Saalbach uchodzi za największy i najlepszy region narciarski w Austrii, oferuje białe szaleństwo na najwyższym poziomie! Narciarze mają tu do dyspozycji 270 km tras zjazdowych o wszystkich stopniach trudności.

Miałeś już okazję poznać najlepszy narciarski teren w Austrii?
Połączone stacje Saalbach-Hinterglemm Leogang Fieberbrunn tworzą Skicirkus o imponującej liczbie 270 kilometrów tras zjazdowych i 70 wyciągach.
Bez względu na to, czy jesteś początkującym, czy też zgoła topowym narciarzem, tutaj znajdziesz swoje zimowe eldorado.

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn łączy trzy regiony Ziemi Salzburskiej i Tyrolu w największy region narciarski w Austrii. Trzy leżące tu kurorty są tak różne, że każdy znajdzie w nich to, czego tylko dusza zapragnie

Wyciągi Saalbach i Hinterglemm położone są po obu stronach doliny Glemmtal i zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić okrążenie na nartach całego terenu bez konieczności dwukrotnego korzystania z tego samego wyciągu.

Na południowych stokach przeważają nasłonecznione trasy, natomiast po przeciwnej stronie doliny znajdziemy już bardziej wymagające stoki np. trasa północna ze szczytu Schattberg do Saalbach ale i łagodne, spokojne rodzinne trasy, jak zjazd do dolnej stacji kolejki na Schoenleiten.
W Saalbach Hinterglemm nieustannie coś się dzieje w dziedzinie sportu, imprez i rozrywki, baza apresski należy do najlepiej rozwiniętych w całej Austrii. Natomiast jeśli pojedziemy dalej do Saalfelden Leogang to możemy oczekiwać licznych ofert kulturalnych.

Najmłodszym kurortem związku narciarskiego jest Fieberbrunn, w samym sercu Alp Kitzbuehelskich. Dzięki temu połączeniu region wzbogacił się nie tylko o 43 kilometry dodatkowych tras narciarskich, ale przede wszystkim teren ten jest uznawany za mekkę międzynarodowej sceny freeride’owej. Słynie ze wspaniałych zboczy pokrytych głębokim śniegiem i zjazdów słonecznymi zboczami oraz z familijnej atmosfery.
Rozległe zbocza z głębokim śniegiem znajdziemy tutaj w pobliżu wyciągów, podobnie jak wyeksponowane zbocze wysokiej Wildseeloder (2119 m n.p.m.) – miejsca corocznej imprezy Freeride World Tour w Fieberbrunn.

Jeśli 270 km tras brzmi niewystarczająco to mamy dla was świetną informację. Dzięki nowemu skipassowi Ski ALPIN CARD macie dostęp również na stację Schmitten w Zell am See oraz na lodowiec Kitzsteinhorn w Kaprun. Wtedy oferta narciarska rozrasta się do 408 km tras i 121 wyciągów!

Dane regionu

Trasy

razem: 270 km

niebieskie: 140 km
czerwone: 112 km
czarne: 18 km

Wyciągi

razem: 70

gondole: 29
krzesła: 22
pozostałe: 19

Snowpark

Warto podkreślić że Saalbach wygrywa w rankingu tych regionów, które oferują najwięcej zimowych urozmaiceń. W tym regionie znajduje się kilka Snowparków, wymienimy najbardziej znane.

W Hinterglemm znajduje się obszerny funpark (Nightpark) z wielkimi kickerami i wieloma innymi przeszkodami. Przy kolejce Bernkogelbahn znajdziecie „Learn to Ride Park”, który oferuje również tor do boardercrossu.

W Hinterglemm zachęcamy wypróbować „Playground” przy wyciągach krzesełkowych Hochalm. Z kolei w Leogang znajdziecie „Nitro Snowpark”.

Przedszkole narciarskie

TAK

Resort oferuje

Trasy zjazdowe są bardzo urozmaicone.

Dla początkujących jest tu wiele pięknych, szerokich, niebieskich tras (łącznie 140 km).

Średniozaawansowanych zapraszamy na czerwone trasy (110 km). Narciarstwo jest już nieco bardziej wymagające, ale trasy te są zazwyczaj bardzo szerokie, tak że zawsze jest wystarczająco dużo miejsca do bezpiecznej jazdy.

Dla zaawansowanych przygotowano czarne trasy zjazdowe (20 km), które są wielkim wyzwaniem.

Położenie

840 – 2096 m n.p.m.

Jak dojechać?

Sugerujemy trasę przez Katowice, Ostrawe, Brno, Brno, Wiedeń, Salzburg i dalej do Saalbach Odległość z Warszawy wynosi 1050 km, a podróż samochodem trwa ok 12-14h.

Mapa tras

Mapa tras

Zakwaterowanie

All Suite ****

Nowoczesny, designerski i elegancki. Zakochasz się od pierwszego wejrzenia stawiając pierwsze kroki w swoim apartamencie.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu

AlpenParks Apartment & Holiday Resort Rehrenberg ****

Poczucie wolości, przestrzeni, świeże alpejskie powietrze, wspaniałe górskie widoki, przytulny fotel przy iskrzącym się ogniu w kominku lub kąpiel w podgrzewanym zewnętrznym basenie – czy to nie brzmi jak idealny zimowy wyjazd?
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu