ZERO GRAVITY FAMILY – wyjazdy FAMILY WEEK do Laax, La Famiglia Italiana do Włoch oraz Bomble Narciarskie Przedszkole, dedykowane Rodzicom z Dziećmi i obejmujące szkolenie Bomblowe i Bombridersowe/całodniowe.

Twoja Pociecha dopiero rozpoczyna swoja narciarską przygodę? Na postawienie pierwszych kroków zapraszamy na rodzinny wyjazd do Małego Cichego.

SZKOLENIE BOMBLOWE / BOMBRIDERSKIE – ZERO GRAVITY LAAX i ZERO GRAVITY ORIGINALS

 • Niewielkie grupy (2-5 uczestników) dobrane pod względem wieku i poziomu zaawansowania w jeździe, pozwalają instruktorom poświęcić odpowiednią ilość czasu każdemu Bomblowi i Bombridersowi
 • Zajęcia odbywają się w pierwszym lub drugim panelu szkoleniowym (w godzinach: 9.00-11.00 lub 11.30-13.30 w Laax, w godzinach 9:30.00-11.30 lub 12.00-14.00 wyjazdy Originals)
 • Koszt szkolenia uzależniony od finalnej ilości dzieci w grupie.
 • Na każdym wyjeździe istnieje także możliwość zorganizowania popołudniowych zajęć animacyjnych dla Bombli (250 PLN/dziecko/6dni – minimalna ilość Bombli niezbędna do utworzenia się zajęć – 5 dzieci).

SZKOLENIE BOMBLOWE /BOMBRIDERSKIE CAŁODNIOWE – ZERO GRAVITY FAMILY

 • Niewielkie grupy (4-6 uczestników) dobrane pod względem wieku i poziomu zaawansowania w jeździe, pozwalają instruktorom poświęcić odpowiednią ilość czasu każdemu Bomblowi i Bombridersow
 • Szkolenie składa się z 2 paneli szkoleniowych oraz przerwy obiadowej, podczas której dzieci pozostają pod opieką instruktora. Zajęcia trwają przez 6 dni, 5 godzin dziennie (wraz z czasem przerwy obiadowej).
 • Istnieje możliwość wykupienia pojedynczego panelu szkoleniowego w godzinach ustalonych przez biuro: 9.30 – 12.00 lub 13.00 – 15.30 (panel 1) lub 13.00 – 14:30 (panel 2).

Kupując wyjazd możesz zaznaczyć opcję dodatkową: SZKOLENIE BOMBLOWE / BOMBRIDERSKIE lub SZKOLENIE BOMBLOWE / BOMBRIDERSKIE CAŁODNIOWE. W odpowiedzi prześlemy ankietę do wypełnienia. Prosimy rodziców o rzetelne wypełnienie i odesłanie ankiety na nasz adres mailowy. Dzięki wypełnionym ankietom zakwalifikujemy dzieci do odpowiedniej grupy, potwierdzimy możliwość szkolenia i unikniemy stresujących nieporozumień na wyjeździe.

Warto pamiętać, że finalna weryfikacja umiejętności dziecka odbywa się po 1 dniu szkolenia i nie stanowi podstawy do ew. zwrotu opłat poniesionych za szkolenie, w przypadku zadeklarowania złego poziomu umiejętności.

SZKOLENIE BOMBLOWE / BOMBRIDERSKIE – ZERO GRAVITY LAAX i ZERO GRAVITY ORIGINALS

 • Podstawowe szkolenie trwa 6 dni, po 2 godziny dziennie.
 • Jeśli uważasz, że to za mało – możesz wykupić dwa panele. Pamiętaj jednak, że w przypadku wykupienia 2 paneli szkoleniowych przerwa między nimi trwa 30 min, a Zero Gravity nie zapewnia opieki ani posiłków dla dzieci w czasie tej przerwy.

SZKOLENIE BOMBLOWE / BOMBRIDERSKIE CAŁODNIOWE – ZERO GRAVITY FAMILY

 • Szkolenie całodniowe dla dzieci odbywa się przez 6 dni i składa się z dwóch paneli: pierwszy w godzinach 9.30-12.00 i drugi w godzinach 13.00-14.30.
 • Między panelami przewidziana jest przerwa obiadowa z opieką instruktorską w godzinach 12.00-12.45 (wyżywienie dodatkowo płatne – więcej informacji na temat cen w zakładce CENA).
 • Możliwe jest wykupienie jednego panelu szkoleniowego dla dziecka. Wówczas szkolenie odbywa się przez 6 dni, w godzinach 9.30-12.00 lub 13:00 – 15:30 (panel 1) oraz w godzinach 13.00 – 14.30 (panel 2). Biuro zastrzega możliwość odgórnego ustalenia godzin zajęć w przypadku wyboru jednego panelu.

Warunkiem zakwalifikowania dziecka na szkolenie jest:

 • Poziom zaawansowania – minimum początkujący+ lub średni (dziecko po 6 dniach jazdy z instruktorem indywidualnie lub w szkółce).
 • Umiejętność samodzielnego jeżdżenia na wyciągu talerzykowym oraz samodzielnego zatrzymywania się i skręcania na nartach.
 • Wypełnienie i odesłanie ankiety szkoleniowej dotyczącej poziomu zaawansowania dziecka.
 • Dokonanie przed wyjazdem opłaty za szkolenie po wygenerowaniu umowy na wyjazd
 • Nie ma możliwości szkolenia dzieci początkujących, czyli jeżdżących od tzw. „0”.

SZKOLENIE BOMBLOWE / BOMBRIDERSKIE – ZERO GRAVITY LAAX i ZERO GRAVITY ORIGINALS

 • W trakcie szkolenia bomblowego/bombriderskiego w przypadku większej ilości niż 2 dzieci w danej grupie zaawansowania (3 lub 5) biuro Zero Gravity dokona zwrotu różnicy kosztów szkolenia po zakończonym wyjeździe.
 • W przypadku mniejszej ilości niż 2 dzieci w danej grupie zaawansowania, konieczna będzie dopłata do szkolenia indywidualnego (1500 PLN) przed wyjazdem.
 • Niestety nie ma możliwości szkolenia dzieci początkujących, czyli jeżdżących od tzw. „0”.
 • W przypadku wykupienia 2 paneli szkoleniowych przerwa między nimi trwa 30 min. Biuro Zero Gravity nie zapewnia w tym czasie opieki nad dziećmi. Dlatego prosimy rodziców lub opiekunów o zapewnienie posiłków oraz opieki nad dziećmi w czasie przerwy.

SZKOLENIE BOMBLOWE CAŁODNIOWE – ZERO GRAVITY FAMILY

 • Minimalna liczba dzieci na szkolenie bomblowe/bombriderskie całodniowe to 4 dzieci. W przypadku mniejszej ilości niż 4 dzieci w danej grupie zaawansowania, konieczna będzie dopłata do szkolenia za pojedynczego uczestnika.
 • Niestety nie ma możliwości szkolenia dzieci początkujących, czyli jeżdżących od tzw. „0”.

Biuro Zero Gravity zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia dla danego dziecka bez konieczności zwrotu kosztów, jeżeli:

 • nastąpiła rozbieżność między poziomem zaawansowania zadeklarowanym przez rodzica w ankiecie, a faktycznym,
 • w wyniku powyższej sytuacji nastąpi brak możliwości kadrowych do przeprowadzenia szkolenia indywidualnego.

Zero Gravity zastrzega możliwość odwołania zajęć najpóźniej na 10 dni przed wyjazdem, jeżeli nie zbierze się wymagana minimalna liczba dzieci niezbędna do utworzenia grupy szkoleniowej (minimum 2 dzieci przy wyjazdach z kategorii ZERO GRAVITY LAAX i ZERO GRAVITY ORIGINALS oraz minimum 4 dzieci przy wyjazdach z kategorii ZERO GRAVITY FAMILY).

SZKOLENIE FREESTYLE / FREESKI

Szkolenie freestyle/freeski to propozycja dla tych, którym nie wystarcza już jazda w górę i w dół po idealnie przygotowanych stokach i chcieliby spróbować swoich sił w snowparku. Takie szkolenie z Zero Gravity, to nie tylko gwarancja poniesienia skilli na różnej wysokości hopach czy railach, ale także 300% bezpieczeństwa.

 • Nasi instruktorzy, to najlepsi specjaliści od freestylu i freeski – doświadczeni zawodnicy z wieloletnim stażem
 • Małe grupy (zazwyczaj 4­-6 osób) gwarantujące komfort szkolenia
 • Szkolenie dostosowane do poziomu kursantów
 • 300% bezpieczeństwa – warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest jazda w kasku!
 • Kupując wyjazd z Zero Gravity możesz zaznaczyć opcję szkolenia freestyle/freeski. Dostaniesz od nas ankietę, która pomoże nam dobrać poziom grupy odpowiedni do Twoich potrzeb i umiejętności.
 • W szkoleniu freeski/freestyle mogą wziąć narciarze/snowboardziści, których poziom zaawansowania technicznego jest minimum średni (uczestnik ma za sobą przejeżdżone minimum 2 sezony po 6 dni, potrafi jeździć skrętem ciętym, nie sprawia mu problemu jazda po trasach czerwonych i czarnych).
 • Poziom zostanie oczywiście zweryfikowany na wyjeździe, jednak zawsze kładziemy duży nacisk na spójny poziom zaawansowania wszystkich szkolących się w ramach jednej grupy, ­dzięki czemu szkolenie jest wartościowe dla każdego uczestnika.
 • Szkolenie trwa 6 dni, po 2 godziny dziennie i odbywa się z reguły w godzinach popołudniowych, kiedy jesteście już trochę rozjeżdżeni a śnieg nie jest tak bardzo zbity.
 • Gwarantujemy niewielkie grupy szkoleniowe (zazwyczaj 4­-6 osób), co zapewnia komfort szkolenia zarówno uczestnikom, jak i instruktorom.
 • Każdego dnia szkolenie rozpoczynamy od rozgrzewki ponieważ wiemy jak ważne jest odpowiednie przygotowanie mięśni. Szczególną uwagę zwracamy także na ćwiczenia rozciągające, dzięki którym jazda będzie bezpieczniejsza i przyjemniejsza.
 • Najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo, dlatego mimo, że jest to szkolenie stricte freestyle’owe na początku sprawdzamy Twoje umiejętności techniczne. Nie zdziw się więc, jeśli pierwszego dnia nie wjedziesz do parku. To wszystko w trosce o Twoje zdrowie!
 • Często pada pytanie: z kim będzie szkolenie? Grupy freestyle i freeski wymagają od instruktora specjalnych umiejętności, dlatego nigdy nie będą Cię szkolić przypadkowe osoby. Współpracujemy z najlepszymi i doświadczonymi instruktorami, a trzon naszej kadry stanowią między innymi Tomek Paździor – wieloletni zawodnik freeski, Darek Engel – międzynarodowy sędzia freestylowy, a także freestylowiec z krwi i kości – Kuba Grodecki.

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W SZKOLENIACH FREESTYLE I FREESKI JEST JAZDA W KASKU!

Cena szkolenia zależy od jego rodzaju oraz typu wyjazdu, na który się wybierasz. Inne cenniki obowiązują na wyjazdach Zero Gravity Fever i na Originals. Szczegółów szukaj w zakładce SZKOLENIE w interesującym Cię wyjeździe.

Pamiętaj, że tylko zapisanie się przed wyjazdem zapewni Ci miejsce w grupie! Możliwe jest dołączenie na miejscu pod warunkiem wolnych miejsc i utworzenia grupy na danym poziomie zaawansowania. Zdecydowanie sugerujemy wcześniejsze zapisanie się na szkolenie ­ znając Wasze chęci, możemy zagwarantować Wam odpowiednią ilość i jakość instruktorów.

W przypadku, gdy na Twoim poziomie zaawansowania nie zbierze się minimalna ilość osób  (4 osoby) dostajecie możliwość skorzystania ze szkolenia indywidualnego (wg cennika) lub dopłaty do szkolenia grupowego. Zatem nie musicie obawiać się, że zostaniecie pozostawieni sami sobie. Zatroszczymy się o podniesienie Waszych umiejętności!

Na wyjazdach podczas, których odbywają się zawody, są one elementem szkolenia. W tym dniu szkolenia są skrócone lub odwołane.

SZKOLENIE FREERIDE

Wiemy, że zimą często marzysz o zanurzeniu się świeżutkim, białym puchu i pozostawieniu dziewiczego śladu na ścianie. Zdajemy sobie też sprawę z tego, jak ciężko zacząć taką przygodę samodzielnie, dlatego wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom wprowadzamy nowość na wybranych wyjazdach – szkolenie freeride.

Z naszymi instruktorami nauczysz się jak balansować poza stokiem w sposób rozważny i bezpieczny. Takie szkolenie nie tylko pokaże Ci jak zdobyć umiejętności i stać się polską wersją Kaja Zackrissona czy Bobbiego Browna, ale też nauczy Cię “czytania” gór, zwiastunów pogody oraz sprawnego poruszania się w terenie.

 • Szkolenie prowadzą doświadczeni freeride’owcy, którzy zjeździli niejedną pionową ścianę i nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje
 • Małe grupy (4-5 osób) to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa
 • Zajęcia praktyczne poprzedzone teorią
 • 300% bezpieczeństwa – warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest jazda w kasku oraz posiadanie odpowiedniego sprzętu – narty/deska. Warto mieć też pełen ekwipunek: detektor, łopata, sonda i plecak ABS! Nie jest to jednak konieczne.
 • Kupując wybrane wyjazdy z oferty Zero Gravity możesz zaznaczyć opcję szkolenia freeride. Dostaniesz od nas ankietę, która wstępnie zweryfikuje Twój poziom zaawansowania technicznego oraz doświadczenie freeride’owe. Pamiętaj, że minimalny poziom zaawansowania technicznego uczestników szkolenia, to średnio zaawansowany.
 • Szkolenie trwa 6 dni. 3 godziny spędzasz codziennie w terenie, a wieczorami czekają na Ciebie jeszcze wykłady i zajęcia lawinowe. Szkolenie jest długie i męczące – pamiętaj, że nierzadko trzeba sporo podejść by zrobić ten pierwszy zjazd, który trwa nieporównywanie krócej.
 • Ze względów bezpieczeństwa grupy szkoleniowe są malutkie (4-5 osób).
 • Każdego dnia szkolenie rozpoczynasz od rozgrzewki ponieważ wiemy jak ważne jest odpowiednie przygotowanie mięśni. Szczególną uwagę zwracamy także na ćwiczenia rozciągające, dzięki którym jazda będzie bezpieczniejsza i przyjemniejsza.
 • Najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo, dlatego mimo, że jest to szkolenie poza trasami na początku sprawdzamy Twoje umiejętności techniczne. Ważna jest też umiejętność czytania gór i pogody – nie zdziw się, jeśli pierwsze dni nie zaowocują jazdą w puchu. To wszystko w trosce o Twoje zdrowie!
 • Często pada pytanie: z kim będzie szkolenie? W przypadku tego szkolenia, liczy się przede wszystkim doświadczenie i ilość godzin spędzonych w górach, w bardzo różnych warunkach. Wśród naszych instruktorów są też tacy eksperci. W zależności od tego jaki sprzęt wybierzesz spotkasz Darka Engela, Szymona Tasza, Łukasza Murawskiego czy Jaśka Pietrusińskiego. Każdy z nich na olbrzymie doświadczenie i respekt do gór, dlatego Twoje szkolenie będzie nie tylko przyjemne, ale też bezpieczne.

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W SZKOLENIU FREERIDE JEST JAZDA W KASKU ORAZ POSIADANIE ODPOWIEDNIEGO SPRZĘTU SNB/SKI.

Koszt takiego szkolenia wynosi: 600 PLN i obejmuje 6 dni szkolenia po 3h dziennie.

Pamiętaj, że tylko zapisanie się przed wyjazdem zapewni Ci miejsce w grupie! Miejsc jest mało, dlatego warto się spieszyć!

W przypadku, gdy nie zbierze się minimalna ilość osób  (4 osoby) dostajesz możliwość skorzystania ze szkolenia indywidualnego (wg cennika) lub zamiany na inne, dostępne szkolenie.

Biuro Zero Gravity zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia freeride, bez konieczności zwrotu kosztów jeżeli:

 • nastąpiła rozbieżność między poziomem zaawansowania zadeklarowanym przez w ankiecie, a faktycznym
 • w wyniku powyższej sytuacji nastąpi brak możliwości kadrowych do przeprowadzenia szkolenia indywidualnego

SZKOLENIE INDYWIDUALNE

Do kompletu brakuje już tylko jednego – szkolenia indywidualnego. Niejednokrotnie zdarza się, że padają pytania o jedną lub dwie godziny szkolenia. Jedziesz na wyjazd z rodziną czy znajomymi, więc pewnie chciałbyś z nimi spędzić jak najwięcej czasu. Jeździsz już wiele sezonów i całkiem nieźle śmigasz po stoku, aaaale… No właśnie zawsze można by jeszcze coś poprawić. Właśnie z myślą o takich sytuacjach wprowadziliśmy ten produkt.

 • Szkolenie 1:1 to absolutnie najlepsza i najbardziej efektowna opcja szkolenia.
 • Sam decydujesz o tym ile czasu chcesz się szkolić i na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę.
 • Program szkolenia dobrany jest do Twoich oczekiwań, to taka oferta szyta na miarę.
 • Chęć udziału w szkoleniu indywidualnym najlepiej zadeklarować jeszcze przed wyjazdem – dzięki temu będziemy mogli przewidzieć ilu instruktorów i jakiej specjalności możemy zagwarantować.
 • Zapisy odbywają się jednak już na wyjeździe – pierwszego dnia podczas rozdania skipassów. Jeśli jednak w trakcie wyjazdu stwierdzisz, że potrzebujesz się podszkolić – zgłoś się do nas. Ilość dostępnych godzin zależy oczywiście od obłożenia instruktorów, ale na pewno postaramy się znaleźć rozwiązanie.
 • Szkolenia odbywają się zazwyczaj w ramach porannego panelu szkoleniowego.
 • Sam ustalasz ile trwa Twoje szkolenie (oczywiście w zależności od dostępności instruktora).
 • Każdego dnia szkolenie rozpoczynasz od rozgrzewki, ponieważ wiemy jak ważne jest odpowiednie przygotowanie mięśni. Szczególną uwagę zwracamy także na ćwiczenia rozciągające, dzięki którym jazda będzie bezpieczniejsza i przyjemniejsza.

Czas trwania szkolenia uzależniony jest od możliwości czasowych instruktorów.

Płatności za szkolenie możesz dokonać gotówką na wyjeździe lub przelewem (na numer konta wskazany na umowie).

HELIBOARDING EXCURSION LAAX

Podczas lotu helikopterem w towarzystwie licencjonowanego przewodnika górskiego będziesz mógł bliżej poznać okoliczne góry z lotu ptaka oraz podziwiać ośnieżone, zapierające dech w piersiach alpejskie krajobrazy. W połowie stycznia warunki heliboardingowe są optymalne. Marzysz, aby założyć pierwszy snowboardowy lub narciarski ślad na gładkiej tafli śniegu? Będziesz miał taką możliwość, a do dyspozycji dziewicze obszary niezmąconego puchu! Wszystkich zainteresowanych heliboardingiem prosimy o zgłoszenie się na nasz adres info@zerogravity.pl najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem.

Dojazd do Heliportu w Tavanasa zajmie nie więcej niż pół godziny (19 km). Możesz tam dojechać własnym samochodem lub taksówką. Dojazd do Heliport jest we własnym zakresie. W zależności od warunków atmosferycznych oraz warunków śniegowych przewodnik decyduje czy heliboarding jest możliwy czy nie. Wylot w godzinach porannych- między 7.30 a 9.30.

Z heliboardingu mogą skorzystać jedynie osoby spełniające poniższe wymagania :

 • poziom jazdy: zaawansowani riderzy, poruszający się swobodnie na czerwonych i czarnych trasach we wszystkich rodzajach śniegu,
 • poziom wytrzymałości fizycznej: bardzo dobra, osoby w pełni zdrowe.

Cena
Heliboarding excursion w grupie 4osobowej:

 • 560 CHF/os lub 600CHF/os (w zależności od wybranej trasy)

Cena zawiera:

 • heliboarding excursion z przewodnikiem wysokogórskim
 • podstawowe szkolenie udzielonego przez przewodnika wysokogórskiego

Cena nie zawiera:

 • wypożyczenia dodatkowego sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo, niezbędnego podczas jazdy poza trasami: detektor lawinowy ARVA, łopata, sonda, plecak ABS.
 • transportu z Laax na lądowisko helikopterów w Tavanasa

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą :

 • małego plecaka z butelką wody oraz prowiantem
 • kompletnego sprzętu snowboardowego lub narciarskiego
 • jeśli jesteś snowboardzistą, weź ze sobą jeden teleskopowy kijek
 • kasku (bezwzględnie obowiązkowo!)
 • gogli lub/i okularów przeciwsłonecznych
 • kremu przeciwsłonecznego z wysokim filtrem
 • pomadki ochronnej do ust z wysokim filtrem
 • ciepłej, wodoodpornej i chroniącej przed wiatrem odzieży snowboardowo-narciarskiej

Do wyboru macie dwie trasy, które nieznacznie różnią się cenowo.

 • Pierwsza propozycja w cenie 600 CHF/os w grupie 4osobowej plus przewodnik: Bezpośredni lot helikopterem z Heliportu w Tavanasa na górę Sustenlimmi na wysokość 3000 metrów. Zjazd do Steingletscher w asyście przewodnika wysokogórskiego. Zasłużona przerwa na odpoczynek w Hotelu Steingletscher. Powrót helikopterem do Heliportu w Tavanasa.
 • Druga propozycja w cenie 560 CHF/os w grupie 4osobowej plus przewodnik: Bezpośredni lot helikopterem z Heliportu w Tavanasa do Hüfifirn. Zjazd do Linthal w asyście przewodnika wysokogórskiego, trwający około 3 godzin. Lot do Hüfifirn. Zjazd do Val Russein. Powrót taksówką do miejsca startowego.

HELIBOARDING SERRE CHEVALIER/MONTGÈNEVRE

logo-transparent2Koniec stycznia, to czas, w którym, w Alpach najczęściej można zastać optymalne warunki heliboardingowe. Aby to niezwykłe przeżycie było maksymalnie bezpieczne, będziesz miał do dyspozycji wsparcie profesjonalnych i zawodowych przewodników wysokogórskich, solidne helikoptery oraz wysokiej jakości sprzęt zapewniający bezpieczeństwo podczas jazdy poza trasami. Nasz partner- Pure Ski Company od 15 lat organizuje podobne wyprawy, a Wasz przewodnik- Eric Carquillat jest uznanym specjalistą w dziedzinie heliboardingu. Wszystkich zainteresowanych heliboardingiem prosimy o zgłoszenie się na nasz adres info@zerogravity.pl najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem.

Do bazy helikopterów w Sestrière lub Sauze di Cezana (we Włoszech) możesz dojechać sam, albo zostaniesz dowieziony tam z Serre Chevalier/Montgenèvre busem. Będzie to trwało około 40/30 minut. Na miejscu przewodnik wysokogórski udzieli Ci wszystkich niezbędnych wskazówek i instrukcji, a także pokaże jak obsługiwać sprzęt zapewniający bezpieczeństwo, który jest niezbędny podczas jazdy poza trasami. W zależności od warunków atmosferycznych, warunków śniegowych oraz ilości i charakterystyki grup, przewodnik decyduje czy heliboarding jest możliwy i jeśli jest, to finalnie dokonuje wyboru trasy. Jeśli warunki pogodowe na to nie pozwalają, to po prostu zmienia on dzień eskapady.

Z heliboardingu mogą skorzystać jedynie osoby spełniające poniższe wymagania :

 • poziom jazdy SNB lub SKI*: zaawansowani riderzy, poruszający się swobodnie na czerwonych i czarnych trasach we wszystkich rodzajach śniegu,
 • poziom wytrzymałości fizycznej: bardzo dobra, osoby w pełni zdrowe.

*sprzęt SNB / SKI odpowiedni do jazdy freeride’owej: deski snowboardowe o typowej charakterystyce lub zwiększonej wysokości, narty typowo freeride’owe lub frestyle’owe

Cena
Heliboarding w grupie 4osobowej (do wyboru):

 • 199 EUR/os za 1 lot helikopterem (1 drop)
 • 359 EUR/os za 2 loty helikopterem (2 dropy)
 • 519 EUR/os za 3 loty helikopterem (3 dropy)

Cena zawiera:

 • 1, 2 lub 3 loty helikopterem (podczas każdego lotu w helikopterze są 4 osoby oraz przewodnik)
 • podstawowe szkolenie udzielonego przez przewodnika wysokogórskiego
 • wypożyczenie dodatkowego sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo, niezbędnego podczas jazdy poza trasami: detektor lawinowy ARVA, łopata, sonda, plecak ABS.

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej opłaty 10 EUR/os wg prawa włoskiego N°134 Agenzia delle Entrate
 • transportu busem (w obie strony) z Serre Chevalier lub Montgenèvre na lądowisko helikopterów w Sestrière lub Sauze di Cezana (w zależności od ilości osób w busie):
  32 – 64 EUR/os z Serre Chevalier
  25 – 50 EUR/os z Montgenèvre
  Przy mniejszej ilości osób niż 4, cena za transport od osoby wzrasta.

Nie zapomnij zabrać ze sobą :

 • małego plecaka z butelką wody oraz prowiantem
 • kompletnego sprzętu snowboardowego lub narciarskiego
 • jeśli jesteś snowboardzistą, weź ze sobą jeden teleskopowy kijek
 • kasku (bezwzględnie obowiązkowo!)
 • gogli lub/i okularów przeciwsłonecznych
 • kremu przeciwsłonecznego z wysokim filtrem
 • pomadki ochronnej do ust z wysokim filtrem
 • ciepłej, wodoodpornej i chroniącej przed wiatrem odzieży snowboardowo-narciarskiej

SNOWKITE SERRE CHEVALIER

logoNasi instruktorzy SnowKite’a, to prawdziwe lokalne legendy! Rémi Borgioli i Alexandre Robin, to prekursorzy, specjaliści, zawodnicy, a przede wszystkim prawdziwi pasjonaci, którzy posiadają nie lada talent dydaktyczny. Jeśli interesuje Cię niesamowita kombinacja nart, albo deski i latawca, to jesteś we właściwym miejscu. Wszystkich zainteresowanych kiteboardingiem prosimy o zgłoszenie się na nasz adres info@zerogravity.pl najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem.

Gdy zbierze się grupa, następnym krokiem jest dobór miejscówki pod kątem panujących tam warunków atmosferycznych. Po dojechaniu na miejsce (we własnym zakresie, lub zorganizowanym przez nas minibusem) następuje podział na grupy ski/snow z powodu metodycznych różnic wpływających na tempo progressu. Na miejscu, ze sobą trzeba mieć swój sprzęt ski/snow. Wypożyczenie kite’a, trapez, radio i kask jest w cenie szkolenia.

Zajęcia przebiegają według następującego harmonogramu:

1) Wstęp teoretyczny. Omówienie czynników takich, jak: wiatr, specyfika miejscówki i bezpieczeństwo
2) Zapoznanie się ze sprzętem
3) Rozgrzewka, oraz podejście do punktu startowego
4) Trening z samym latawcem
5) Część praktyczna, składająca się z modułów zabawowych

Z oferty szkoleń KITE mogą skorzystać jedynie osoby spełniające poniższe wymagania :

 • poziom jazdy SNB lub SKI*: zaawansowani riderzy, poruszający się swobodnie na czerwonych i czarnych trasach we wszystkich rodzajach śniegu,
 • poziom wytrzymałości fizycznej: bardzo dobra, osoby w pełni zdrowe.

Cena
Kiteboarding w grupie 4 lub 5osobowej:

 • 80EUR/os

Cena zawiera:

 • 3 godzinne szkolenie w języku angielskim
 • wypożyczenie sprzętu: kite, trapez, radio i kask

Cena nie zawiera:

 • transportu na miejsce szkolenia
 • ubezpieczenia FFVL 8 €

Nie zapomnij zabrać ze sobą :

 • małego plecaka z butelką wody oraz prowiantem
 • kompletnego sprzętu snowboardowego lub narciarskiego
 • gogli lub/i okularów przeciwsłonecznych
 • kremu przeciwsłonecznego z wysokim filtrem
 • pomadki ochronnej do ust z wysokim filtrem
 • ciepłej, wodoodpornej i chroniącej przed wiatrem odzieży snowboardowo-narciarskiej
 • ochraniaczy, jeśli takowe posiadasz!

Przy północnym wietrze zajęcia odbywają się na Monetier les Bains, oddalonym o 5km od naszej rezydencji w Chantemerle. W przypadku innych warunków atmosferycznych najlepszym miejscem do nauki jest, słynne w kręgach kite’owych miejsce- Col de Lautaret, gdzie często wieje wiatr i panują warunki sprzyjające nauce podstaw kite’a.

SZKOLENIE Z INSTRUKTORAMI Z FRANCUSKIEJ SZKÓŁKI ESF

Na wybranych wyjazdach we Francji dajemy Ci możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych szkoleniach z francuskimi instruktorami najlepszej szkółki ESF.

 • Szkolenia narciarskie lub snowboardowe z francuskimi instruktorami w języku francuskim lub angielskim.
 • Grupy narciarskie liczą do 10 osób, grupy snowboardowe do 8 osób.
 • Możliwość wyboru od 1 do 6 lekcji.
 • 1 lekcja trwa 1,5 h w wyznaczonych godzinach.

Osoby zainteresowane szkoleniami prosimy o kontakt z biurem.

Koszt szkolenia jest zgodny z cennikem na stronie ESF: http://www.ski-school-vars.co.uk/adults