Kalpitiya – to oddalona o 200 km od lotniska w Colombo malownicza wioska rybacka osadzona na półwyspie rozdzielającym Ocean Indyjski od wielkiej laguny Puttalam. Nieco “poszarpane” ukształtowanie półwyspu sprawia, że w okolicy tworzy się również wiele pomniejszych lagunek – jedna z nich wprost pod naszym tarasem. Kalpitiya to niesamowicie zielona, malownicza okolica, zlokalizowana pośród rozlewisk i piaszczystych plaż. Na przestrzeni czasu wybudowało się tu kilka ekologicznych resortów idealnie wpisujących się w lokalny krajobraz i klimat. Między innymi nasza rezydencja – Kitesurfing Lanka, w której ogród wręcz zagląda nam przez okno.


Kalpitiya to przede wszystkim wymarzone miejsce dla kitesurferów. Temperatura powietrza przez cały rok utrzymuje się na podobnym poziomie – około 28 stopni Celsjusza, natomiast 26-stopniowa woda sprawia, że codziennie możemy pływać tu w krótkiej piance, lub w samych szortach. Czeka na nas 7 różnorodnych spotów: wprost pod naszymi oknami możemy pływać na lekko zafalowanym oceanie, natomiast wystarczy kilka halsów by dostać się do licznych wypłyceń z płaską wodą. Około 5 minut  jazdy tuk tukiem dzieli nas od popularnej laguny Kalpitiya długiej na 2 kilometry i szerokiej na około 800 metrów. To idealny “playground” dla entuzjastów foila, czy freestyle gdyż jest tutaj płasko i głęboko. Niezależnie od pływów, do domu zawsze możesz spłynąć na desce i złapać chłodnego kokosa pomiędzy sesjami. Sri Lanka ma dwa główne kitesurfingowe sezony. W terminie naszego wyjazdu możemy liczyć na północno – zachodni wiatr o sile około 15 – 20 węzłów. Najczęściej używane latawce to rozmiary 9 – 12m.

Zakwaterowanie

Kitesurfing Lanka

Ekologiczny, rustykalny resort, zbudowany z największą dbałością o detale przez surferów dla surferów. To osadzony pośród kokosowych drzew i bujnej roślinności kompleks składający się z kilkunastu domków Bungalow stworzonych w myśl idei zrównoważonego podróżowania.
Przeczytaj więcej o tym zakwaterowaniu