Saalbach uchodzi za największy i najlepszy region narciarski w Austrii, oferuje białe szaleństwo na najwyższym poziomie! Narciarze mają tu do dyspozycji 270 km tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności. Do tego dokładamy 138 km w ośrodku Schmitten w Zell am See oraz lodowiec Kitzsteinhorn w Kaprun!

Miałeś już okazję poznać najlepszy narciarski teren w Austrii?

Połączone stacje Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn tworzą Skicirkus o imponującej liczbie 270 kilometrów tras zjazdowych i 70 wyciągach. Jeśli 270 km tras brzmi niewystarczająco to mamy dla was świetną informację. Dzięki nowemu skipassowi Ski ALPIN CARD macie dostęp również na stację Schmitten w Zell am See oraz na lodowiec Kitzsteinhorn w Kaprun. Wtedy oferta narciarska rozrasta się do 408 km tras i 121 wyciągów! Bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy też zgoła topowym narciarzem, tutaj znajdziesz swoje zimowe eldorado.

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn łączy trzy regiony Ziemi Salzburskiej i Tyrolu w największy region narciarski w Austrii. Trzy leżące tu kurorty są tak różne, że każdy znajdzie w nich to, czego tylko dusza zapragnie

Wyciągi Saalbach i Hinterglemm położone są po obu stronach doliny Glemmtal i zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić okrążenie na nartach całego terenu bez konieczności dwukrotnego korzystania z tego samego wyciągu.

Na południowych stokach przeważają nasłonecznione trasy, natomiast po przeciwnej stronie doliny znajdziemy już bardziej wymagające stoki np. trasa północna ze szczytu Schattberg do Saalbach ale i łagodne, spokojne rodzinne trasy, jak zjazd do dolnej stacji kolejki na Schoenleiten.

W Saalbach Hinterglemm nieustannie coś się dzieje w dziedzinie sportu, imprez i rozrywki, baza apresski należy do najlepiej rozwiniętych w całej Austrii. Natomiast jeśli pojedziemy dalej do Saalfelden Leogang to możemy oczekiwać licznych ofert kulturalnych.

Najmłodszym kurortem związku narciarskiego jest Fieberbrunn, w samym sercu Alp Kitzbuehelskich. Dzięki temu połączeniu region wzbogacił się nie tylko o 43 kilometry dodatkowych tras narciarskich, ale przede wszystkim teren ten jest uznawany za mekkę międzynarodowej sceny freeride’owej. Słynie ze wspaniałych zboczy pokrytych głębokim śniegiem i zjazdów słonecznymi zboczami oraz z familijnej atmosfery. Rozległe zbocza z głębokim śniegiem znajdziemy tutaj w pobliżu wyciągów, podobnie jak wyeksponowane zbocze wysokiej Wildseeloder (2119 m n.p.m.) – miejsca corocznej imprezy Freeride World Tour w Fieberbrunn.

Obok Saalbach mamy kolejne dwie stacje narciarskie, które w najbliższym czasie mają zostaś połączone w całość tworząc tym samym największy austriacki resort narciarski.

Zell am See – Kaprun to łącznie 138 km różnorodnych tras, z czego 20 km przeznaczonych jest przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Główne trasy narciarskie znajduję się na zboczach Schmittenhöhe, gdzie 90 % tras posiada sztuczne naśnieżanie. Trasa zjazdowa z tej góry zapewnia niesamowite wrażenia widokowe.

To resort zdecydowanie dla wszystkich, dlatego zarówno zaawansowani narciarze, początkujący oraz fani freeride’u lub freestyle’u uznają go za wyjątkowe miejsce. Na lodowcu miłośnicy ekstremalnych wrażeń znajdą dla siebie wiele specjalnie przygotowanych tras freeridowych, a także kilka snowparków z przeszkodami na każdym poziomie freestyl’owego zaawansowania, których jakość sygnowana jest znakiem QParks- jednej z bardziej renomowanych firm w branży shaperskiej.

Region ma także do zaoferowania wiele atrakcji poza stokowych. W Kaprun czekają na Ciebie wyjątkowe termy Tauern Spa, natomiast Zell am See zaskoczy Cię bogatym zapleczem restauracyjno – rozrywkowym. Restauracje kuszą najpopularniejszym przysmakiem austriackim jakim jest oczywiście sznycel wiedeński.

Dodatkowo samo Zell am See kusi romantyczną promenadą wzdłuż jeziora, a także urokliwą starówką. To niesamowite miasteczko dodatkowo podnosi atrakcyjność wyjazdu. Idealne do wieczornych spacerów i poznania austriackiej kultury z bardzo bliska.

Dane regionu

Trasy

Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn: 270 km

niebieskie: 140 km
czerwone: 112 km
czarne: 18 km

Schmittenhöhe: 77 km
zielone i niebieskie: 30 km
czerwone: 28 km
czarne: 19 km

Kitzsteinhorn/ Maiskogel-Kaprun: 61 km

zielone i niebieskie: 29 km
czerwone: 23 km
czarne: 9 km

Wyciągi

Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn: razem 70

gondole: 29
krzesła: 22
pozostałe: 19

Schmittenhöhe + Kitzsteinhorn/ Maiskogel-Kaprun: razem 53

gondole: 11
krzesła: 17
orczyki: 25

Snowpark

Warto podkreślić że Saalbach wygrywa w rankingu tych regionów, które oferują najwięcej zimowych urozmaiceń. W tym regionie znajduje się kilka Snowparków, wymienimy najbardziej znane.

W Hinterglemm znajduje się obszerny funpark (Nightpark) z wielkimi kickerami i wieloma innymi przeszkodami. Przy kolejce Bernkogelbahn znajdziecie „Learn to Ride Park”, który oferuje również tor do boardercrossu.

W Hinterglemm zachęcamy wypróbować „Playground” przy wyciągach krzesełkowych Hochalm. Z kolei w Leogang znajdziecie „Nitro Snowpark”.

Kolejne Snowparki, których jakość jest sygnowana znakiem QParks to :

Snowpark w Kitzsteinhorn znajduje się na 2900 m n.p.m. Oferuje on największy Half Pipe w Austrii, wysoki na 6 m i długi na 160 m. Jeśli to nie Twoja działka, to możesz zasiąść na widowni i wspierać mentalnie śmiałków, którzy zdecydowali się na obranie drogi olimpijskich ewolucji. Kolejną ciekawą rzeczą jest najdłuższy w Europie funslope. Jest on pełen przeszkód i ma 1,1 km długości. Dla rodzin QParks przygotowało „MPark” w Maiskogel, w którego skład wchodzi Fantasy Park „Maisi”, który przeznaczony jest dla dzieci.

Przedszkole narciarskie

TAK

Die Skischule und Snowboardschule Sport Alpin
Baby-Club
Areitalm snow-kindergarten

Resort oferuje

Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn

Dla początkujących jest tu wiele pięknych, szerokich, niebieskich tras (łącznie 140 km).

Średniozaawansowanych zapraszamy na czerwone trasy (110 km). Narciarstwo jest już nieco bardziej wymagające, ale trasy te są zazwyczaj bardzo szerokie, tak że zawsze jest wystarczająco dużo miejsca do bezpiecznej jazdy.

Dla zaawansowanych przygotowano czarne trasy zjazdowe (20 km), które są wielkim wyzwaniem.

 

Schmittenhöhe + Kitzsteinhorn/ Maiskogel-Kaprun

Dla zaawansowanych: dedykowana strefa freeride składająca się z 7 tras, Snowpark na 2900 m n.p.m., tor Slopestyle, trasy zjazdowe „Standard”, „Trass” , „Sued”, „Nord” i „Wilder Kaiser”, trasa „Black Mamba” o nachyleniu 63%

Dla średnio zaawansowanych: bardzo dobrze przygotowane trasy, wiele szerokich tras, wiele dostępnych dla wszystkich przeszkód na Snowparku

Dla początkujących: stoki „The Areit”, „Areit II” i „Areit III”, które są zaprojektowane pod potrzeby początkujących, szerokie i łatwo dostępne trasy na wyższych wysokościach

Położenie

Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn: 840 – 2096 m n.p.m.

Schmittenhöhe + Kitzsteinhorn/ Maiskogel-Kaprun: 757 – 3029 m n. p. m.

 

Jak dojechać?

Sugerujemy trasę przez Katowice, Ostrawe, Brno, Brno, Wiedeń, Salzburg i dalej do Saalbach Odległość z Warszawy wynosi 1050 km, a podróż samochodem trwa ok 10-12h.

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

AlpenParks Apartment & Holiday Resort Rehrenberg II ****

Poczucie wolości, przestrzeni, świeże alpejskie powietrze, wspaniałe górskie widoki, przytulny fotel lub kąpiel w podgrzewanym zewnętrznym basenie – czy to nie brzmi jak idealny zimowy wyjazd?
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu