Szkolenie Zero Gravity to gwarancja starannie wypracowanych i sprawdzonych standardów, doskonałej organizacji a przede wszystkim bezpieczeństwa podczas zajęć. Nasi instruktorzy stanowią starannie wyselekcjonowaną śmietankę polskiej sceny instruktorskiej.

Nasi instruktorzy, to jednak nie tylko specjaliści w swojej dziedzinie, prawdziwi, zawodowi instruktorzy z krwi i kości posiadający ważne uprawnienia i nieustannie podnoszący swoje umiejętności. To także, a właściwie przede wszystkim ludzie z pasją, którzy zarażą Cię swoim optymizmem i sprawią, że sporty zimowe staną się Twoją pasją na całe życie!

Na wyjazdach Zero Gravity oferujemy różne rodzaje szkoleń, dostosowane do wieku, umiejętności oraz oczekiwań naszych Klientów. Oferujemy pełną gamę szkoleń ­ od początkującego przez zaawansowane, freestyle, aż po freeride. Prowadzimy tez specjalne zajęcia dla dzieci w wieku 4-10 lat. Wasza satysfakcja jest dla nas najważniejsza.

SZKOLENIE TECHNICZNE

Szkolenie techniczne to idealnie rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki na jednej bądź dwóch deskach, ale także ciekawa propozycja dla tych już jeżdżących. Praca z instruktorem pomoże Ci przede wszystkim pozbyć się złych nawyków. Dzięki niej poprawisz swoje umiejętności i sylwetkę na stoku, a także nabierzesz pewności siebie i odwagi.

 • Profesjonalni i doświadczeni instruktorzy
 • Małe grupy (3­-8 osób)
 • 5 poziomów zaawansowania (początkujący 0, początkujący+, średni, średnio zaawansowany, zaawansowany)
 • Najlepsza organizacja zajęć
 • Stałe elementy szkolenia
 • Bezpieczeństwo na zajęciach
 • Szkolenie prowadzone jest w języku polskim.
 • Już na poziomie zakupu deklarujesz chęć udziału w szkoleniu, a następnie wypełniasz ankietę, która pomaga nam dobrać poziom grupy odpowiedni do Twoich potrzeb.
 • Poziom zostanie oczywiście zweryfikowany na wyjeździe, jednak zawsze kładziemy duży nacisk na spójny poziom zaawansowania wszystkich szkolących się w ramach jednej grupy, ­dzięki czemu szkolenie jest wartościowe dla każdego uczestnika.
 • Szkolenie trwa 6 dni, po 2 godziny dziennie i odbywa się w 2 lub 3 panelach szkoleniowych (w zależności od wyjazdu).
 • Gwarantujemy niewielkie grupy szkoleniowe (3­-8 osób), co zapewnia komfort szkolenia zarówno Wam ­ uczestnikom, jak i instruktorom.
 • Każdego dnia szkolenie rozpoczynamy od rozgrzewki ponieważ wiemy jak ważne jest odpowiednie przygotowanie mięśni. Szczególną uwagę zwracamy także na ćwiczenia rozciągające, dzięki którym jazda będzie bezpieczniejsza i przyjemniejsza.
 • Tydzień nauki w sezonie to mało, dlatego aby jeszcze bardziej spotęgować Wasze postępy organizujemy videoanalizę. Nagrywamy Waszą jazdę a wieczorkiem spotykamy się przy piwku, oglądamy i omawiamy nagranie. Dzięki temu sami wychwytujecie swoje błędy i dużo łatwiej jest Wam je później wyeliminować.

Cena szkolenia zależy od jego rodzaju oraz typu wyjazdu, na który się wybierasz. Inne cenniki obowiązują na wyjazdach  Zero Gravity Originals (350-600 PLN), inne na Zero Gravity Laax (500 – 600 PLN), a jeszcze inne na Zero Gravity Family (1100 – 1500 PLN). Szczegółów szukaj w zakładce SZKOLENIE w interesującym Cię wyjeździe.

Pamiętaj, że tylko zapisanie się przed wyjazdem zapewni Ci miejsce w grupie! Możliwe jest dołączenie na miejscu pod warunkiem wolnych miejsc i utworzenia grupy na danym poziomie zaawansowania. Zdecydowanie sugerujemy wcześniejsze zapisanie się na szkolenie. ­ Znając Twoje chęci, możemy zagwarantować odpowiednią ilość i jakość instruktorów.

Zachęcamy do wykupienia szkolenia przed wyjazdem. Jeżeli zdecydujesz się na szkolenie dopiero na miejscu to w grupie na Twoim poziomie zaawansowania może zabraknąć miejsc lub grupa ta nie utworzy się. W przypadku dołączenia do grupy w trakcie wyjazdu, cena szkolenia wzrasta o 200 PLN.

W przypadku, gdy na Twoim poziomie zaawansowania nie zbierze się minimalna ilość osób  (3 osoby) dostajesz możliwość skorzystania ze szkolenia indywidualnego (wg cennika) lub dopłaty do szkolenia grupowego. Zatem nie musisz obawiać się, że zostaniesz pozostawiony sam sobie. Zatroszczymy się o podniesienie Twoich umiejętności!

Na wyjazdach podczas, których odbywają się zawody, są one elementem szkolenia. W tym dniu szkolenia są skrócone lub odwołane.

SZKOLENIE DLA DZIECI

Na dedykowanych wyjazdach Zero Gravity organizujemy szkolenia narciarskie dla dzieci w wieku 4 – 9 i 10 – 15 lat. Szkolenie realizowane jest wg standardów oraz programu narciarskiego przedszkola „BOMBLE” i „BOMBRIDERS”, należącego do Zero Gravity. Szkolenie prowadzone jest przez stałą i odpowiednio wykwalifikowaną kadrę Zero Gravity, doświadczoną w pracy z dziećmi. W zależności od grupy wyjazdu jaki wybierasz, formuła szkolenia jest różna, czyli:

ZERO GRAVITY LAAX – czyli wyjazdy do Laax ze szkoleniem Bomblowym i Bombriderowym,
ZERO GRAVITY ORIGINALS – czyli wyjazdy do Francji i Włoch ze szkoleniem Bomblowym i Bombridersowym,
ZERO GRAVITY FAMILY – wyjazdy FAMILY WEEK do Laax i do Włoch oraz Bomble Narciarskie Przedszkole, dedykowane Rodzicom z Dziećmi i obejmujące szkolenie Bomblowe i Bombridersowe/całodniowe.

SZKOLENIE BOMBLOWE / BOMBRIDERSKIE – ZERO GRAVITY LAAX i ZERO GRAVITY ORIGINALS

 • Niewielkie grupy (3-6 uczestników) dobrane pod względem wieku i poziomu zaawansowania w jeździe, pozwalają instruktorom poświęcić odpowiednią ilość czasu każdemu Bomblowi i Bombridersowi. Minimalna liczba dzieci do utworzenia grupy szkoleniowej to 3 uczestników.
 • Zajęcia odbywają się w pierwszym lub drugim panelu szkoleniowym (w godzinach: 9.00-11.00 lub 11.30-13.30 w Laax, w godzinach 9:30.00-11.30 lub 12.00-14.00 wyjazdy Originals)
 • Koszt szkolenia to 600 PLN/dziecko (minimum 3 dzieci w grupie).
 • Na każdym wyjeździe istnieje także możliwość zorganizowania popołudniowych zajęć animacyjnych dla Bombli (250 PLN/dziecko/6 dni – minimalna ilość Bombli niezbędna do utworzenia się zajęć – 5 dzieci).
 • Szkolenie prowadzone jest w języku polskim.

SZKOLENIE BOMBLOWE /BOMBRIDERSKIE CAŁODNIOWE – ZERO GRAVITY FAMILY

 • Niewielkie grupy (4-6 uczestników) dobrane pod względem wieku i poziomu zaawansowania w jeździe, pozwalają instruktorom poświęcić odpowiednią ilość czasu każdemu Bomblowi i Bombridersow
 • Szkolenie składa się z 2 paneli szkoleniowych oraz przerwy obiadowej, podczas której dzieci pozostają pod opieką instruktora. Zajęcia trwają przez 6 dni, 5 godzin dziennie (wraz z czasem przerwy obiadowej) w godzinach 10.00 – 15.00.
 • Koszt szkolenia to 1100 PLN/dziecko (minimum 4 dzieci w grupie).
 • Szkolenie prowadzone jest w języku polskim.

Kupując wyjazd możesz zaznaczyć opcję dodatkową: SZKOLENIE BOMBLOWE / BOMBRIDERSKIE lub SZKOLENIE BOMBLOWE / BOMBRIDERSKIE CAŁODNIOWE. W odpowiedzi prześlemy ankietę do wypełnienia. Prosimy rodziców o rzetelne wypełnienie i odesłanie ankiety na nasz adres mailowy. Dzięki wypełnionym ankietom zakwalifikujemy dzieci do odpowiedniej grupy, potwierdzimy możliwość szkolenia i unikniemy stresujących nieporozumień na wyjeździe.

Warto pamiętać, że finalna weryfikacja umiejętności dziecka odbywa się po 1 dniu szkolenia i nie stanowi podstawy do ew. zwrotu opłat poniesionych za szkolenie, w przypadku zadeklarowania złego poziomu umiejętności.

SZKOLENIE BOMBLOWE / BOMBRIDERSKIE – ZERO GRAVITY LAAX i ZERO GRAVITY ORIGINALS

 • Podstawowe szkolenie trwa 6 dni, po 2 godziny dziennie.
 • Jeśli uważasz, że to za mało – możesz wykupić dwa panele. Pamiętaj jednak, że w przypadku wykupienia 2 paneli szkoleniowych przerwa między nimi trwa 30 min, a Zero Gravity nie zapewnia opieki ani posiłków dla dzieci w czasie tej przerwy.

SZKOLENIE BOMBLOWE / BOMBRIDERSKIE CAŁODNIOWE – ZERO GRAVITY FAMILY

 • Szkolenie całodniowe dla dzieci odbywa się przez 6 dni i składa się z dwóch paneli: pierwszy w godzinach 10.00-12.00 i drugi w godzinach 13.00-15.00.
 • Między panelami przewidziana jest przerwa obiadowa z opieką instruktorską w godzinach 12.00-13.00. Wyżywienie dodatkowo płatne – dzieci w wieku 4 – 9 lat – 70 CHF/6 dni, dzieci w wieku 10 – 15 CHF/6 dni.
 • Możliwe jest wykupienie jednego panelu szkoleniowego dla dziecka. Wówczas szkolenie odbywa się przez 6 dni, w godzinach 10.00-12.00 (panel I) lub 13:00 – 15:00 (panel II). Biuro zastrzega możliwość odgórnego ustalenia godzin zajęć w przypadku wyboru jednego panelu.

Warunkiem zakwalifikowania dziecka na szkolenie jest:

 • Poziom zaawansowania – minimum początkujący+ lub średni (dziecko po 6 dniach jazdy z instruktorem indywidualnie lub w szkółce).
 • Umiejętność samodzielnego jeżdżenia na wyciągu talerzykowym oraz samodzielnego zatrzymywania się i skręcania na nartach.
 • Wypełnienie i odesłanie ankiety szkoleniowej dotyczącej poziomu zaawansowania dziecka.
 • Dokonanie przed wyjazdem opłaty za szkolenie po wygenerowaniu umowy na wyjazd
 • Nie ma możliwości szkolenia dzieci początkujących, czyli jeżdżących od tzw. „0”.

SZKOLENIE BOMBLOWE / BOMBRIDERSKIE – ZERO GRAVITY LAAX i ZERO GRAVITY ORIGINALS

 • Szkolenie odbywa się w grupach 3 – 6 osobowych. Aby powstała grupa szkoleniowa wymagana minimalna liczba dzieci to 3 uczestników.
 • W przypadku mniejszej ilości niż 3 dzieci w danej grupie zaawansowania, konieczna będzie dopłata do szkolenia indywidualnego jeszcze przed wyjazdem. W przypadku 2 dzieci w grupie dopłata wynosi 300 PLN/dziecko. Koszt szkolenia indywidualnego (1 osoba, 2 h x 6 dni) to 1800 PLN.
 • Niestety nie ma możliwości szkolenia dzieci początkujących, czyli jeżdżących od tzw. „0”.
 • W przypadku wykupienia 2 paneli szkoleniowych przerwa między nimi trwa 30 min. Biuro Zero Gravity nie zapewnia w tym czasie opieki nad dziećmi. Dlatego prosimy rodziców lub opiekunów o zapewnienie posiłków oraz opieki nad dziećmi w czasie przerwy.

SZKOLENIE BOMBLOWE CAŁODNIOWE – ZERO GRAVITY FAMILY

 • Minimalna liczba dzieci na szkolenie bomblowe/bombriderskie całodniowe to 4 dzieci. W przypadku mniejszej ilości niż 4 dzieci w danej grupie zaawansowania, konieczna będzie dopłata do szkolenia indywidualnego jeszcze przed wyjazdem. W przypadku 3 dzieci w grupie dopłata wynosi 400 PLN/dziecko, a w przypadku 2 dzieci w grupie dopłata wynosi 1100 PLN/dziecko.
 • Niestety nie ma możliwości szkolenia dzieci początkujących, czyli jeżdżących od tzw. „0”.

Biuro Zero Gravity zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia dla danego dziecka bez konieczności zwrotu kosztów, jeżeli:

 • nastąpiła rozbieżność między poziomem zaawansowania zadeklarowanym przez rodzica w ankiecie, a faktycznym,
 • w wyniku powyższej sytuacji nastąpi brak możliwości kadrowych do przeprowadzenia szkolenia indywidualnego.

Zero Gravity zastrzega możliwość odwołania zajęć najpóźniej na 10 dni przed wyjazdem, jeżeli nie zbierze się wymagana minimalna liczba dzieci niezbędna do utworzenia grupy szkoleniowej (minimum 4 dzieci przy wyjazdach z kategorii ZERO GRAVITY LAAX, ZERO GRAVITY FAMILY i ZERO GRAVITY ORIGINALS).

SZKOLENIE FREESTYLE / FREESKI

Szkolenie freestyle/freeski to propozycja dla tych, którym nie wystarcza już jazda w górę i w dół po idealnie przygotowanych stokach i chcieliby spróbować swoich sił w snowparku. Takie szkolenie z Zero Gravity, to nie tylko gwarancja poniesienia skilli na różnej wysokości hopach czy railach, ale także 300% bezpieczeństwa.

 • Nasi instruktorzy, to najlepsi specjaliści od freestylu i freeski – doświadczeni zawodnicy z wieloletnim stażem
 • Małe grupy (zazwyczaj 3­-6 osób) gwarantujące komfort szkolenia
 • Szkolenie dostosowane do poziomu kursantów
 • 300% bezpieczeństwa – warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest jazda w kasku!
 • Szkolenie prowadzone jest w języku polskim.
 • Kupując wyjazd z Zero Gravity możesz zaznaczyć opcję szkolenia freestyle/freeski. Dostaniesz od nas ankietę, która pomoże nam dobrać poziom grupy odpowiedni do Twoich potrzeb i umiejętności.
 • W szkoleniu freeski/freestyle mogą wziąć narciarze/snowboardziści, których poziom zaawansowania technicznego jest minimum średni (uczestnik ma za sobą przejeżdżone minimum 2 sezony po 6 dni, potrafi jeździć skrętem ciętym, nie sprawia mu problemu jazda po trasach czerwonych i czarnych).
 • Poziom zostanie oczywiście zweryfikowany na wyjeździe, jednak zawsze kładziemy duży nacisk na spójny poziom zaawansowania wszystkich szkolących się w ramach jednej grupy, ­dzięki czemu szkolenie jest wartościowe dla każdego uczestnika.
 • Szkolenie trwa 6 dni, po 2 godziny dziennie i odbywa się z reguły w godzinach popołudniowych, kiedy jesteście już trochę rozjeżdżeni a śnieg nie jest tak bardzo zbity.
 • Gwarantujemy niewielkie grupy szkoleniowe (zazwyczaj 4­-6 osób), co zapewnia komfort szkolenia zarówno uczestnikom, jak i instruktorom.
 • Każdego dnia szkolenie rozpoczynamy od rozgrzewki ponieważ wiemy jak ważne jest odpowiednie przygotowanie mięśni. Szczególną uwagę zwracamy także na ćwiczenia rozciągające, dzięki którym jazda będzie bezpieczniejsza i przyjemniejsza.
 • Najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo, dlatego mimo, że jest to szkolenie stricte freestyle’owe na początku sprawdzamy Twoje umiejętności techniczne. Nie zdziw się więc, jeśli pierwszego dnia nie wjedziesz do parku. To wszystko w trosce o Twoje zdrowie!
 • Często pada pytanie: z kim będzie szkolenie? Grupy freestyle i freeski wymagają od instruktora specjalnych umiejętności, dlatego nigdy nie będą Cię szkolić przypadkowe osoby. Współpracujemy z najlepszymi i doświadczonymi instruktorami, a trzon naszej kadry stanowią między innymi Tomek Paździor – wieloletni zawodnik freeski, Darek Engel – międzynarodowy sędzia freestylowy, a także freestylowiec z krwi i kości – Kuba Grodecki.

WARUNKIEM UCZESTNICTWA W SZKOLENIACH FREESTYLE I FREESKI JEST JAZDA W KASKU!

Cena szkolenia zależy od jego rodzaju oraz typu wyjazdu, na który się wybierasz. Koszt szkolenia kształtuje się na poziomie 500 – 600 PLN w zależności, w jakim terminie wybierasz się na wyjazd.

Pamiętaj, że tylko zapisanie się przed wyjazdem zapewni Ci miejsce w grupie! Możliwe jest dołączenie na miejscu pod warunkiem wolnych miejsc i utworzenia grupy na danym poziomie zaawansowania. Zdecydowanie sugerujemy wcześniejsze zapisanie się na szkolenie ­ znając Wasze chęci, możemy zagwarantować Wam odpowiednią ilość i jakość instruktorów.

W przypadku, gdy na Twoim poziomie zaawansowania nie zbierze się minimalna ilość osób  (3 osoby) dostajecie możliwość skorzystania ze szkolenia indywidualnego (wg cennika) lub dopłaty do szkolenia grupowego. Zatem nie musicie obawiać się, że zostaniecie pozostawieni sami sobie. Zatroszczymy się o podniesienie Waszych umiejętności!

Na wyjazdach podczas, których odbywają się zawody, są one elementem szkolenia. W tym dniu szkolenia są skrócone lub odwołane.

NOWOŚĆ! BACKCOUNTRY GUIDING prowadzony przez Pawła Kunachowicza

W tym sezonie absolutna NOWOŚĆ, czyli BACKCOUNTRY GUIDING prowadzony przez Pawła Kunachowicza. To opcja szkolenia dostępna tylko i wyłącznie w Zero Gravity podczas wyjazdów z kategorii Zero Gravity Adventure. Jeżeli Twoim marzeniem jest poczucie prawdziwej adrenaliny, przeżycie przygody w dziewiczym puchu i przede wszystkim zdobycie odpowiednich umiejętności pod okiem jednego z najbardziej doświadczonych Polaków, to właśnie czas by je spełnić! Wybrane przez nas miejsca zobowiązują, więc skorzystaj z możliwości eksplorowania Alp w najlepszy sposób!

 • absolutna nowość i niepowtarzalna szansa uczestnictwa w guidingu prowadzonym przez znanego Pawła Kunachowicza, instruktora narciarstwa alpejskiego, przewodnika wysokogórskiego, członka zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich, przewodnika Międzynarodowej Federacji Związków Przewodnickich IFMGA, guide’a międzynarodowych Team’ów (informacje poniżej), ultramaratończyka.

Więcej informacji o Pawle Kunachowiczu:

– Członek Team’u Chamonix Vertical Członek Team’u Hokkaido Powder Guides.

 • kameralne grupy (4 – 5 osób) to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa,
 • od uczestników wymagany jest poziom zaawansowany jazdy po trasach, wskazane doświadczenie w jeździe off – piste,
 • 300% bezpieczeństwa – warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest jazda w kasku oraz posiadanie odpowiedniego sprzętu oraz wyposażenia (narty typu FR lub narty Ski / Free touringowe + foki, snowboard lub splitboard + foki, ABC lawinowe (detektor lawinowy + łopata + sonda).
 • Szkolenie prowadzone jest w języku polskim.
 • Kupując wyjazd z oferty Zero Gravity Adventure  możesz zaznaczyć opcję BACKCOUNTRY GUIDING. Dostaniesz od nas ankietę, która wstępnie zweryfikuje Twój poziom zaawansowania technicznego oraz doświadczenie freeride’owe. Pamiętaj, że wymagany poziom zaawansowania technicznego uczestników szkolenia, to zaawansowany.
 • Szkolenie trwa 1 dzień, jednak istnieje możliwość wykupienia kilku dni szkolenia. Dzień szkoleniowy  trwa od 9:00 – 15:30 (godziny uzależnione od warunków pogodowych).
 • Ze względów bezpieczeństwa grupy szkoleniowe są kameralne (4- max. 5 osób).
 • Każdego dnia szkolenie rozpoczynasz od rozgrzewki ponieważ wiemy jak ważne jest odpowiednie przygotowanie mięśni. Szczególną uwagę zwracamy także na ćwiczenia rozciągające, dzięki którym jazda będzie bezpieczniejsza i przyjemniejsza.
 • Najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo, dlatego mimo, że jest to szkolenie poza trasami na początku sprawdzamy Twoje umiejętności techniczne. Ważna jest też umiejętność czytania gór i pogody – nie zdziw się, jeśli pierwsze dni nie zaowocują jazdą w puchu. To wszystko w trosce o Twoje zdrowie!

UWAGA! WARUNKIEM UCZESTNICTWA W SZKOLENIU JEST ODPOWIEDNI POZIOM UMIEJĘTNOŚCI ORAZ POSIADANIE REKOMENDOWANEGO SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA.

Koszt szkolenia wynosi: 370 PLN* (przy 4 os. w grupie) i obejmuje 1 dzień szkolenia (9:00 – 15:00 – godziny zależne od panujących warunków pogodowych).

Pamiętaj, że tylko zapisanie się przed wyjazdem zapewni Ci miejsce w grupie!

Liczba miejsc ograniczona.

* W przypadku mniejszej ilości osób koszt na osobę przeliczany jest proporcjonalnie, tj. 3 os. – 490 PLN; 2 os. – 740 PLN; 1 os. – 1480 PLN).

POZIOM UMIEJĘTNOŚCI JAZDY SKI / SNB:

– wymagany poziom zaawansowany (kilkusezonowy) jazdy po trasach. Do szkolenia kwalifikują się osoby jeżdżące swobodnie na czerwonych i czarnych trasach,

– wskazane doświadczenie w jeździe off-piste, poruszania się w różnych rodzajach śniegu (w tym w świeżym śniegu).

WYMAGANE WYPOSAŻENIE UCZESTNIKA SZKOLENIA:

– narty typu FR lub narty Ski / Free touringowe + foki,

– snowboard lub splitboard + foki,

– ABC lawinowe (detektor lawinowy + łopata + sonda), [cena wypożyczenia – 30 Euro / 1 dzień].

Rekomendujemy posiadanie plecaka lawinowego / wypornościowego typu ABS, [cena wypożyczenia – 35 Euro / 1 dzień].

Uczestnicy będą dobierani wg klucza SKI/SNB. Istnieje możliwość stworzenia grup mieszanych.

Biuro Zero Gravity zastrzega sobie możliwość odwołania szkolenia, bez konieczności zwrotu kosztów jeżeli:

 • nastąpiła rozbieżność między poziomem zaawansowania zadeklarowanym przez w ankiecie, a faktycznym,
 • w wyniku powyższej sytuacji nastąpi brak możliwości kadrowych do przeprowadzenia szkolenia indywidualnego.

SZKOLENIE INDYWIDUALNE

Do kompletu brakuje już tylko jednego – szkolenia indywidualnego. Niejednokrotnie zdarza się, że padają pytania o jedną lub dwie godziny szkolenia. Jedziesz na wyjazd z rodziną czy znajomymi, więc pewnie chciałbyś z nimi spędzić jak najwięcej czasu. Jeździsz już wiele sezonów i całkiem nieźle śmigasz po stoku, aaaale… No właśnie zawsze można by jeszcze coś poprawić. Właśnie z myślą o takich sytuacjach wprowadziliśmy ten produkt.

 • Szkolenie 1:1 to absolutnie najlepsza i najbardziej efektowna opcja szkolenia.
 • Sam decydujesz o tym ile czasu chcesz się szkolić i na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę.
 • Program szkolenia dobrany jest do Twoich oczekiwań, to taka oferta szyta na miarę.
 • Szkolenie prowadzone jest w języku polskim.
 • Chęć udziału w szkoleniu indywidualnym najlepiej zadeklarować jeszcze przed wyjazdem – dzięki temu będziemy mogli przewidzieć ilu instruktorów i jakiej specjalności możemy zagwarantować.
 • Zapisy na szkolenie godzinowe odbywają się również przed wyjazdem. Ilość dostępnych godzin zależy od obłożenia instruktorów. Szkolenie zazwyczaj będzie się odbywać w ostatnim panelu szkoleniowym.
 • Sam ustalasz ile trwa Twoje szkolenie (oczywiście w zależności od dostępności instruktora).
 • Każdego dnia szkolenie rozpoczynasz od rozgrzewki, ponieważ wiemy jak ważne jest odpowiednie przygotowanie mięśni. Szczególną uwagę zwracamy także na ćwiczenia rozciągające, dzięki którym jazda będzie bezpieczniejsza i przyjemniejsza.

Czas trwania szkolenia uzależniony jest od możliwości czasowych instruktorów.

Płatności za szkolenie należy dokonać jeszcze przed wyjazdem. Zgłoś się do nas, a powiemy Ci dokładnie ile będzie kosztować Twoje szkolenie indywidualne. Warto zapisać się na szkolenie jeszcze przed wyjazdem. Tylko wówczas masz pewność, że szkolenie się odbędzie. Nie gwarantujemy, że na miejscu będą miejsca na szkolenie.

Koszt szkolenia indywidualnego wynosi 150 PLN/osobę/1 godzinę.

Jeśli na szkolenie godzinowe chętne są dwie osoby, to wówczas koszt szkolenia wynosi 200 PLN/godzinę (2 osoby).

W przypadku jeśli na szkolenie są chętne 3 osoby, wówczas jest to już szkolenie grupowe (500 – 600 PLN/osobę przy wyjazdach do Laax lub 400 – 600 PLN/osobę przy wyjazdach Originals) i odbywać się będzie na zasadach szkolenia grupowego technicznego (2 h dziennie x 6 dni).

Pamiętaj, że warto na szkolenie indywidualne zapisać się przed wyjazdem. W trakcie wyjazdu koszt szkolenia wzrasta i wynosi odpowiednio: 200 PLN/osobę/1 godzinę lub 300 PLN/godzinę (2 osoby).

HELIBOARDING EXCURSION LAAX

Podczas lotu helikopterem w towarzystwie licencjonowanego przewodnika górskiego będziesz mógł bliżej poznać okoliczne góry z lotu ptaka oraz podziwiać ośnieżone, zapierające dech w piersiach alpejskie krajobrazy. W połowie stycznia warunki heliboardingowe są optymalne. Marzysz, aby założyć pierwszy snowboardowy lub narciarski ślad na gładkiej tafli śniegu? Będziesz miał taką możliwość, a do dyspozycji dziewicze obszary niezmąconego puchu! Wszystkich zainteresowanych heliboardingiem prosimy o zgłoszenie się na nasz adres info@zerogravity.pl najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem.

Dojazd do Heliportu w Tavanasa zajmie nie więcej niż pół godziny (19 km). Możesz tam dojechać własnym samochodem lub taksówką. Dojazd do Heliport jest we własnym zakresie. W zależności od warunków atmosferycznych oraz warunków śniegowych przewodnik decyduje czy heliboarding jest możliwy czy nie. Wylot w godzinach porannych- między 7.30 a 9.30.

Z heliboardingu mogą skorzystać jedynie osoby spełniające poniższe wymagania :

 • poziom jazdy: zaawansowani riderzy, poruszający się swobodnie na czerwonych i czarnych trasach we wszystkich rodzajach śniegu,
 • poziom wytrzymałości fizycznej: bardzo dobra, osoby w pełni zdrowe.

Cena
Heliboarding excursion w grupie 4osobowej:

 • 560 CHF/os lub 600CHF/os (w zależności od wybranej trasy)

Cena zawiera:

 • heliboarding excursion z przewodnikiem wysokogórskim
 • podstawowe szkolenie udzielonego przez przewodnika wysokogórskiego

Cena nie zawiera:

 • wypożyczenia dodatkowego sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo, niezbędnego podczas jazdy poza trasami: detektor lawinowy ARVA, łopata, sonda, plecak ABS.
 • transportu z Laax na lądowisko helikopterów w Tavanasa

Nie zapomnijcie zabrać ze sobą :

 • małego plecaka z butelką wody oraz prowiantem
 • kompletnego sprzętu snowboardowego lub narciarskiego
 • jeśli jesteś snowboardzistą, weź ze sobą jeden teleskopowy kijek
 • kasku (bezwzględnie obowiązkowo!)
 • gogli lub/i okularów przeciwsłonecznych
 • kremu przeciwsłonecznego z wysokim filtrem
 • pomadki ochronnej do ust z wysokim filtrem
 • ciepłej, wodoodpornej i chroniącej przed wiatrem odzieży snowboardowo-narciarskiej

Do wyboru macie dwie trasy, które nieznacznie różnią się cenowo.

 • Pierwsza propozycja w cenie 600 CHF/os w grupie 4osobowej plus przewodnik: Bezpośredni lot helikopterem z Heliportu w Tavanasa na górę Sustenlimmi na wysokość 3000 metrów. Zjazd do Steingletscher w asyście przewodnika wysokogórskiego. Zasłużona przerwa na odpoczynek w Hotelu Steingletscher. Powrót helikopterem do Heliportu w Tavanasa.
 • Druga propozycja w cenie 560 CHF/os w grupie 4osobowej plus przewodnik: Bezpośredni lot helikopterem z Heliportu w Tavanasa do Hüfifirn. Zjazd do Linthal w asyście przewodnika wysokogórskiego, trwający około 3 godzin. Lot do Hüfifirn. Zjazd do Val Russein. Powrót taksówką do miejsca startowego.

HELIBOARDING SERRE CHEVALIER/MONTGÈNEVRE

logo-transparent2Koniec stycznia, to czas, w którym, w Alpach najczęściej można zastać optymalne warunki heliboardingowe. Aby to niezwykłe przeżycie było maksymalnie bezpieczne, będziesz miał do dyspozycji wsparcie profesjonalnych i zawodowych przewodników wysokogórskich, solidne helikoptery oraz wysokiej jakości sprzęt zapewniający bezpieczeństwo podczas jazdy poza trasami. Nasz partner- Pure Ski Company od 15 lat organizuje podobne wyprawy, a Wasz przewodnik- Eric Carquillat jest uznanym specjalistą w dziedzinie heliboardingu. Wszystkich zainteresowanych heliboardingiem prosimy o zgłoszenie się na nasz adres info@zerogravity.pl najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem.

Do bazy helikopterów w Sestrière lub Sauze di Cezana (we Włoszech) możesz dojechać sam, albo zostaniesz dowieziony tam z Serre Chevalier/Montgenèvre busem. Będzie to trwało około 40/30 minut. Na miejscu przewodnik wysokogórski udzieli Ci wszystkich niezbędnych wskazówek i instrukcji, a także pokaże jak obsługiwać sprzęt zapewniający bezpieczeństwo, który jest niezbędny podczas jazdy poza trasami. W zależności od warunków atmosferycznych, warunków śniegowych oraz ilości i charakterystyki grup, przewodnik decyduje czy heliboarding jest możliwy i jeśli jest, to finalnie dokonuje wyboru trasy. Jeśli warunki pogodowe na to nie pozwalają, to po prostu zmienia on dzień eskapady.

Z heliboardingu mogą skorzystać jedynie osoby spełniające poniższe wymagania :

 • poziom jazdy SNB lub SKI*: zaawansowani riderzy, poruszający się swobodnie na czerwonych i czarnych trasach we wszystkich rodzajach śniegu,
 • poziom wytrzymałości fizycznej: bardzo dobra, osoby w pełni zdrowe.

*sprzęt SNB / SKI odpowiedni do jazdy freeride’owej: deski snowboardowe o typowej charakterystyce lub zwiększonej wysokości, narty typowo freeride’owe lub frestyle’owe

Cena
Heliboarding w grupie 4osobowej (do wyboru):

 • 199 EUR/os za 1 lot helikopterem (1 drop)
 • 359 EUR/os za 2 loty helikopterem (2 dropy)
 • 519 EUR/os za 3 loty helikopterem (3 dropy)

Cena zawiera:

 • 1, 2 lub 3 loty helikopterem (podczas każdego lotu w helikopterze są 4 osoby oraz przewodnik)
 • podstawowe szkolenie udzielonego przez przewodnika wysokogórskiego
 • wypożyczenie dodatkowego sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo, niezbędnego podczas jazdy poza trasami: detektor lawinowy ARVA, łopata, sonda, plecak ABS.

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej opłaty 10 EUR/os wg prawa włoskiego N°134 Agenzia delle Entrate
 • transportu busem (w obie strony) z Serre Chevalier lub Montgenèvre na lądowisko helikopterów w Sestrière lub Sauze di Cezana (w zależności od ilości osób w busie):
  32 – 64 EUR/os z Serre Chevalier
  25 – 50 EUR/os z Montgenèvre
  Przy mniejszej ilości osób niż 4, cena za transport od osoby wzrasta.

Nie zapomnij zabrać ze sobą :

 • małego plecaka z butelką wody oraz prowiantem
 • kompletnego sprzętu snowboardowego lub narciarskiego
 • jeśli jesteś snowboardzistą, weź ze sobą jeden teleskopowy kijek
 • kasku (bezwzględnie obowiązkowo!)
 • gogli lub/i okularów przeciwsłonecznych
 • kremu przeciwsłonecznego z wysokim filtrem
 • pomadki ochronnej do ust z wysokim filtrem
 • ciepłej, wodoodpornej i chroniącej przed wiatrem odzieży snowboardowo-narciarskiej

HELIBOARDING ALAGNA - MONTE ROSA

Senza titolo-1

Kierunek Alagna – Monte Rosa – oznacza tylko jedno: FREERIDE PARADISE. Tym razem lądujemy w raju znanym ze świeżego puchu i nieskończonych przestrzeni do jazdy off-piste. Jeżeli to tej pory odważyłeś się tylko na wyobrażenie sobie, jakie to uczucie robić pierwsze line’y na dziewiczych ścianach, to właśnie nadszedł ten moment, aby przejść ze strefy marzeń do ich realizacji! Monte Rosa to ok. 15  różnych miejsc – nawet na ponad 3000 m n.p.m. – z możliwością lądowania helikoptera. Nad organizacją i przebiegiem Twojej wyprawy czuwać będą Międzynarodowi Przewodnicy Wysokogórscy  z TEAMU Alagna Ski Guides. To właśnie oni zadbają o bezpieczeństwo grupy, a na podstawie panujących warunków pogodowych i swojego doświadczenia, dokonają wyboru odpowiedniej trasy. Jeżeli jesteś gotów na przygodę życia, prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres info@zerogravity.pl najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem.

Dzień przed rozpoczęciem wyprawy heliboarding’owej czeka nas spotkanie z Międzynarodowym Przewodnikiem Wysokogórskim IVBV z z TEAMU ALAGNA SKI GUIDES. Przewodnik udzieli wszystkich wskazówek i instrukcji, przeprowadzi niezbędne szkolenie. W zależności od warunków atmosferycznych, warunków śniegowych oraz ilości i charakterystyki grup, przewodnik decyduje czy heliboarding jest możliwy oraz dokonuje wyboru odpowiedniej trasy. Jeśli warunki pogodowe nie będą sprzyjające, dzień wyprawy ulegnie zmianie.

Uczestnicy są zobowiązani do stawienia się w Passo dei Salati w dniu oraz o godzinie wskazanej przez przewodnika. Bezpośrednio do kolejki kursuje shuttle bus.

Z heliboardingu mogą skorzystać jedynie osoby spełniające poniższe wymagania :

 • poziom jazdy SNB lub SKI*:
  zaawansowani riderzy, poruszający się swobodnie na czerwonych i czarnych trasach we wszystkich rodzajach śniegu,
 • poziom wytrzymałości fizycznej: bardzo dobra, osoby w pełni zdrowe.

*sprzęt SNB / SKI odpowiedni do jazdy freeride’owej: deski snowboardowe o typowej charakterystyce lub zwiększonej wysokości, narty typowo freeride’owe

Ceny w euro:

Monte Rosa Ski Area

Monte Rosa Ski Area

Alagna – Zermatt

liczba uczestników

1 lot

2 loty

1 lot

1

1000

1600

1080

2

530

830

580

3

370

570

410

4

290

440

330

Cena zawiera :

 • 1 lub 2 loty helikopterem (podczas każdego lotu w helikopterze są maksymalnie 4 osoby oraz przewodnik),
 • opiekę Międzynarodowego Przewodnika Wysokogórskiego IVBV,
 • podstawowe szkolenie przeprowadzone przez Międzynarodowego Przewodnika Wysokogórskiego IVBV,

Cena nie zawiera:

 • transportu do miejsca lądowania helikopterów,
 • sprzętu niezbędnego podczas zjazdu tj. zestawu lawinowego i plecaka ABS. Istnieje możliwość wypożyczenia plecaka ABS – 20 euro/dzień.

Nie zapomnij zabrać ze sobą :

 • małego plecaka z butelką wody oraz prowiantem
 • kompletnego sprzętu snowboardowego lub narciarskiego
 • jeśli jesteś snowboardzistą, weź ze sobą jeden teleskopowy kijek
 • kasku (bezwzględnie obowiązkowo!)
 • gogli lub/i okularów przeciwsłonecznych
 • kremu przeciwsłonecznego z wysokim filtrem
 • pomadki ochronnej do ust z wysokim filtrem
 • ciepłej, wodoodpornej i chroniącej przed wiatrem odzieży snowboardowo-narciarskiej

I KROK, czyli zgłoszenie, uwzględniające:

 • liczbę i dane (imię i nazwisko) osób zainteresowanym heliboardingiem,
 • poziom zaawansowania jazdy ski/snb,
 • ilość preferowanych lotów (1 lub 2 loty),
 • preferowana data lotu,
 • chęć wypożyczenia sprzętu.

III KROK, czyli mail zwrotny z potwierdzeniem zgłoszenia:

 • po dokonaniu zgłoszenia Klient otrzymuje maila zwrotnego z informacjami dotyczącymi terminów płatności za dokonaną rezerwację.

II KROK, czyli dokonanie płatności:

 •  wysokości 360 EUR* – do 2 tygodni przed lotem – reszta kwoty do zapłaty w dniu lotu,
 • * w przypadku rezygnacji kwota nie podlega zwrotowi.

SNOWKITE SERRE CHEVALIER

logoNasi instruktorzy SnowKite’a, to prawdziwe lokalne legendy! Rémi Borgioli i Alexandre Robin, to prekursorzy, specjaliści, zawodnicy, a przede wszystkim prawdziwi pasjonaci, którzy posiadają nie lada talent dydaktyczny. Jeśli interesuje Cię niesamowita kombinacja nart, albo deski i latawca, to jesteś we właściwym miejscu. Wszystkich zainteresowanych kiteboardingiem prosimy o zgłoszenie się na nasz adres info@zerogravity.pl najpóźniej na 30 dni przed wyjazdem.

Gdy zbierze się grupa, następnym krokiem jest dobór miejscówki pod kątem panujących tam warunków atmosferycznych. Po dojechaniu na miejsce (we własnym zakresie, lub zorganizowanym przez nas minibusem) następuje podział na grupy ski/snow z powodu metodycznych różnic wpływających na tempo progressu. Na miejscu, ze sobą trzeba mieć swój sprzęt ski/snow. Wypożyczenie kite’a, trapez, radio i kask jest w cenie szkolenia.

Zajęcia przebiegają według następującego harmonogramu:

1) Wstęp teoretyczny. Omówienie czynników takich, jak: wiatr, specyfika miejscówki i bezpieczeństwo
2) Zapoznanie się ze sprzętem
3) Rozgrzewka, oraz podejście do punktu startowego
4) Trening z samym latawcem
5) Część praktyczna, składająca się z modułów zabawowych

Z oferty szkoleń KITE mogą skorzystać jedynie osoby spełniające poniższe wymagania :

 • poziom jazdy SNB lub SKI*: zaawansowani riderzy, poruszający się swobodnie na czerwonych i czarnych trasach we wszystkich rodzajach śniegu,
 • poziom wytrzymałości fizycznej: bardzo dobra, osoby w pełni zdrowe.

Cena
Kiteboarding w grupie 4 lub 5osobowej:

 • 80EUR/os

Cena zawiera:

 • 3 godzinne szkolenie w języku angielskim
 • wypożyczenie sprzętu: kite, trapez, radio i kask

Cena nie zawiera:

 • transportu na miejsce szkolenia
 • ubezpieczenia FFVL 8 €

Nie zapomnij zabrać ze sobą :

 • małego plecaka z butelką wody oraz prowiantem
 • kompletnego sprzętu snowboardowego lub narciarskiego
 • gogli lub/i okularów przeciwsłonecznych
 • kremu przeciwsłonecznego z wysokim filtrem
 • pomadki ochronnej do ust z wysokim filtrem
 • ciepłej, wodoodpornej i chroniącej przed wiatrem odzieży snowboardowo-narciarskiej
 • ochraniaczy, jeśli takowe posiadasz!

Przy północnym wietrze zajęcia odbywają się na Monetier les Bains, oddalonym o 5km od naszej rezydencji w Chantemerle. W przypadku innych warunków atmosferycznych najlepszym miejscem do nauki jest, słynne w kręgach kite’owych miejsce- Col de Lautaret, gdzie często wieje wiatr i panują warunki sprzyjające nauce podstaw kite’a.

SZKOLENIE Z INSTRUKTORAMI Z FRANCUSKIEJ SZKÓŁKI ESF

Na wybranych wyjazdach we Francji dajemy Ci możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych szkoleniach z francuskimi instruktorami najlepszej szkółki ESF.

 • Szkolenia narciarskie lub snowboardowe z francuskimi instruktorami w języku francuskim lub angielskim.
 • Grupy narciarskie liczą do 10 osób, grupy snowboardowe do 8 osób.
 • Możliwość wyboru od 1 do 6 lekcji.
 • 1 lekcja trwa 1,5 h w wyznaczonych godzinach.

Osoby zainteresowane szkoleniami prosimy o kontakt z biurem.

Koszt szkolenia jest zgodny z cennikem na stronie ESF: http://www.ski-school-vars.co.uk/adults